“SUTAŞI ÇÖP ALANI DEĞİLDİR” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

 “SUTAŞI ÇÖP ALANI DEĞİLDİR”

Bu haber 28 Temmuz 2017 - 9:17 'de eklendi ve 260 kez görüntülendi.

“Emekçi Ve Onurlu Sutaşı Halkımızın Her Türlü Haklı Mücadelelerinin Yanında Olacağız”

Akdeniz Kültür Ve Dayanışma Derneği Üyesi Mevlüd Oruç, İlçemiz Sutaşı mahallesinde bulunan ve bir türlü çözüm üretilmeyen çöp toplama alanı, çevre kirliliği ve etrafı saran kötü kokuyla ilgili gazetemiz haber merkezine bir açıklamada bulundu. Mevlüd Oruç yaptığı açıklamada, “Yaşam alanının içinde çöp toplama alanı olmaz” diyerek tepkisini ortaya koydu.

Akdeniz Kültür Ve Dayanışma Derneği Üyesi Oruç açıklamasının devamında; “İlçemiz Sutaşı Mahallesi’nde Halk çöp kokusundan, Çöp Arabalarının gece yarılarındaki gürültüsünden çöplerin yaydığı kirlilikten, Mikrop ve hastalıklardan rahatsızdır.  Yaşam alanının içinde çöp toplama alanı olmaz. Sutaşı mahallesinde çöp toplama alanı çevresinde halk evlerinin pencerelerini açamıyorlar ve çocuklarını artık ev dışına çıkartamıyorlar. Kendilerinin ve çocuklarının sağlığından endişe ediyorlar.  Mahalle sakinlerini rahatsız eden çöp toplama ve aktarım alanı aynı zamanda Samandağ’da hayvan kesimi yapılan mezbahanenin hemen yanında yer alıyor. Ayrıca çöp toplama ve aktarım alanının hemen yanında dere yatağı yer alıyor. Halkın sağlığı büyük ölçüde tehdit ediliyor.  Samandağ’ın tüm çöplerinin kamyonlarla taşınıp evinin önünden geçmesini ve burnunun dibinde fındıkzade escort boşaltım yapılmasını hiç kimse kabul etmez. Mantıklı değil. Akıl işi değil. Dere yatağının hemen dibinde pis su akıtma insan, hayvan ve doğaya zehirdir.  Sutaşı mahallesi halkımızın haklı taleplerinin sonuna kadar takipçisi ve destekçisi olacağımızı ilan ediyoruz.  Bu konunun bir an önce çözüme kavuşturulmasını talep ediyoruz. Bundan sonrada emekçi ve onurlu Sutaşı halkımızın her türlü haklı mücadelelerinin yanında olacağımızı beyan ediyoruz.  Yetkilileri göreve davet ediyoruz.  Bu konuyu yasal haklarımızı kullanarak yargıya ve diğer mercilere taşımadan çözelim.”ifadelerine yer verdi.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı