ÜST REKLAM

logo

reklam
18 Nisan 2017

“SURİYE’NİN FUA VE KEFRAYA’DA YAPILAN KATLİAMI KINIYORUZ”

 

Samandağ Alevi Kültürünü Araştırma Derneği(AKAD)  Başkanı Şeyh Süleyman Okur, Suriye’nin Fua ve Kefraya’dan tahliye edilirken çoğu çocuktan oluşan ve katledilen sivillere yapılan saldırıyı kınadı.

AKAD Başkanı Şeyh Okur, “geçtiğimiz Cumartesi günü Suriye’nin Fua ve Kefraya’dan tahliye edilirken çoğu çocuktan oluşan ve katledilen sivillere yapılan saldırıyı kınadı.

Samandağ Alevi kültürünü araştırma derneği başkanı Süleyman OKUR gazetemize yaptığı açıklamada; ‘15 Nisan 2017 Cumartesi günü Fua ve Kefreya’dan tahliye edilen sivillere yapılan hain saldırıyı kınadıklarını ve bu katliamların Suriye’nin zafere yakınlaşması ve küresel terör olan emperyalizmin ve siyonizmin yenilgiyi hazmedemediğinden dolayı gerçekleştiğini’ ifade etti. Okur;’Biz her katliamı kınıyoruz. En son olan katliamın kurbanları Sünni Alevi fark etmez hangi mezhebe veya dinden olduğu önemli değildir bizim için önemli olan insanlık! Ama bu meselenin ülkemizde hiçbir kanalda yansıtılmaması manidardır. Ülkemizin, toplumsal Birliği ve beraberliği açısından ve dünya barışı hususunda Suriye konusunda net tavır belirlemesi gerekir. Ya İsrail’i sevindirecek yada mazlumdan yana olacak. Terörü destekleyen bir ülke olmak bizleri utandıracaktır”ifadelerine yer verdi.

Haber-Foto:Nazlı Hüzmeli

 

 

Share
858 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?