ÜST REKLAM

logo

reklam
03 Şubat 2017

SURİYELİLER TARIMDA İSTİHDAM EDİLECEK

Hatay Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Suriyelilerin tarım sektöründe istihdam edileceğini belirtti.

Hatay’da Yaşayan Suriyeli vatandaşların tarım sektörüne etkileri ile ilgili FAO heyeti toplantısının yapıldığını açıklayan Hatay Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü,  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak,  Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) temsilcilerinin de katılımı ile Türkiye’de  Misafir Edilen Suriyeli vatandaşların tarım sektöründe istihdamının sağlanması konulu bir günlük çalışma programı İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildiğini belirtti.

20121010.180256_BTS503_1920738xxx

Hatay Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, tarafından toplantı ile ilgili olarak yapılan açıklamada, Programa İl Müdürü Mehmet Andiç başkanlığında, FAO Türkiye temsilciliği yetkilileri, Bakanlık temsilcisi, İl Müdür Yardımcıları ve konu ile ilgili Şube Müdürleri katıldı.

RAPOR FAO YETKİLİLERİ İLE PAYLAŞILDI

Programın sabah oturumunda İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan rapor FAO yetkilileri ile paylaşıldı. Hazırlanan raporda mevcut durum özetlenerek proje önerilerine yer verildi. Heyet daha sonra Hatay Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Programın öğleden sonraki oturumu ise, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), Reyhanlı Belediyesi, Reyhanlı Ziraat Odası, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası temsilcilerinin katılımı ile tamamlandı.”

Haber- Foto: Haber Merkezi

 

 

 

 

 

 

 

Share
672 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?