ÜST REKLAM

logo

reklam
13 Temmuz 2017

SURİYE’DEN HAVADİSLER

 

Başkent Şam’ın doğu kırsalı Ayn Terma – Cobar cephesinde Nusra Cephesi ve müttefikleri diğer terör örgütlere karşı nitelikli operasyonlarda bulunan ordu birliklerinin, ilerlemelerini sabote etmeye çalışan bir terör grubuna karşı nitelikli bir operasyonda bulunarak tümünü ekipmanlarıyla birlikte etkisiz hale getirdiler.

Cephede saha kaynakları, ordu birliklerinin kontrole geçirdikleri bölgede bulundukları arama tarama operasyonunda teröristlerin gizli bir karargahını keşfettiklerini aktardı. Kaynaklar terör karargahında büyük miktarda ve muhtelif türlerde silah ve mühimmatın yanı sıra füzeler, bomba düzenekleri, mayın, patlayıcı kemerler ve daha başka terör ekipmanların ele geçirildiğine dikkat çekti.

 Askeri bir kaynak Lazkiye kırsalının kuzeyi Ebu Ali Tepesinde bulunan ordu birliklerimizin bugün Türkmen Dağı Bölgesinde temas hattına doğru ilerleyen teröristleri taşıyan 4X4 çeker bir aracı güdümlü füzeyle imha ettiklerini belirtti.

Kaynak araçta bulunan 8 teröristin araçta bulunan silah ve mühimmatla birlikte yok edildiklerini ifade etti.

Suriye Tabipler Sendikası Başkanı Abdülkadir Hasan; sendikanın kanun ve düzenlemelerini ihlal eden 1150 doktoru sendikadan uzaklaştırdığını ilan etti.

Hasan yaptığı basın açıklamalarında; 150’ye yakın doktorun radikal teröristlerle işbirliği içinde olup bu teröristleri tedavi ettikleri gerekçesiyle uzaklaştırıldığını açıklarken, geriye kalan diğer bin doktorun ise yasadışı yollarla yurtdışına kaçmaları nedeniyle uzaklaştırıldıklarını söyledi.

Hasan, Suriye’de sendikaya kayıtlı yaklaşık 33 bin doktordan yaklaşık 7 bin doktorun yurtdışına gittiğini ifade ederken, bunların yaklaşık 5 bininin yurtdışına yasal ve meşru yollarla çıktıklarına dikkat çekti.

ABD Koalisyonu Sivil Evleri İçlerindeki Vatandaşlarla Birlikte Bombaladı

HASEKE – ABD komutasındaki uluslararası koalisyon güçleri Suriye ve Suriyelilere karşı saldırılarını sürdürürlerken Haseke kırsalının güneyi Keşkeş Cebbur Köyünde 6 sivil vatandaşın şehit düşmelerine yol açarak yeni bir katliama imza attı.

Yerel kaynaklar; ABD koalisyonuna tabi savaş uçakların Keşkeş Cebbur Köyünde sivil evleri içlerindeki masum sivil vatandaşlarla birlikte bombaladıklarını aktardı. Saldırı sonucunda aralarında 2 kadının bulunduğu 6 sivil vatandaşın şehit düştüğünü belirten kaynaklar; evlerde büyük hasarların meydana geldiğini kaydetti.

Homs İlinin doğusu Badiye derinliklerinde IŞİD’e karşı operasyonlar konusunda askeri bir kaynak ordu birliklerinin Heyl Petrol Sahası ve tüm kuyularını tamamen IŞİD çetelerinden kurtararak kontrollerine aldıklarını belirtti.

Kaynak aralarında saha komutanlarının bulunduğu çok sayıda teröristle birlikte araçların imha edildiği operasyonlar ardından bomba imha ekiplerinin bölgede bubi tuzakları ve mayınları etkisizleştirme operasyonları başlattıklarını belirtti.

Hiçbir Koşul Altında Anavatanımızdan Vazgeçmeyeceğiz

KUNAYTRA – Siyonist İsrail işgali altındaki Golan topraklarında yaşayan yurttaşlarımız anavatanları Suriye ve Suriye kimliklerine sımsıkı tutunduklarını, Golan’ın halkı, toprağı ve her şeyi ile Suriyeli olup Suriyeli kalacağının altını çizdi.

Golanlı yurttaşlarımız yayınladıkları beyanda; işgalci İsrail’in on yıllardır Golan toprakları ve halkına bulunduğu gayrı meşru dayatmalar, keyfi icraatlar ve baskıların anavatanları Suriye’ye bağlılıklarından caydıramadığına dikkat çekti.

İsrail otoritelerinin son olarak Golan topraklarında yerel meclisler seçimleri düzenleme dahil Golan ve halkına karşı tüm kararlarının gayrı meşru olduğunu belirten yurttaşlarımız, bu kararlar ve dayatmaları mutlak bir şekilde reddedip kınadıklarını ifade ettiler.

Suriye ve Suriyelilerin sosyal, ekonomik, siyasi ve daha başka alanlardaki başarı ve kalkınmalarına işaret eden Golanlı yurttaşlarımız, tüm bunların korunmasını garantilemek için ulusal birlik ve Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasının taşıdığı öneme vurgu yaptılar.

Yurttaşlarımız Golanlıların anavatanları ve asıl kimliklerine sımsıkı tutunduklarını, hiçbir koşul ya da dayatma altında bu ilkelerinden caymayacaklarının bir kez daha altını çizdiler.

Haber Merkezi

 

 

Share
549 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?