ÜST REKLAM

logo

reklam
26 Eylül 2017

SURİYE’DEN HAVADİSLER

Lazkiye Valiliğinde bir yetkili il kırsalının kuzey uçlarında bulunan ve dış güçlere tabi olan teröristlerin civarda bulunan köy ve beldelere füze saldırılarında bulunduklarını belirtti.

Yetkili gaddar füze saldırıları sonucunda Kefrez Beldesinde iki vatandaşın yaralandığını, özel ve kamu mülklerde maddi hasarların meydana geldiğini söyledi.

Lazkiye kırsalının kuzey uçlarında geneli Kaide Örgütünün Suriye kolu Nusra Cephesine tabi olan ve Türkiye rejiminin desteği ile sınırlardan geçen çok sayıda yabancının aralarında bulunduğu terör çeteleri bulunuyor.

Askeri bir kaynak ordu birliklerinin Homs İlinin doğusu Cub el Cerrah Bölgesinde IŞİD’li yüksek sayıda teröristi etkisiz hale getirmeleri ve kullandıkları muhtelif tür araçları imha etmeleri ardından Safvaniye, Mekremiye ve Resm el Sveyd beldelerinin yanı sıra Recm el Şara Tepesi ve Curat Nezzal Bölgesini kurtarıp kontrollerine aldıklarını belirtti.

Askeri bir kaynak ordu birliklerinin Deyrezzor kırsalının Huveycet Sakır Bölgesinde IŞİD çetelerini kovalayarak onlarla şiddetli çatışmalara girdiklerini belirtirken, çatışmalarda aralarında saha komutanları ve yabancıların bulunduğu yüksek sayıda teröristin etkisiz hale getirildiklerini aktardı.

Kaynak söz konusu çatışmalara eş zamanlı olarak hava güçlerinin ve topçu birliklerin Deyrezzor Kentinin Cbeyle, Urdi ve Kennamat semtlerine ek olarak Deyrezzor Kentinin 18 km doğusunda bulunan Hatla ve Haşşam beldeleri ekseninde IŞİD mevkileri, araç, siper ve karargâhlarını yoğun ateşe tuttuklarını ifade etti.

“Teröristlerin İhlallerinde Yine Şehitler Var”

Dera İl Emniyet Müdürlüğünde bir yetkili Dera Beled ve Nazihin Yerleşim Bölgesinde bulunan teröristlerin bugün Dera Kentinin Sebil Semtinde sivil vatandaşları ve evleri patlayıcı mermilerle hedef aldıklarını belirtti. Yetkili terör saldırılarında başından ve göğsünden isabet alan bir çocuğun şehit düştüğünü aktardı.

Kunaytra kırsalında yine İsrail destekli teröristlerin Tlul el Humr Bölgesinden Hadar Beldesinde sivil vatandaşları keskin nişancı silahlarıyla hedef almaları sonucunda bir vatandaş şehit düştü.

Teröristler ayrıca Caba Köyü ve civarını havan mermileri ve toplarla hedef alarak maddi hasarlara yol açtı.

Lazkiye Valiliğinde bir kaynak il kırsalının kuzey uçlarında bulunan teröristlerin Kırdaha Kentinde sivil yerleşim alanlarına füzelerle saldırmaları sonucunda 2 vatandaşın şehit, 5 vatandaşın da yaralı düştüklerini belirtti.

Rusya Savunma Bakanlığı Deyrezzor İlinde IŞİD’e karşı operasyonlarda Suriye ordusuna destek veren Rus askeri müsteşarlar başkanı General Valery Asabov’un dün adlığı isabet sonucunda yaşamını yitirdiğini ilan etti.

Rus bakanlık resmi web sitesinde yayınladığı haberde; IŞİD’in fırlattığı bir füzenin Suriye ordusunun bir mevkiine yakın bölgede general Asabov’un bulunduğu bölgeye düşmesi sonucunda aldığı ağır isabet sonucunda yaşamını yitirdiğini kaydetti.

Askeri bir kaynak vatan koruyucularının bugün Homs İlinin doğusu Cub el Cerrah Bölgesinde radikal terör örgütü IŞİD’i beşeri ve ekipman açısından ciddi kayıplara uğratarak Mesada Beldesini kurtardıklarını belirtti.

IŞİD’li çetelerin ordu önünde silahlarını bırakıp kaçtıklarına dikkat çeken kaynak; kaçan bu çeteleri kovalama operasyonlarına eş zamanlı olarak kurtarılan bölgeleri bubi tusakları ve mayınlardan temizleme operasyonlarının başlatıldığını ifade etti.

Askeri bir kaynak ordu birliklerinin Homs İlinin doğusunda Um el Riyş, Resm el Naka ve Zieyba beldelerinin yanı sıra civarlarında bulunan tüm tepeler ve stratejik önem taşıyan mevkileri IŞİD’ten kurtarıp kontrollerine aldıklarını aktardı.

Halep İl Emniyet Müdürlüğünde bir kaynak; eli kanlı teröristlerin Halep Kentinin Furkan Bölgesinde öğrenci kampusu yakınlarını füzelerle hedef almaları sonucunda bir kadının yaralandığını belirtti.

Askeri bir kaynak ordu birliklerinin Şam’ın doğusu Cobar – Ayn Terma ekseninde bir dizi bina bloğunu kontrollerine geçirirlerken, Nusra Cephesi ve müttefikleri terör çeteleri ciddi kayıplara uğrattıklarını belirtti.

Kaynak teröristlerin şiddetli çatışmalardan kaçmaları ardından daha önce bulundukları bir kısım binaları havaya uçurduklarına dikkat çekti.

Hava güçleri bugün Lazkiye kırsalında civarda bulunan sivil yerleşim alanlarına füzelerle saldırıp gerilimi azaltma bölgesi anlaşmasını ihlal eden teröristlerin Kebbani Beldesi ve civarındaki tepelerde bulunan mevkilerini dakik ve başarılı bir şekilde imha etti.

Hava güçleri Şam kırsalının güneybatısında Kunaytra ve Dera il idari sınırlarına yakın düşen Beyt Cin Bölgesinde İsrail destekli Nusra Cephesi ve müttefikleri diğer terör örgütlerin mevkilerine yoğun operasyonlarda bulunuyor.

İsrail, Irak’ın bölünmesi ve Kürdistan Devletinin kurulmasını açık ve aleni bir şekilde ilan eden dünyanın tek ülkesi oldu.

Askeri bir kaynak ordu birliklerinin İdlib İlinin Cisreşşuğur kırsalında teröristlerin karargâh ve mevkilerini muhtevalarıyla birlikte ağır füzelerle tamamen imha ettiklerini belirtti.

Askeri bir kaynak hava güçlerinin İdlib İlinin Cisreşşuğur, Kefar Imeym, Sermin, han Şeyhun, Serakib, NAhr el Abyad, Hbeyt, Kneytra, Aliye ve Halluz bölgelerinde teröristlerin karargâh ve mevkilerine karşı yoğun operasyonlarda bulunduklarını belirtti.

Haber Merkezi

Share
537 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?