ÜST REKLAM

logo

reklam
01 Nisan 2019

SURİYE’DEN HABERLER


Sivillere Saldırılarında Kimyasal Gaz Kullandılar

Gerginliği azaltma anlaşmasına ihlallerini sürdüren teröristlerin Hama kırsalının kuzeyi Rasif ve Izeyziye beldelerine zehirli kimyasal gaz içeren roket saldırılarında bulunmaları sonucunda çok sayıda vatandaş boğulma tehlikesi geçirdi.

Hama İline tabi Skaylbiye Kentinde devlet hastanesi genel müdürü İsam Havşa yaptığı açıklamada; teröristlerin söz konusu iki beldeye roket saldırıları sonucunda boğulma tehlikesi geçiren 21 vatandaşın hastaneye kaldırıldıklarını belirtti.

Hama Valisi Muhammed Hazzuri ise benzer bir açıklamada teröristlerin roket saldırıları sonucunda bayılma, boğulma ve alerjik durumlar kaydeden vatandaşların Hama İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından Skaylbiye Hastanesine kaldırıldıklarını söyledi. Vali Hazzuri aralarında 3 ağır isabetin bulunduğu vatandaşların çoğunun kadınlardan ibaret olduğunu kaydetti.

Yine ABD ve İsrail Menşeli Silahlar Bulundu

Nusra Cephesi ve diğer radikal terör örgütleri ile belli başlı devletler arasındaki işbirliğine yeni bir kanıt olarak güvenlik birimleri bugün Homs, Hama ve Dera kırsallarında ABD ve İsrail menşeli silahlar ele geçirdi.

Yapılan açıklamada, terörden kurtarılan bölgelerde teröristlerin yok edilmeden önce özel ve kamu mülklere yerleştirdikleri bomba düzenekleri ve mayınları temizleme amaçlı operasyonların halkın işbirliği ve yardımlarıyla devam ettiğini belirtti.

Kaynak Dera, Homs ve Hama kırsallarında yürütülen operasyonlar esnasında radikal terör örgütlerin gizledikleri büyük miktarda ve farklı türlerde silah ve mühimmatın yanı sıra uydu yayın ve iletişim cihazlarının bulunduğuna kaydetti. Söz konusu silah ve cihazların bir kısmının ABD ve İsrail menşeli olduklarına dikkat çeken kaynak; arama tarama operasyonlarının devam ettiğini söyledi.

Haber Merkezi

Share
41 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?