SURİYE'DEN HABERLER - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

SURİYE’DEN HABERLER

Bu haber 06 Şubat 2019 - 8:55 'de eklendi ve 97 kez görüntülendi.


Destek Amaçlı Krediler Devam Ediyor

Kırsal alanları kalkındırma programı kapsamında Sosyal Destek Fonu ile Ziraat Bankası arasında imzalanan anlaşma ile mikro projeleri teşvik etme ve desteklemek için kolay ödemeli kredilerini sürdürüyor.

Banka Müdürü Nesim Hadika; bankanın mikro projelere sahip vatandaşlara gereken kredileri temin etmekle birlikte bu kredilerin düşük faiz ile 3 ila 4 yıl arasında ödendiğini kaydetti. Hadika Sosyal Destek Fonunun kredi faizinin %4’ünü sosyal destek niteliğinde karşılıksız ödediğine dikkat çekti.

Sosyal Destek Fonu Yetkilisiz Nebiha Saab ise benzer bir açıklamada; fonun kredi talebini teslim alması ardından proje için fizibilite raporu hazırladığını söyledi. Saab ardından raporun sonuçlarına göre onaylanıp kredinin verilmesi için bankaya sevk edildiğini kaydetti.

Nihai Zafere Yaklaştığı İçin Baskı ve Dayatmalarını Tırmandırdılar

Çek Parlamentosunda Suriye Parlamenter Dostluk Cemiyeti Başkanı Parlamenter Stanislav Grospic ABD ve müttefiklerinin uluslararası kanunlara aykırı bir şekilde Suriye’ye uyguladıkları ekonomik yaptırımların, Suriye halkını hedef alan ekonomik bir terör olduğunu belirtti.

Grospic bugün verdiği demeçte; uluslararası kanun ve kararlara tamamen aykırı olan bu yaptırımların direk ve dolaylı olarak Suriye halkını etkilediğini, yaşam koşulları ve gereksinimlerinin temin edilmesini kötü etkilediğini ifade etti.

Suriye ve halkına yönelik yürütülen bu muhtelif yönlü savaşın temel sorumlusunun ABD olduğuna dikkat çeken Grospic; radikal teröre karşı onurlu ve kahraman bir savaşta bulunduğu için Suriye’yi cezalandırmaya çalıştığını söyledi.

Grospic Suriye’nin edat olarak kullanılan teröre karşı nihai bir zafere yakınlaşmasıyla ABD ve müttefiklerinin farklı alanlarda baskı, dayatma ve saldırılarını tırmandırdıklarını vurguladı.

Güvenli Yaşam Yeniden Doğuyor

Ordu birliklerinin terörden kurtarıp güvenliği sağladığı tüm bölgelerde olduğu gibi Homs İlinin doğusu Cub el Cerrah ve Ayn el Nisr nahiyelerine tabi belde ve köylerde normal ve güvenli hayat yeniden doğuyor.

Dış güçlerin destekleyip edat olarak kullandıkları teröristlerin ordu birliklerimiz tarafından yok edilmeden önce evlerinden tehcir ettikleri vatandaşlar ordunun himayesi altında evlerine dönmeleriyle terörün yıkıp yaktığı mülklerini yeniden yapılandırıyor.

Devletin de bu belde ve köylerde hizmet durumlarını iyileştirme ve vatandaşların temel gereksinimlerini temin etme amaçlı çabaları neticesinde vatandaşlar daha iyi bir gelecek için ideal ve umutlarını ifade etti. Altı yıla yakın süredir evlerinden tehcir edilen vatandaşlar; vatanın yerini hiçbir şeyin tutmayacağını, dolayısıyla vatanı savunmanın ulusal, insani ve ahlaki bir ilke olduğunun altını çizdi.

Haber Merkezi