ÜST REKLAM

logo

reklam
07 Ocak 2019

SURİYE’DEN HABERLER

Haseke Halkı Yabancı Güçlerin Varlığını Kınadı

Haseke Kentinde bugün tüm ilden sivil toplum faaliyetlerinin yanı sıra aşiret ve kabile şeyhleri ve önde gelenlerinin katılımıyla düzenlenen kitlesel büyük gösteride Türkiye rejiminin Suriye ve halkının egemenliği ve bütünlüğüne bulunduğu tehditler keskin bir dille kınandı.

Haseke Kentindeki Reis Meydanında toplanan kalabalık kitleleri ordunun ulusal egemenliğin sembolünü teşkil ettiğine vurgu yaparak, orduya mutlak desteklerini ifade ettiler. Gösteride terörün her türlü şekli ve adlandırılmasıyla kesinlikle kabul edilemez olduğunu, teröre karşı savaşında ordu birlikleri ile omuz omuza yan yana olduklarının altını çizdi.

Hem Tüketici Hem de Üreticiye Destek Niteliğinde Sayılıyor

Üreticiden direk tüketiciye satış fırsatı temin etmesiyle hem üreticiye hem de tüketiciye destek niteliğinde sayılan Sevinç Alışveriş Festivali Halep’te büyük bir ilgiyle devam ediyor.

Halep Valiliğinin Avtar Pazarlama Alışveriş Grubuyla işbirliği içinde organize ettiği fuara gıda ve temizlik sektörülerinin yanı sıra kozmetik, tekstil ve farklı tür tüketim maddeleri sektöründen 75 şirket katılıyor.

Fuar ziyaretçileri yaptıkları açıklamalarda; fuarda istedikleri ürünleri uygun fiyat ve yüksek kalite ile elde etme fırsatı bulmalarıyla fuarın halk tarafından yoğun ilgi gördüğünü ifade ettiler.

Bilançoda Dikkat Çekici Rakamlar Var

Moskova Rusya Savunma Bakanlığı Suriye’de 2018 yılında teröre karşı verilen savaşın bilançosuna dikkat çeken bir beyan yayınladı.

Rus bakanlık beyanında geçen yıl Suriye’de 24 binden fazla teröristin öldürülüğünü, teröristlere ait 159 tank ve 57 zırhlı aracın imha edildiklerini belirtti.

Yine teröristlere ait 900’den fazla topun imha edildiğine dikkat çekilen beyanda; muhtelif tür ağır silahlarla donatılmış 4X4 çeker 3 binden fazla aracın da yok edildiği kaydedildi.

Beyanda 2015 yılının Eylül ayından bu yana Suriye’de 87 binden fazla teröristin öldürülüdğü ifade edilirken; bunların arasında 830 azılı terör elebaşının bulunduğu belirtildi. Öldürülen teröristlerin arasında tarafsız ülkeler grubu devletlerinden 4500’den fazla teröristin bulunduğu kaydedilen beyanda; teröre karşı savaşta teröristlere ait yaklaşık 1000 kampın muhtevalarıyla imha edildiği belirtildi. Beyanda teröristlere ait yaklaşık 10 bin cephane ve yakıt deposunun imha edildiği ifade edildi. Aynı zamanda yine teröristlere ait 650 tank ve 700’den fazla terör aracının imha edildikleri açıklandı.

Rus bakanlık beyanında Suriye ordusunun müttefik ve destekçi güçlerin işbirliği ile şu ana dek Suriye topraklarının %96,5’ini terörden kurtarıp güvenlik ve kontrolü sağladığını belirtti.

Haber Merkezi

 

Share
248 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?