SURİYE’DEN HABERLER - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

SURİYE’DEN HABERLER

Bu haber 04 Ocak 2019 - 9:30 'de eklendi ve 149 kez görüntülendi.

Terörden Kurtarılan Bölgeler Yeniden Elektriğe Kavuşuyor

Kunaytra kırsalında daha önce İsrail destekli kiralık teröristlerin saldırı ve sabotaj eylemleri nedeniyle beş yıldan fazla süre elektriksiz kalan 35 belde ve köy yeniden elektriğe kavuştu.

Kunaytra İl Elektrik Müdürü Halit Süleyman yaptığı açıklamada; ordu birliklerimizin Kunaytra kırsalını terörden kurtarmaları ardından müdürlüğe tabi ekiplerin derhal hasar tespiti ve onarım çalışmaları başlattıklarına dikkat çekti. Teröristlerin bulundukları bölgelerde tüm diğer hizmet kurumları ve altyapı şebelelerine olduğu gibi elektrik şebekesine de büyük hasar verdiklerini ifade eden Süleyman; ekiplerin onarım ve yenileme çalışmalarının büyük bir bölümünü tamamladıklarını kaydetti.

Süleyman şu ana dek Kunaytra kırsalında beş yıldan fazla süre terör nedeniyle elektriksiz kalan 35 belde ve köyün yeniden elektriğe kavuştuklarına dikkat çekti.

Putin ve Macron Suriye Krizine Çözüm Çabalarını Görüştü

Moskova Rusya Başkanı Vladimir Putin bugün Fransa devlet başkanı Emmanuel Macron ile bulunduğu telefon görüşmesinde Suriye’deki krize çözüm sağlama çabalarını ele aldı.

Rusya başkanlık sarayı Kremlin yayınladığı beyanda; Putin ve Macron’un telefon görüşmelerinde, 27 Aralık tarihinde İstanbul’da yapılan zirvede üstüne anlaşılan anayasa komitesinin teşkil edilmesi ilgili sağlanan anlaşmalar çerçevesinde Suriye’deki krize çözüm bulma çabalarına odaklandıkları ifade edildi.

Geçen Aralık ayının 27’sinde İstanbul’da yapılan Rusya, Türkiye, Fransa ve Almanya liderleri zirvesinde Suriye’nin egemenliği ve toprak bütünlüğünü koruyacak siyasi bir çözümden başka hiçbir alternatifin olmadığı üzerinde görüş birliği kaydedilmişti. Liderler aynı zamanda Suriyelilerin vatanlarına geri dönüşlerini kolaylaştırma ve Suriye’de mevcut anayasayı tartışacak komitenin teşkil edilmesi öneminde de uzlaşma sağlanmıştı.

Bir kısım medya araçları İngiltere’nin yakın bir süre içinde Şam Büyükelçiliğini yeniden açmaya hazırlandığını aktardı.

Güvenilir yerel kaynaklara dayandırılan haberde; onarım ekiplerinin büyükelçilik binasına girip gerekli onarım ve hazırlıkları yapmaya başladıklarına dikkat çekildi.

Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri başkent Şam’da büyükelçiliklerini yeniden açmış, Batılı ve Arap ülkelerin çoğunun da önümüzdeki kısa süreç içinde büyükelçiliklerini yeniden açıp Suriye ile diplomatik ilişkileri yeniden başlatma hazırlığında oldukları dikkat çekiyor.

Haber Merkezi