SURİYE’DEN HABERLER - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

SURİYE’DEN HABERLER

Bu haber 02 Ocak 2019 - 8:45 'de eklendi ve 122 kez görüntülendi.

Halep’e Füze Saldırısında Bulundular

Halep dış güçlerin talimat ve desteği ile hareket eden kiralık teröristler bugün Halep Kentinin sivil yerleşim alanlarından Yeni Halep Semtinde Kurtuba Bulvarına 2 havan roketiyle saldırdılar.

Halep Valiliğinde bir kaynak; gaddar terör saldırısında şans eseri beşeri isabetlerin olmadığını aktarırken; fakat özel ve kamu mülklerde maddi hasar meydana geldiğini belirtti.

Halep Kentinin batı kenarlarında belli başlı dış güçlerin talimat ve desteği ile hareket edip civarda bulunan sivil yerleşim alanlarına gaddar füzeler ve havan roketleri ile saldırılarda bulunan kiralık ve radikal teröristler bulunuyor.

İstikrar ve Ekonomik Kalkınmanın Sağlanması İçin Desteğimiz Sürecek

Tahran İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Behram Kasimi İran’ın Suriye’de güvenlik ve istikrarın yanı sıra ekonomik kalkınmanın sağlanması için muhtelif tür desteğini krizden sonra da sürdüreceğini belirtti.

Kasimi bugün düzenlediği haftalık basın toplantısında; İran’ın Suriye’ye farklı yönlü desteğini sürdürmede ilkeli ve sabit bir tutuma sahip olduğuna dikkat çekti.

Palmira’dan Çalıp Kaçırmaya Çalıştıkları 2 Heykel Bulundu

Homs Güvenlik birimleri bugün; radikal terör örgütü IŞİD’in daha önce Homs İlinin doğusu Antik Palmira Kentinden çalıp yurtdışına kaçırmaya çalıştığı tarihi eser 2 heykeli ele geçirdi.

Homs İl Arkeoloji ve Müzeler Müdürü Hüsam Hamiş; radikal terör örgütünün bir yuvasında yapılan arama tarama operasyonunda ele geçirilen 2 heykelin Roma döneminden kalma olup Palmira medeniyetinin önemli bir tarihine ışık tuttuklarını söyledi.

Radikal terör örgütü IŞİD başta İsrail ve Türkiye rejimi olmak üzere belli başlı dış güçlerin destek ve yönlendirmeleriyle Suriye’nin farklı bölgelerinden çok sayıda tarihi eseri çalıp yurtdışına kaçırdı.

Ekonomi İlişkiler ve İkili Ticaret Hacmini Arttırma Olanakları İncelendi

Şam  İç Ticaret ve Tüketiciyi Koruma Bakanı Atıf Neddaf bugün İran cumhurbaşkanı birinci yardımcısının müsteşarı ve Suriye Irak ve İran Ekonomik Kalkınma Ortak Komitesi Sekreteri Hasan Denanifer ve ona eşlik eden heyet ile iki ülke arasında ekonomi ilişkiler ve ticari alışverişi geliştirme olanaklarını masaya yatırdı.

İki taraf Suriye ve İran arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin siyasi ilişkiler düzeyine geliştirilmesi önemini ifade ederken, ikili anlaşmaların etkinleştirilmesi gereğini kaydettiler. Ticari alışveriş hacminin arttırılması önemine dikkat çekilen toplantıda; ortak yatırım projeleri kurma, fuarlar düzenleme ve serbest ticaret anlaşmasını etkinleştirme olanakları masaya yatırıldı.

İki taraf sahil bölgesinde meyve suları fabrikasının kurulması için İranlı uzman bir heyetin Lazkiye ve Tartus illerine gönderilmelerinin yanı sıra karşılıklı ticaret hacminin arttırılması amacıyla İranlı ürün listesinin hazırlanması üzerinde anlaşma sağladı.

Çarşı Pazarlar Umut ve Hareketlilikle Dolup Taştı

Homs Kentinde bu yıl yılbaşı hazırlıkları umut ve sevinçle dolarken, kentteki çarşı pazarlarda umut ve hareketlilikle dolup taşıyor.

Yeni yıl hazırlığında vatandaşlar ihtiyaçlarını karşılamak için çarşı pazarlara akın ederken; geçen yıllarda terör saldırıları nedeniyle yaşadıkları zor koşulları atlatma ve daha refahlı bir yıla umutlarını yansıtıyorlar.

Umut ve sevincin bir ifadesi olarak da kentin çarşı pazarları ve işyerleri yeni yıl için süslenirken; vatandaşlar zevk ve arzularına göre hazırlıklarını yapıyor.

Haber Merkezi