SURİYE’DEN HABERLER - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

SURİYE’DEN HABERLER

Bu haber 31 Aralık 2018 - 8:38 'de eklendi ve 114 kez görüntülendi.

Ordunun Menbic’e Girmesi Coşkuyla Karşılanırken, Türkiye Güçlerinin Girişi Kınandı

Deyrezzor Kentinde bugün kalabalık halk kitleleri kentin ana meydanında toplanarak kitlesel bir gösteri düzenlediler.

Ellerinde Suriye bayrakları ve Cumhurbaşkanı Beşşar el Esad’ın fotoğraflarını taşıyan halk kitleleri; Suriye ordusunun Halep kırsalının kuzeyi Menbic Kentine girip şanlı bayrağı göndere çekmelerini coşku ve memnuniyetle karşıladılar.

Türkiye güçlerinin Suriye ve halkının egemenlik ve selametine saldırıp Suriye topraklarına girmelerini sloganlarla kınayan göstericiler; Türkiye rejiminin yıllardır Suriye ve halkına karşı terörü desteklediğine dikkat çekti.

Halk kitleleri gösteride Suriye ordusunun vatanın her karış toprağını terör ve işgalden kurtaracağını, şehitlerimizin kanlarının heder olmayacağını ifade ettiler.

İran Memnuniyetle Karşıladı

Tahran İran; ordu birliklerinin Halep kırsalının kuzeyi Menbic Kentine girip Suriye bayrağını göndere çekmelerini memnuniyetle karşıladı.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasimi bakanlığın resmi web sitesinde yayınladığı beyanda; Suriye ordusunun Menbic Kentine girip bayrağı göndere çekmesinin, Suriye devletinin egemenliğini ülke toprakları üzerinde pekiştirme niteliği sayıldığını ifade etti. Bunun da gayet kanuni olduğuna dikkat çekilen beyanda; bunun Suriye’de istikrar ve güvenliğin sağlanıp krizin çözümünde bir adım olduğu kaydedildi.

Şam Ordu ve Silahlı Kuvvetler Genel Komutanlığı; ordu birliklerinin bugün Halep kırsalının kuzeyi Menbic Kentine girip Suriye’nin şanlı bayrağını kentte göndere çektiklerini ilan etti.

Komutanlık bir nüshasını aldığı beyanında; ordunun ulusal sorumluluk ve görevini üstlenmesi ve istisnasız Suriye’nin her karış toprağında devletin egemenliğini sağlaması kapsamının yanı sıra Menbic halkının çağrıları üzerine kahraman ordu birliklerinin Menbic Kentine girdiklerini ilan etti. Komutanlık Menbic Kentine giren kahraman birliklerinin kent içinde Suriye’nin şanlı bayrağını göndere çektiklerini belirtti..

Ulusal egemenlik ve birliğin korunmasında tüm vatan evlatlarının çabalarını birleştirme gereğini ifade eden komutanlık; Suriye’nin pak topraklarının her karışının terör, işgalciler ve saldırganlardan tamamen temizleneceğinin altını çizdi.

Komutanlık ordu birliklerinin Menbic Kentinde Suriyeli ve herkesin güvenlik ve selametini garantilediğine vurgu yaptı.

Rakka Kentinin güneydoğusunun 30km uzaklığında yer alan el Sebhe kasabasındaki vatandaşlar, Türkiye rejiminin Suriye topraklarına karşı saldırma tehditlerini kınayan bir protesto gösterisinde bulundu.

Protesto gösterisinde katılan vatandaşlar; ordu birliklerinin teröre karşı savaşta yaptıkları yiğitlik ve kahramanlık eylemleriyle gurur duyduklarını belirtirken, milli bayrağını tüm Suriyelilerin birliğini temsil ettiğini ve vatan için canlarını feda etmeye hazır olduklarını vurguladılar.

Maneme Bahreyn Devleti, başkent Şam’daki Büyükelçiliğini bugün yeniden hizmete açtı.

Bahreyn Dışişleri Bakanlığı BHA’ya (Bahreyn Haber Ajansı) yaptığı açıklamasında; Bahreyn’nin Şam’daki Büyükelçiliğini bugün yeniden hizmete açtığını belirtti.

Bahreyn Dışişleri Bakanlığı açıklamasında, Bahreyn’nin Suriye ile ilişkilerinin sürdürülmesini vurgularken, Suriye’nin toprak bütünlüğü ve güvenliğini sağlama eyleminde Arap rolünü aktif hale getirmenin ve güçlendirmenin altını çizdi.

Haber Merkezi