SURİYE’DEN HABERLER - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

SURİYE’DEN HABERLER

Bu haber 29 Aralık 2018 - 9:13 'de eklendi ve 117 kez görüntülendi.

Suriyelilerin Ürdün’deki Kamplardan Vatana Dönüşleri Devam Ediyor

Daha önce Ürdün’e tehcir edilen ve Ürdün’deki kamplarda yaşayan Suriyelilerin Dera’ya açılan Nasıp Sınır Kapısından gruplar halinde vatana dönüşleri devam ediyor.

Nasip Sınır Kapısında bugün onlarca ailenin bugün Ürdün’deki kamplardan dönüp, ordunun terörden kurtarıp güvenliği sağladığı bölgelerde evlerine döndüklerini aktardı.

Sınır kapısında dönen vatandaşlara gereken yardım ve kolaylığın sağlandığını ifade ederken; kanuni sorunları olan vatandaşların da durumları yeniden düzenlendiğini kaydetti.

Dün dâhil olmak üzere daha önce de Ürdün’den yüzlerce aile vatana dönüp ordunun terörden kurtarması ardından güveliği temin ettiği bölgelerdeki evlerine döndü.

Nuaymi: Bu Adım, Tüm Arap Ülkelerine Bir Mesaj ve Çağrı Niteliği Taşıyor

Şam Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) başkent Şam’daki Büyükelçiliğini bugün yeniden açarken; BAE Maslahatgüzarı Abdülhekim el Nuaymi büyükelçilik binasında görevini üstlenmeye başladı.

Nuaymi, bugün büyükelçilik binasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada; BAE’nin Şam Büyükelçiliğini yeniden hizmete açmasının ilişkilerin yeniden başlatılmasına bir çağrı olduğunu açıkladı. Bunun tüm Arap ülkelerine mesaj ve çağrı niteliğinde olduğunu da belirten Nuaymi; tüm Arap ülkelerinin büyükelçiliklerini açmaları ve Suriye ile ilişkilerini iyileştirmeleri gerektiğine dikkat çekti.

Nuaymi Suriye’nin bölgedeki konum ve kilit rolünü en kısa sürede yeniden kazanacağının altını çizdi.

Aynı çerçeve altında BAE Dışişleri Bakanlığı yayınladığı bültende; bu adımın BAE hükümetinin iki kardeş ülke arasındaki ilişkileri yeniden başlatma ve pekiştirme özen ve arzusunu yansıttığını belirtti.

Bültende bunun da Suriye’nin egemenliği, selameti ve toprak bütünlüğüne saygı ve destekte Arap rolünü etkinleştireceğine dikkat çekilirken; Suriye’nin tamamında güvenlik ve istikrarın en kısa zamanda sağlanması temennileri dile getirildi.

Terör Bölgelerinden Çıkan Onlarca Aile Evlerine Aktarıldı

İdlib İlinde kiralık ve radikal teröristlerin bulundukları bölgelerden çıkıp Halep, Hama ve İdlib kırsallarında ordu birliklerinin terörden kurtardıkları bölgelere ailelerin dönüşü devam ediyor.

İdlib kırsalının güneydoğu uçlarında bulunan Ebu el Zuhur bölgesinde insani amaçlı olarak temin edilen güvenli geçitte bulunan geçidin bugün de teröristlerin bulundukları bölgelerden çıkan onlarca ailenin geçişine tanık olduğunu belirtti.

Muhabir Ebu el Zuhur İnsani Geçidinde bulunan yardım ekiplerinin vatandaşlara gerekli tıbbi ve insani yardımları yapmaları ardından vatandaşların İdlib, Hama ve Halep kırsallarının farklı bölgelerindeki evlerine güvenli bir şekilde aktarıldıklarını vurguladı.

İdlib’te teröristlerin bulundukları bölgelerden çıkıp ordu birliklerinin güvenliği sağladığı bölgelerdeki evlerine dönen vatandaşların arasında çocuk ve kadınların da bulunduğuna dikkat çeken muhabir; vatandaşların beraberlerinde tüm araç gereçlerinin yanı sıra tarım araçlarını da geri getirdiklerini söyledi.

İdlib’ten geri dönen vatandaşlar ise teröristlerin bulundukları bölgelerde yaşanan kötü durumlara dikkat çekerken, insani değerler arkasında saklanan bu grupların dış güçlere hizmet eden kiralık zorba çetelerden başka bir şey olmadıklarının altını çizdi. Vatandaşlar teröristlerin bulundukları bölgelerde terör estirdiklerini, masum insanların her şeyini gasp edip, istedikleri her şeyi dayatmaya çalıştıklarını ifade etti.

Teröristlerin bulundukları bölgelerde tüm vatandaşların en kısa süre içinde bu teröristlerden kurtulmayı umut ettiklerine dikkat çeken vatandaşlar; bölgelerini terörden kurtaran ve güvenliklerini temin eden ordu birliklerine takdir ve şükranlarını dile getirdiler.

Haber Merkezi