SURİYE’DEN HABERLER - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

SURİYE’DEN HABERLER

Bu haber 28 Aralık 2018 - 9:24 'de eklendi ve 163 kez görüntülendi.

Haseke Kırsalında Yardım Dağıtımı Başladı

Haseke Devletin istisnasız tüm bölgelerde vatandaşların yaşamını kolaylaştırma ve temel gereksinimlerini temin etme çabaları kapsamında Kızılay Örgütü bugün muhtelif illerden Haseke İline tehcir edilen ailelere insani yardım dağıtımına başladı.

Kızılay Örgütünün Haseke İl Müdürlüğünde dağıtım sorumlusu Muhammed Resul; Kızılay ekiplerinin bugün 2500 yardım paketinin iki gün süreyle sadece başka illerden Haseke’ye tehcir edilen vatandaşları kapsayacağını açıkladı.

Resul Haseke Kentinin yanı sıra Şeddadi, Merkeda ve diğer kırsal bölgelerde tüm terör mağduru ve ihtiyaç sahibi ailelere insani yardımların önümüzdeki aybaşlarından itibaren başlanacağının altını çizdi.

Aynı çerçeve kapsamında Kızılay Örgütünde yardım işleri sorumlusu Ammar el Deyri; Haseke kırsalında terör mağduru ve ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere Dünya Gıda Programından 11045 yardım paketinin teslim alındığını açıkladı. Haseke Kırsalında Yardım Dağıtımı Başladı.

Bu Dönem Tür ve Çeşitlerde Zenginlik Özelliği Taşıyor

Şam ve Çevre Kent Sanayi Odasının yıllardır her ay Suriye’nin farklı bir ilinde ve bölgesinde düzenlediği aylık alış veriş fuarı bu dönem katılım ve fuarda yer alan ürünlerin çeşit açısından zenginliğinde ayrıcalık kazanıyor.

Hem üreticiye hem de tüketiciye destek amacı taşıyan fuara 35’i tarım sektöründen olmak üzere 125 şirket katılırken; üreticiden direk tüketiciye satışın olduğu fuarda indim kampanyaları herkesin dikkatini çekiyor.

Başkent Şam’ın Cela Stadında düzenlenen fuarın 79. devresi bu dönemde tarım sektöründen yüksek katılımın olması nedeniyle fuar “Suriye’de Ekilmiş ve Suriye’de Üretilmiştir” sloganını taşıdı.

Fuarda bir ailenin temizlik, gıda ve her türlü gereksinim ve ihtiyaçlarını temin etme fırsatı verilirken, ürünlerin uygun fiyat ve yüksek kalitesi de dikkat çekiyor.

Bu Bölgeler Mutlaka Suriye’nin Egemenliğine Dönmelidir

Moskova  Rusya Dışişleri Bakanlığı; Suriye’de ABD güçlerinin bulundukları tüm bölgelerin mutlak bir şekilde Suriye’nin egemenliğine dönmesi gereğinin altını çizdi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova bugün Mokosva’da düzenlediği basın toplantısında; uluslar arası kanunlar ve BM misakı gereğince Suriye’nin istisnasız tüm topraklarını egemenliğine alması gerektiğini vurguladı.

Zakharova ABD’nin Suriye’deki güçlerini çekmesinde zaman cetvelinin net olmamasına rağmen, bu kararın Suriye’de siyasi çözüme katkı sağlaması gerektiğini belirtti.

Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Zakharova; ABD’nin güçlerini çekmesi ardından Suriye içinde saldırılarını sürdürmesinin hala bir soru işareti olduğuna dikkat çekti.

Diğer yandan Zakharova; Suriye’deki krize siyasi çözüm bulma amacıyla Moskova’da dâhil Astana formatı kapsamında çabaların en kısa sürede devam edeceğini ilan etti.

Haber Merkezi