SURİYE’DEN HABERLER - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

SURİYE’DEN HABERLER

Bu haber 27 Aralık 2018 - 9:14 'de eklendi ve 137 kez görüntülendi.

Düşman İsrail’in Lübnan hava sahası ve işgal edilen topraklar üzerinden başkent Şam kırsalına bulunduğu füze saldırısı Cemraya, Diymas ve Kisve bölgelerini hedef aldı.

Hava savunma güçleri düşman füzelerin büyük çoğunluğunu hedeflerine ulaşmadan önce havada imha etmelerinin yanı sıra füzeleri fırlatan İsrail savaş uçaklarını da Lübnan hava sahası üzerinden hedef aldılar.

İsrail savaş uçakları Şam kırsalına saldırılarına eş zamanlı olarak Güney Lübnan üzerinde hayali sortiler gerçekleştirerek, hava savunma sistemimizin füzelerini şaşırtmak amacıyla ateş balonları bıraktıkları bildirildi.

İsrail’in Lübnan hava sahası üzerinden başkent Şam kırsalında Mezze Askeri Havaalanı ve Kisve Bölgesini hedef alan füze saldırısında hava güçlerimiz birçok füzeyi hedefine ulaşmadan başarıyla imha etmeyi başardı.

Öte yandan düşman İsrail savaş uçaklarının Lübnan’ın güney bölgesi üzerinde alçak uçuşlarda bulundukları ve kendilerini hedef alan füzeleri şaşırtmak amacıyla ateş balonları bıraktıkları belirtildi.

El Esad’ın Yönlendirmeleriyle Ziyaret Edip Noel Bayramını Kutladı

Şam Cumhurbaşkanı Beşşar el Esad’ın yönlendirmeleri doğrultusunda Cumhurbaşkanlığı İşlerinden Sorumlu Bakan Mansur Azzam bugün Hıristiyan taifeleri başkanlarını ziyaret ederek sevgi ve barış peygamberi Hz. İsa’nın miladı Noel bayramlarını kutladı.

Bakan Azzam Antakya ve Tüm Doğu Rum Ortodokslar Patriği X. Yuhanna Yazıcı, Antakya ve Tüm Doğu Rum Melkite Katolikler Patriği Yusuf el Absi, Süryani Katolikler Patriği İlyas Tuba, Ermeni Katolikler Patriği Jozef Arnaut, Protestan Kilisesi Sorumlusu Peder Butros Zaur, Maroni Patrikliğinde Patrik Semir Nassar, Latin Kilisesi Patriği Behcet Karakaş ve Keldani Kilisesi Sorumlusu Peder Malik Mellus’a ayrı ayrı ziyaretlerde bulundu.

Cumhurbaşkanı el Esad’ın tüm Hıristiyan taifelerine iyi dileklerini ve bayram kutlamalarını ileten Azzam; semavi dinlerin beşiği olan Suriye’nin tarih boyunca hoşgörü, kardeşlik ve barış yurdu olduğunu ve öyle kalacağını ifade etti.

Hıristiyan taifeleri başkanları ise bu ince davranışından dolayı Cumhurbaşkanı el Esad’a şükran ve takdirlerini ifade ettiler. Suriye ve halkı için dua eden Hıristiyan din adamları; Suriye ve halkını yıllardır terör ve destekçilerine karşı kahramanca ve onurla savunan Suriye ordusuna da takdir ve şükranlarını dile getirdiler.

Fuar Yoğun Bir İlgiyle Devam Ediyor

Şam Çiftçilere ve tarımsal üreticilere destek amacıyla “Suriye’de Ekilmiş ve Suriye’de Üretilmiştir” sloganı altında başkent Şam’daki Cela Stadınd düzenlenen fuar yoğun ilgi ile devam ediyor.

Farklı illerde tarım ürünleri alanında faaliyet gösteren 35 şirketin katıldığı fuarda üreticiler başkent Şam ahalisinin ilgisini çekmek için tarım ürünleri içerikli sanatsal levhalar ve sunumlar takdim ediyor.

Narenciye ürünlerinin ağır bastığı fuarda teşvik edici satış kampanyaları da düzenleniyor.