SURİYE’DEN HABERLER - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

SURİYE’DEN HABERLER

Bu haber 26 Aralık 2018 - 8:30 'de eklendi ve 153 kez görüntülendi.

Eski Çarşı Yeniden Ekonomik Hareketliliğini Kazanıyor

Halep Kentinin eski semtlerinde teröristlerin iki yıl önce yağmalayıp sabote etttikleri Nasır Çarşısı asil tarihine uygun şekilde onarılması ardından yeniden hareketliliğini ve ekonomik konumunu kazanıyor.

Çarşıda işyeri sahipleri Nasır Çarşısının yüzyıllara dayalı tarihine dikkat çekerken; kiralık teröristlerin bölgeyi ele geçirdikleri sırada barbarca yağmalayıp sabote ettiklerini hatırlattı.

İşyeri sahipleri ordu birliklerinin bölgeyi terörden kurtarmaları ardından çarşının büyük bir özen ve yoğun çabalarla yeniden onarıldığını ifade ederken, çarşıda ekonomik ve ticari hareketliliğin yeniden döndüğünü söyledi.

Krizi Aşmak için üretim Arttırıldı

Şam Petrol ve Madeni Servetler Bakanlığı; son dönemde mutfak gazının temininde yaşanan krizi aşmak amacıyla bakanlığın mutfak tüpü üretimini artırdığını açıkladı.

Bakanlık bugün yaptığı açıklamada; bakanlığın mutfak tüplerinde yaşanan krizi aşmak ve vatandaşların bu temel gereksinimlerinin teminini sağlamak amacıyla son bir hafta içinde her gün 130 bin mutfak tüpü ürettiğini söyledi. Bakanlık mutfak gazının rahat bir şekilde temininin sağlanmasına dek bakanlığın günlük üretimini yoğun bir şekilde sürdüreceğini ifade etti.

Askeri Firariler Hiçbir Şekilde Durdurulmayacak

Şam İçişleri Bakanlığına tabi Pasaport ve Hicret Dairesi tüm şubeleri ve tüm sınır kapılarına gönderdiği genelgede askeri firarilerin sınır kapıları ya da şubelerde hiçbir şekilde durdurulmamaları talimatları verdi.

Genelgede herhangi bir vatandaşın sınır kapısından geçişi ya da Pasaport ve Hicret Dairesine müracatı sırasında mecburi askerlik hizmeti veya ihtiyat firarisi olmasından dolayı hiçbir şekilde durdurulmaması talimatları verildi.

Sınır kapısından geçişi veya pasaport dairelerine müracaatı sırasında firari olanların sadece Suriyeye girişlerinden sonra tabi oldukları askerlik hizmetine müracaat etmeleri talimatlarının verildiği genelgede; mecburi askerlik firarilerinin Suriye’ye giriş tarihinden itibaren 15 gün, ihtiyat firarilerinin ise 7 gün içinde müracaat etmeleri için teklif edilmeleri öngörüldü.

Şam İdlib İlinin güneydoğusu ve Hama kırsalının kuzeyinde vatan ve vatandaşların güvenliğini temin eden kahraman ordu birliklerimiz; işverenleri dış güçlerin talimat ve desteği ile civarlarında bulunan askeri noktalar ve sivil yerleşim alanlarına saldırmaya çalışan kiralık teröristlerin bir kez daha hadlerini gösterildi.

Askeri bir kaynak vatan koruyucuları ordu birlikleri İdlib İlinin güneydoğu kırsalı Skik, Temania ve Havvin bölgelerinde kiralık teröristlerin saldırılarda kullandıkları eksenlerde karargahlarını, siper ve hareketlenmelerini top ve füze ateşine tuttuklarını aktardı.

Askeri kaynak teröristlerin askeri noktalar ve sivil yerleşim alanlarına devam eden saldırıları ve silahsız bölge anlaşmasına ihlallerine karşılık olarak gerçekleştirilen söz konusu nitelikli operasyonlarda kiralık teröristlerin sayı ve ekipman açısından ciddi kayıplara uğratıldıklarını ifade etti. Öldürülen teröristlerin arasında tehlikeli isimlerin tespit edildiğine dikkat çeken askeri kaynak, saldırılarında kullandıkları ağır havan topları ve ağır silahların imha edildiğini kaydetti.

Hama kırsalının kuzeyindeki operasyonlar konusunda ise askeri kaynak; Lehaya, Bezzam ve Dahra el Aliye eksenlerinden civarda bulunan askeri noktalar ve güvenlik içinde yaşayan köylere saldırmaya çalışan teröristlere başarıyla karşı koyulduğunu ifade etti.

Saldırgan teröristlerin sayı ve donanım açısından büyük kayıplara uğratıldıklarını belirten askeri kaynak, sağ kalanların ise geldikleri İdlib kırsalının güneyine geri kaçtıklarına vurgu yaptı.

Haber Merkezi