SURİYE!DEN HABERLER - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

SURİYE!DEN HABERLER

Bu haber 24 Aralık 2018 - 8:46 'de eklendi ve 157 kez görüntülendi.

Gördüklerimiz Birçok Şeyi Deşifre Ediyor

Şam Kırsalı  Fransız eski bakan ve milletvekili Thierry Mariani başkanlığın da Suriye’yi ziyaret eden Fransız heyet bugün Şam kırsalı Duma Kentini ziyaret ederek teröristlerin kentten yok edilmeden bıraktıkları kalıntılar ve verdikleri hasarları inceledi.

Konuk Fransız heyet belli başlı dış güçlerin edat olarak kullanıp yönlendirdikleri ve destekledikleri teröristlerin yerin altında kazıdıkları tünellerin yanı sıra kullandıklar sahra hastaneleri, tutukevleri ve vatandaşlara insanlık dışı işkencelerde bulundukları işkence odalarını incelediler.

Heyet başkanı Mariani saha turu sırasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada; Duma Kentinde gördüğü terör kalıntıları, yıkım ve sabotajın radikal teröristlerin dış güçlerden ne derecede destek aldıklarını net bir şekilde kanıtladığını ifade etti.

Mariani gördükleri zindanlar, işkence odaları ve tutukevlerinin teröristlerin hiçbir insani hak, hukuk, din, kural ya da ilke tanımadıklarını kanıtladığını vurguladı. Tünel kazımada kullanılan edat ve makinelerin yanı sıra diğer başka eylemlerinde kullandıkları edat ve makinelerin gayet gelişmiş teknolojide olduklarına dikkat çeken Mariani; tüm bunların yabancı güç ve devletlerden aldıkları muazzam desteği ortaya serdiğine dikkat çekti.

Mariani Duma’da devletin bölge halkı ile işbirliği içinde bulunduğu yeniden yapılandırma çalışmalarının takdire şayan olduğunu, özellikle okullar olmak üzere diğer hizmet kurumları ve altyapının onarımında önemli ilerlemelerin sağlandığına tanık olduklarını ifade etti.

Suriyeliler Vatana Dönmeye Devam Ediyor

Şam Kırsalı Terör saldırıları ve ekonomik yaptırımlar nedeniyle daha önce yurtdışına tehcir edilen Suriyeliler devletin yoğun çabaları neticesinde gruplar halinde vatana dönmeye devam ediyor.

Suriye hükümeti ile Lübnan hükümeti arasındaki işbirliği ve çabalar neticesinde bugün Şam kırsalı Cedeydet Yabus Sınır Kapısı üzerinde yüzlerce Suriyelinin vatana döndükleri belirtildi.

Muhabir sınır kapısında geri dönen Suriyelilere gereken tıbbi ve diğer yardımların yapılıp resmi kayıtların tamamlanması ardından vatandaşların kendilerine tahsis edilen araçlarla bölgelerine ve evlerine aktarıldıklarını ifade etti.

Suriye hükümetinin tüm Suriyelilerin geri dönmelerini temin edip onlara güvenli, istikrarlı ve hür bir yaşam sağlama çabaları kapsamında şu ana dek 3 yüz bine yakın Suriyeli vatana ve normal yaşamına döndü. Terörü destekleyen bir kısım devletler ise tehcir edilen Suriyelilerin durumuyla siyasi ticaret yapma amacıyla Suriyelilerin geri dönüşlerini muhtelif yöntemlerle engellemeye çalışıyor.