SURİYE'DEN HABERLER - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

SURİYE’DEN HABERLER

Bu haber 19 Aralık 2018 - 8:56 'de eklendi ve 135 kez görüntülendi.

“ABD Koalisyonunun Yeni Katliamında 17 Şehit”

ABD komutasında uluslar arası kanun ve kararlara aykırı bir şekilde Suriye’ye saldırılarını sürdüren uluslar arası koalisyon güçleri Deyrezzor İlinin güneydoğusu Heccin Beldesinin de güneydoğusunda yer alan Albuhatır Köyünde sivilleri vahşice bombalayıp yeni bir katliama imza attı.

Yerel kaynaklar; koalisyon güçlerinin bugün IŞİD’e karşı savaş bahanesi altında Albuhatır Köyünde masum sivillere ait evleri bombaladıklarını belirtti. Bombardımanda aralarında çocuk ve kadınların bulunduğu 17 masum sivil vatandaşın şehit düştüğünü ifade eden yerel kaynaklar; yine aralarında çocuk ve kadınların bulunduğu çok sayıda kişinin de yaralandığını söyledi. Kaynaklar yıkılan birçok evin altında kalan vatandaşların bulunmasıyla şehit ve yaralı sayısının artabileceğine dikkat çekti.

ABD koalisyonu IŞİD’e karşı savaş bahanesi altında Deyrezzor kırsalında sivilleri vahşice bombalamakla birlikte iddialarının tam tersine IŞİD’i kollayıp savunduğu birçok kez kanıtlarla tespit edildi. Deyrezzor kırsalının farklı bölgelerinde sivilleri bombalayan bu gayrı meşru koalisyon güçleri şu ana dek aralarında çok sayıda çocuk ve kadının bulunduğu yüzlerce masum sivilin şehit ve yaralı düşmelerine, binlerce masum insanın da evsiz barksız kalıp tehcir edilmelerine yol açtı.

Halep İlinin kuzeybatı kırsalı Afrin Kentinin sebze halinde bugün bombalı bir araç havaya uçuruldu.

Yerel kaynakların aktardıkları haberde bombalı eylemde çok sayıda kişinin ölü yaralı düştükleri belirtildi.

Hama kırsalının kuzeyinde vatan ve vatandaşların güvenliğini dış güçlere tabi kiralık teröristlere karşı savunan ordu birlikleri, bu teröristlerin askeri noktalara saldırılarını bir kez daha çökertmeyi başardı.

Askeri bir kaynak ordu birliklerinin; Hama İli Ğab Vadisinin kuzey uçları Hurbat el Nakus Beldesi civarından hareket eden “Türkistan İslami Partisi” adlı radikal terör örgütünden bir grubun bölgede askeri bir noktaya saldırmaya çalıştıklarını tespit ettiklerini aktardı. Askeri kaynak saldırgan teröristlere uygun şekilde karşılık veren vatan koruyucularının sayı ve ekipmanlarıyla kayıplara uğramaları ardından teröristleri geri püskürttüklerini ifade etti.

Askeri kaynak ordu birliklerinin Hurbat el Nakus Beldesi civarında “Türkistan İslami Partisi” adlı radikal teröristlerin güçlü bir siperini içindeki teröristler ve silahlarla imha ettiklerini belirtirken; ölen teröristler arasında azılı saha komutanı Abdüssettar Muhammed el Kuvaysim’in bulunduğuna dikkat çekti.

Hama İli Mharde kırsalının doğusunda bulunan ordu birliklerinin Maarkebba Beldesi kenarlarında bulanan “İzze Taburları” adlı radikal teröristlerden bir grubun bölgedeki askeri bir noktaya keskin nişancı silahlarla ateş açmalarına karşı koyduklarını aktaran askeri kaynak; keskin nişancı teröristlerin saflarında direk isabetler meydana geldiğini söyledi.

Mharde kırsalının kuzeybatısında ise Ciysat ve Tel el Sahr beldeleri eksenlerinden sızıp bölgedeki askeri noktalara saldırmaya çalışan bir terör grubuna makineli silahlarla karşılık verildiğini belirten kaynak; saldırganlardan birçok teröristin ölü yaralı düşürüldüğünü sözlerine ekledi.

Haber Merkezi