SURİYE'DEN HABERLER - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

SURİYE’DEN HABERLER

Bu haber 18 Aralık 2018 - 8:41 'de eklendi ve 145 kez görüntülendi.

Dünya Çöl Şampiyonasında 3. Oldu

Birleşik Arap Emirliklerinde dünyanın 50 devletinden yarışmacıların katılımıyla düzenlenen Dünya Çöl Maratonunda Suriyeli yarışmacı İmad Bereket dünya üçüncüsü oldu.

Birleşik Arap Emirliklerinin Dubai Eyaletindeki Marmum Çölünde düzenlenen şampiyonada Bereket; üstün performansı ile üçüncülüğü kazanıp bronz madalyasını alırken, Suriye’nin şanlı bayrağını onurla dalgalandırdı.

Bereket yaptığı açıklamada; maratona birinci olma idealiyle katıldığını ifade etti. Fakat dünyanın en zor maratonlarından biri sayılan bu maratonda şansının yaver gitmediğini söyleyen Bereket; kum sıcaklığının 48 dereceye ulaştığı maraton sırasında isabet aldığını açıkladı.

1963 Şam doğumlu Bereket; 1999 yılında Slovakya’ya taşınması ve Slovak cinsiyeti almasına rağmen onur duyduğu anavatanı Suriye’yi temsil etmeyi her zaman tercih ettiğini kaydetti.

“Yüzlerce Kilometrelik Yolu Protez Ayak ile Yürüyecek”

Teröre karşı savaşta ayağını kaybeden yaralı gazi Adil Muhyi Süleyman; vatana sevgi ve vefasını ifade edip azim ve kararlılık mesajı vermek amacıyla “Ordu Vatan ve Liderine Sevgi ve Vefa” sloganı altında Tartus Kentinden başkent Şam’a kadar protez ayak ile yayan yürüme maratonuna başladı.

Gazi Süleyman yaptığı açıklamada bu maratonundan temel amacının; Suriyelilerin tüm zorluklara rağmen büyük bir kararlılık ve azme sahip olduklarını ifade etmek istediğini belirtti. Suriyelilerin her şeye rağmen vatanlarına ordularına ve liderlerine sevgi ve bağlılıklarından hiçbir koşul altında caymalarının mümkün olmadığını ifade eden Gazi Süleyman; vatan ve vatandaşları savunma mücadelesinde zor koşullar yaşayan kahramanlara da mesajı olduğunu söyledi.

Gazi Süleyman Suriye ordusunun Suriye ve halkını onurlu ve kahraman bir iradeyle savunduklarını, bir ordu olarak sorumluluklarını üstlenip vatan ve vatandaşları savunma azim ve kararlılığının çelikten daha sert olduğunun altını çizdi.

“Yarıyıl Finalleri Tüm Suriye’de Başladı”

2018–2019 eğitim öğretim yılında yarıyıl finalleri bugün Suriye’nin tüm illerinde başlarken; sınavlar 24 Aralık tarihine dek devam edecek.

Eğitim Bakanlığında Sınav Departmanı Müdürü Yunus Fati yaptığı açıklamada; sınavların uygun ortam ve koşullarda icra edilmesi için bakanlığın tüm illerde gerekli hazırlıkları yaptığını belirtti.

Fati Ortaokul ve Lise son sınıflarında sınav sorularının merkezi olduğuna dikkat çekerken; soruların sızdırılmamaları için yoğun icraatlar alındığını söyledi.

Haber Merkezi