ÜST REKLAM

logo

reklam
07 Aralık 2018

SURİYE’DEN HABERLER

“İkili İlişkileri Özellikle Siyasi ve Ekonomi Alanında Geliştirme Üzerinde Odaklanıldı”

Başbakan Yardımcısı Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Velid Muallim; Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Ri Yong-ho ve ona eşlik eden heyetle bir araya geldi.

İki dost ülke arasındaki ilişkiler ve bu ilişkileri iki dost halkın çıkarları doğrultusunda muhtelif alanlarda geliştirme olanaklarının ele alındığı görüşmede; ikili ilişkilerin özellikle siyasi ve ekonomik alanlarda geliştirilmesi üzerinde odaklanıldı.

İki taraf uluslar arası platformlarda ve uluslar arası meselelerde iki ülke arasında koordinasyonu pekiştirme önemi üzerinde görüş birliği kaydetti.

Teröristlerin yok olmadan önce özel ve kamu mülklere yerleştirdikleri bomba düzenekleri ve mayınları temizleyip evlerine dönen vatandaşların güvenliğini temin etme amaçlı arama tarama operasyonlarında aralarında İsrail ve ABD menşeli silahların bulunduğu büyük miktarda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Yetkili bir kaynak Dera Beled’te bölge halkının işbirliği ile sürdürülen arama tarama operasyonları sırasında İsrail ve daha başka dış güçlerin destek ve talimatlarıyla faaliyet gösteren teröristlerin ordu birlikleri tarafından yok olmanda önce sakladıkları büyük miktarda ve farklı türlerde silahlar bulunduğunu belirtti.

Yetkili kaynak ele geçirilen muhtelif tür silahlar ve cephanenin arasında İsrail ve ABD menşeli silahların bulunduğuna dikkat çekti. Teröristlere ait bir insansız hava aracının da ele geçirildiğini belirten kaynak; kiralık teröristlerin işverenleri dış güçlerle bağlantılarına ışık tutan önemli dokümanlar bulunduğunu kaydetti.

“Başbakan Hamis Banka Sektörü Yetkilileriyle Bir Araya Geldi”

Başbakan İmad Hamis bankacılık sektörü yetkilileri ile düzenlediği toplantılarda önümüzdeki süreç içinde ciddi bir öneme sahip bu sektörün entegreli bir şekilde geliştirilmesi ve yeniden yapılanma sürecine uyumlu hale getirilmesi olanaklarını masaya yatırdı.

Başbakan Hamis başkanlığında Ticaret Bankası Genel Müdürlüğünde düzenlenen toplantıda gelecek aşamada kamu bankaları çalışmalarının geliştirilmesi için gerekli adımlar ve bu adımları belirli bir zaman cetveli dahilinde hayata geçirme meseleleri üzerinde odaklanıldı.

Toplantıda kamu bankalarının çalışma ortamını güçlendirmek, kredi ve mevduatlarla ilgili işlemleri kolaylaştırıp pekiştirilmesini sağlama konuları tartışıldı. Banka işlemlerinin uluslararası standartlarla uygun hale getirme gereğinin belirtildiği toplantıda; Merkez Bankasının standartlarına göre hizmetlerini sunma konusunda daha fazla esneklik sağlamak gibi bir dizi kararlar alındı.

Toplantıda ayrıca döviz faiz fiyatlarına ilişkin yeni icraatlar alma olanakları ele alınırken; izin verilen bankalara döviz mevduatlarında bulunma ve bu yine döviz cinsinden ödemelerde bulunma prosedürlerini kolaylaştırma kararı alındı. Aynı zamanda sınır kapılarında banka şubelerinin oluşturulması kararı alındı.

Medya tanıtım ve bankacılık hizmetlerinin tanıtım ve reklamının yapılması önemine dikkat çekilen toplantıda; bankacılık sektörü hizmetlerinin yurt dışında tanıtılması için büyükelçiliklerimiz ile iletişim kurulması kararlaştırıldı.

Haber Merkezi

 

 

 

 

Share
217 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?