ÜST REKLAM

logo

reklam
06 Aralık 2018

SURİYE’DEN HABERLER

Radikal Terör Yuvalarında Yine ABD ve İsrail Silahları Bulundu

Teröristlerin yok olmadan önce özel ve kamu mülklere yerleştirdikleri bomba düzenekleri ve mayınları temizleyip evlerine dönen vatandaşların güvenliğini temin etme amaçlı arama tarama operasyonlarında aralarında İsrail ve ABD menşeli silahların bulunduğu büyük miktarda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Yetkili bir kaynak açıklamalarında Dera Beled’te bölge halkının işbirliği ile sürdürülen arama tarama operasyonları sırasında İsrail ve daha başka dış güçlerin destek ve talimatlarıyla faaliyet gösteren teröristlerin ordu birliklerimiz tarafından yok olmanda önce sakladıkları büyük miktarda ve farklı türlerde silahlar bulunduğunu belirtti.

Yetkili kaynak ele geçirilen muhtelif tür silahlar ve cephanenin arasında İsrail ve ABD menşeli silahların bulunduğuna dikkat çekti. Teröristlere ait bir insansız hava aracının da ele geçirildiğini belirten kaynak; kiralık teröristlerin işverenleri dış güçlerle bağlantılarına ışık tutan önemli dokümanlar bulunduğunu kaydetti.

Saldırganlar Onları Taşıyan Araçla Birlikte İmha Edildiler

İdlib’te belli başlı dış güçlere hizmet eden kiralık terör örgütleri silahlardan arındırılmış bölge anlaşmasına ihlallerini sürdürüyor.

Askeri bir kaynak açıklamalarında; ordu birliklerimizin İdlib Kentinin yaklaşık 77 km güneybatısında İdlib kırsalından 4X4 çeker bir pikap aracılığı ile Hama kırsalının kuzeyinde askeri mevkilere saldırmak için hareket eden bir terör grubunu tespit ettiklerini belirtti.

Saldırgan kiralık teröristlere uygun silahlarla karşılık verildiğini ifade eden askeri kaynak; teröristlerin onları taşıyan araç ve havzalarındaki tüm silahlarla birlikte tamamen imha edildiklerine dikkat çekti.

El Esad: ABD’nin Düşmancı Planları Suriye ile Sınırlı Değildir

Cumhurbaşkanı Beşşar el Esad bugün Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Ri Yong-ho ve Suriye’ye bulunduğu resmi iş ziyaretinde ona eşlik eden heyeti kabul etti.

Suriye’deki son durumlar ve ortak önem taşıyan uluslararası meselelerin ele alındığı görüşmede Cumhurbaşkanı el Esad Suriye ve Kuzey Kore’nin maruz kaldıkları savaş ve baskı şekillerinin farklı olmalarına rağmen bu savaş ve baskıların cevher ve hedeflerinin bir olduğuna dikkat çekti. El Esad bu savaş ve baskıların temel amacının egemen ve bağımsız bir karara sahip olmalarının yanı sıra Batılı sömürü ve hegemonya planlarına karşı çıkan devletleri zayıflatmak olduğunun altını çizdi.

Bu savaş ve baskıların sadece Suriye ve Kuzey Kore ile ilgili olmadığını belirten el Esad; bu savaş ve planlarla dünya haritasının yeniden çizilmeye çalışıldığına vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanı el Esad ABD ABD’nin düşmancı planları ve politikasının coğrafi sınırı olmadığına dikkat çekerken, tüm bağımsız devletleri hedef aldığını ifade etti. Batılı devletlerin düşmancı planlarının uğratıldıkları hezimetlere işaret eden el Esad; bu hezimetlerle birlikte Suriye, Kuzey Kore ve daha başka bağımsız devletlerin azimli mücadelelerinin uluslar arası sahayı değiştirip uluslar arası dengeyi sağlama gücüne sahip olduğunu belirtti.

Kazanılan şanlı zaferler övüldü.

Konuk Dışişleri Bakanı Ri görüşmede Kuzey Kore Başkanı Kim Jong-Un’dan Suriye lideri ve halkına sözlü mesajını aktarırken, Suriye’yi destekleyene ilkeli ve sabit tutumunu ifade etti.

Suriye’nin yeniden yapılanmada siyasi ve askeri sağlam temellere dayanmasıyla başarılı olacağına mutlak inancını ifade eden Ri; Suriye’nin maruz kaldığı bu savaşta sergilediği onurlu mücadele ve kazandığı şanlı zaferleri övdü.

Dışişleri Bakanı Ri; ülkesinin politika ve tutumlarında temel aldığı dayanaklara hakkında el Esad’a bilgi aktarırken; Suriye ve Kuzey Kore’nin maruz kaldıkları düşman ve planların bir olmasıyla iki ülke arasındaki koordinasyon ve işbirliğini pekiştirme önemini kaydetti.

İkili İlişkileri Özellikle Siyasi ve Ekonomi Alanında Geliştirme Üzerinde Odaklanıldı

Başbakan Yardımcısı Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Velid Muallim; Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Ri Yong-ho ve ona eşlik eden heyetle bir araya geldi.

İki dost ülke arasındaki ilişkiler ve bu ilişkileri iki dost halkın çıkarları doğrultusunda muhtelif alanlarda geliştirme olanaklarının ele alındığı görüşmede; ikili ilişkilerin özellikle siyasi ve ekonomik alanlarda geliştirilmesi üzerinde odaklanıldı.

Share
187 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?