SURİYE'DEN HABERLER | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

SURİYE’DEN HABERLER

Bu haber 25 Ekim 2018 - 10:33 'de eklendi ve 44 kez görüntülendi.

“Pazarlama ve Satış Müdürleri Forumu Devam Ediyor”

Suriye Pazarlama Cemiyetinin Çalışma ve Sosyal İşler Bakanlığının yanı sıra bir dizi sivil toplum ve ekonomi faaliyetinin katılımıyla düzenlediği 2. Satış ve Pazarlama Müdürleri Forumu katılımcıları reklam ve tanıtım yöntemlerinin geliştirilmesi üzerine odaklandı.

Başkent Şam’ın Şam Otelinde düzenlenen forumda katılımcılar aynı zamanda sigorta ve bankacılık kültürü ve hizmetlerinin geliştirilmesi olanaklarını masaya yatırdı.

İdare sistemlerinin geliştirilmesi olanaklarını tartışan katılımcılar, sivil toplum faaliyetleri, pazarlama ve reklam çalışmalarının desteklenmesi çağrısında bulundular.

“Kunaytra Kırsalında Onlarca Kişi Af Kararından Faydalandı”

Ordu birlikleri yurt genelinde terör ve destekçilerine karşı kaydettiği onurlu zaferler gölgesinde ulusal uzlaşmalar yurt genelinde devam ediyor.

Kunaytra İl Ulusal Uzlaşma Komitesi başkanı Mamun Creyde Kunaytra kırsalının farklı bölgelerine ilaveten bu bölgelere yakın yer alan ve Şam Çevre Kent Valiliğine tabi olan bölgelerde af kanunundan faydalanmak isteyenlerin kanuni durumlarını yeniden düzenleme ve normal yaşamlarına dönme çalışmalarının aralıksız bir şekilde devam ettiğini belirtti.

Creyde bu bölgelerin normal yaşamlarına dönmeleri ve hizmet durumlarının iyileştirilmesi amacıyla sürdürülen bu icraatlarda bugün onlarca kişinin silahlarıyla teslim olmaları ardından kanuni durumlarının yeniden düzenlendiğini ifade eti.

Öte yandan Creyda ordu birliklerinin bölgede daha önce askeri firari olan ya da askerlik hizmetine katılmayı ihlal edenlerin kanuni durumlarını yeniden düzenleme icraatlarını da sürdürdüklerini ifade etti.

Rusya Güzel Sanatlar Akademisi Moskova’da bugün “Din ve Dijital Toplum” başlıklı Dinler ve Dünya 4. Foruma katılmak üzere Rusya’yı ziyaret eden Suriye heyeti onuruna bir tören düzenledi.

Akademi Başkanı Zurab Tserateli Suriye’nin Moskova Büyükelçisi Riyad Haddad’a, Suriye’nin maruz kaldığı terör savaşı sonucunda Suriyeli çocukların uğradığı acıları dünyaya hatırlatan, Rusyalı ve Suriyeli çocuklar arasında dostluk sembolü olması için, Sanatçı Edip Aliyev’in “çocukluk” başlıklı bronzdan yapılmış bir anıt sundu.

Törende klasik müzik ve bazı Rus halk şarkıları yer aldı ve törene katılanlar daha sonra Rus Güzel Sanatlar Akademisi’nin eserlerini gezdi.

Törene Cumhuriyet Genel Müftüsü Dr. Ahmet Bedreddin Hassun, Rum Ortodoks Kilisesi temsilcisi Papa Nicolas Vakkas, “Rus kadın” kuruluşları temsilcileri, “elçi Paul”, “yenilenebilir çocukluk” yanı sıra Rusya’dan resmi ve popüler simalardan temsilciler katıldı.

Tören bitiminde verdiği demeçte Cumhuriyet Müftüsü; “Suriye bugün çocukluk, kültür ve değerleri korumada dünyaya dersler veriyor ve dünyaya, kökleri, değerleri ve ulusal ahlakı olanların daima galip olduklarını anlatıyor” diyerek, “yüzden fazla ülke Suriye kültürünü yıkmak, Suriye’nin çocuklarını öldürmek, topraklarını yağmalamak ve kütüphanelerini yakmak istedi ama başarısız oldular” diye vurguladı.

Hassun, Rusya’nın bugün bizlere çocukluk sembollerinden bir sembol hediye ederek bizlere Suriye çocukluğunun dünyanın bütün çocukluklarına örnek olduğunu söylemek istediğini, Suriye halkının gösterdiği sabrın bütün dünyaya örnek olduğunu, hak ve mesaj sahibi olması itibariyle bütün Rusya halkını yanında durmaya ittiğine dikkat çekti.

Hassun: “Suriye kanlarını ve ruhlarını ortaya koyarak değerini korudu değerlerini muhafaza etti ve en değerli fedakarlıkları sundu. Sayısız çocuğumuz terör elleriyle bombalandı ve katledildi. Bugün çocukluğumuzun yıldönümü, geleceğimizin yıldönümü, eğer tarih geçmişle ilgiliyse çocukluk geleceği inşa etmek anlamındadır” dedi.

Benzer bir açıklamada Rusya Güzel Sanatlar Akademisi Başkanı:”Bu sanat eserinin büyük bir anlamı vardır çünkü ben şahsen muazzam bir halk ve derin kültüre sahip Suriye’de çalıştım, Rusya’ya yönelik duygu ve hislerini fark ettiğimde vicdanım bu halka elimden gelen her şeyi sunmaya hazır olmama itiyor” dedi.

Haber Merkezi

afdah.info

voir films