SURİYE’DEN HABERLER - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

SURİYE’DEN HABERLER

Bu haber 27 Eylül 2018 - 8:50 'de eklendi ve 242 kez görüntülendi.

Suriye ordusundan birlikler destekçi kuvvetlerin işbirliğinde bugün Süveyda Badiyesi derinliklerinde en son IŞİD karargahlarından olan Tlul el Safa’daki sarp kayalıklar bölgesinde yeni alanları kurtarıp radikal teröristleri sayı ve cephane bakımından ağır kayıplara uğrattı.

Askeri bir kaynak ordu birliklerinin tekfiri örgüt teröristlerinden arta kalan son yuvaları ortadan kaldırmak üzere askeri operasyonlarını sürdürdüğünü ifade etti. Kaynak topçu birliklerle hava güçlerinin desteğinden sonra örgüt teröristleriyle yaşanan şiddetli çatışmalar ardından tabiatı çok zor olan uçsuz bucaksız sarp kayalıkların derinliklerinde bir kaç eksende ilerleme kaydedildiğini aktardı.

Ordu birliklerinin yeni alanları ellerine geçirdiklerine dikkat çeken askeri kaynak; bölgenin zor yapısına uygun nitelikli operasyonlarda aralarında keskin nişancıların bulunduğu çok sayıda teröristin de öldürüldüklerini belirtti.

Askeri kaynak ordu birliklerinin teröristlerin çevresindeki alanları daraltarak, onların sızma ve firar girişimlerini engellediklerini, büyük kayıpları ardından da saflarında bir gerginlik, panik ve dağılmanın yaşandığını dile getirdi.

Kaynak, geriye kalan IŞİD teröristlerinin uygun silahlarla takip edildiklerini ve çok ağır kayıplara uğratıldıklarını söyledi.

S 300 Sistemi Savunma Amaçlı Olup ABD’nin İddiaları Yalandır

Rusya Dışişleri Bakanlığı Suriye’ye S 300 tipi hava savunma sistemi temin etmenin ülkede güvenlik ve istikrarın sağlanmasına önemli katkı sağlayacağını belirtti.

Rusya Dışişleri Bakanlığında Nükleer Silahların Yayılmasını Önleme ve Kontrolü Dairesi Başkanı Vladimir Yermakov Suriye’ye S 300 füze sistemini temin etmenin ülkede gerginliği tırmandırmayacağını, tam tersine güvenlik ve istikrarın pekişmesine yol açacağının altını çizdi.

Yermakov söz konusu savunma sisteminin saldırı değil de savunma sistemi olduğuna vurgu yaparken; ABD’nin bu sistemin kendi güvenliğini tehdit ettiği yönündeki açıklamalarının asılsız yalanlardan ibaret olduğunu kaydetti.

S 300 füze savunma sisteminin Suriye hava sahasını örteceğini ifade eden Yermakov; durumların bunun olmasını gerektirdiğini belirtti.

Yermakov daha önce bu sistemin Suriye’ye teslim edilmemesini talep eden tarafların öne sürdükleri bahanelerin artık hiçbir geçerliliği olmadığını söyledi.

Rus yetkili herhangi bir devletin ortaklarına askeri ve teknik yardım takdim etmenin doğal bir hakkı olduğunu, bunun uluslar arası kanunlara hiçbir aykırılık teşkil etmediğini kaydetti.

Radikal Teröristlere Silah Temin Ettiği Bir Kez Daha Kanıtlandı

Uluslararası Af Örgütünün Slovakya Şubesi; Vahhabi Suudi Arabistan rejiminin Slovakya’dan satın aldığı muhtelif tür silahları özellikle Suriye ve Libya’da olmak üzere radikal teröristlere aktardığının tespit edildiğini belirtti.

Örgüt yaptığı açıklamada Suudi rejiminin son yıllar içinde Slovakya’dan büyük miktarda ve farklı türlerde silahlar satın aldığına dikkat çekerken, bu silahları özellikle Suriye ve Libya olmak üzere farklı devletlerde faaliyet gösteren radikal teröristlere gönderdiğinin tespit edildiğini vurguladı.

Terörden Kurtarılan 52 Belde ve Köye Elektrik Temin Edildi

Yurdun muhtelif bölgelerinde terörden kurtarılan bölgelerin elektrik dahil muhtelif tür temel gereksinimlerinin temini için yoğun çabalar devam ederken; Dera kırsalında dış güçlere hizmet eden teröristlerin yok edilmeden önce sabote ettikleri elektrik şebekelerinin onarılması ardından 52 belde ve köye elektrik temin edildi.

Dera İl Elektrik Müdürü Gassan el Zamin adlarında farklı özelerinde aynı olan teröristlerin işverenleri dış güçlerin talimatlarıyla elektrik şebekeleri ve tüm altyapı hizmet kurumlarına büyük hasarlar verdiklerine dikkat çekti.

Müdürlüğe tabi ekiplerin il kırsalının tamamında teröristlerin sabote ettikleri şebekenin yok edilmesi için yoğun çabalar harcandığına dikkat çeken Zamil; bu çalışmalarda nüfus yoğunluğunun yanı sıra su pompaları ve diğer hizmet kurumlarının bulunduğu bölgelere öncelik verildiğini söyledi.

Elektronik Savaş Araçlarının İlk Sistemi Ulaştı

Rusya Savunma Bakanlığı; Suriye’ye yönelik saldırıda bulunacak herhangi bir gücün tüm radar ve iletişim cihazlarının durdurulacağını ilan etmesinden birkaç saat sonra Suriye’de elektronik savaş araçları sistemini geliştirme icraatlarını başlattı.

Rus Izvestiya Gazetesi; Suriye topraklarına saldıracak herhangi bir uçağın tüm kontrol, radar ve iletişim sistemlerini durduracak elektronik savaş araçlarının ilk sisteminin dün akşam Lazkiye kırsalındaki Hmeymim Üssüne ulaştığını ifade etti.

Gazete haberinde söz konusu sistemin Suriye sahilleri açıklarına ilaveten Akdeniz civarındaki bölgeleri kapsamına alacağına dikkat çekti.

Haber Merkezi