SURİYE'DEN HABERLER | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

SURİYE’DEN HABERLER

Bu haber 04 Ekim 2017 - 9:54 'de eklendi ve 31 kez görüntülendi.

Homs Kentinde Zafer Sevinci Karnavalı Düzenlendi

Devrim Genliği Birliğinin 49. kuruluş yıldönümü münasebetiyle bugün Homs Kentinde ‘Zafer Sevinci’ sloganı altında merkezi bir karnaval düzenlendi.

Baas Partisi Ulusal Genel Sekreter Yardımcısı Hilal Hilal, Homs Valisi Talal el Berazi ve daha birçok siyasi ve resmi faaliyet temsilcisinin katıldıkları karnavalda devrim gençlerinden binlerce genç sanatsal gösteriler takdim etti. Suriye bayrağı renginde üniformalar giyen gençler; sanatsal ve folklor oyunları sundular.

Deyrezzor Valiliğinde bir yetkili; radikal terör örgütü IŞİD’in dün akşam saatlerinde Deyrezzor Kentinin yerleşim alanlarından Kusur Semtini bir dizi bombayla hedef aldığını aktardı. Yetkili terör saldırılarında 1 kadının şehit, 4 vatandaşın da yaralı düştüklerini belirtti.

Deyrezzor Sağlık Müdürlüğünde bir yetkili ise hastaneye kaldırılan 4 yaralıdan ikisinin durumu ağır olduğuna dikkat çekti.

Rusya Savunma Bakanlığı sözcüsü Igor Konashenkov bakanlığın resmi web sitesinde yayınlanan bülteninde; Rus hava güçlerinin son iki gün içinde Deyrezzor’da Fırat Nehrinin doğu yakasında IŞİD mevkilerine yönelik operasyonlarda radikal terör örgüte tabi olan 304 teröristin öldüğünü, 170 teröristin de yaralandığını belirtti.

Konashenkov öldürülen teröristlerin arasında IŞİD’in Fırat Vadisindeki terör eylemlerinin koordinatörü olarak bilinen Kazakistanlı azılı terör elebaşı ‘Ebu İslam el Kazaki’ lakaplı terör komutanı dahil 7 IŞİD komutanının bulunduğuna dikkat çekti. Öldürülen teröristlerin arasında ayrıca Kafkas’ın Kuzeyinden gelen 40 teröristin bulunduğunu belirten Konashenkov; IŞİD’in en tehlikeli keskin nişancılarından bir grubun da yine yok edilen teröristlerin arasında bulunduğunu kaydetti.

Rus askeri yetkili söz konusu operasyonlarda IŞİD kayıplarının beşeri kayıplarla sınırlı kalmadığına dikkat çekerken; büyük bir eğitim kampı, 3 önemli komuta karargahı, sıkı korunmuş 9 karargah, 8 tank, 3 top, ağır silahlarla donatılmış 4X4 çeker 17 araç ve 4 cephane deposunun da muhtevalarıyla imha edildiklerini vurguladı.

Hama İlinde Pamuk İplik Kamu Şirketinin son dokuz ay içinde yurtiçi ve yurtdışı satışları 2 milyar 12 milyon lirayı buldu.

Şirket Genel Müdürü Muhammed Fevvaz el Halebi; şirketin 9 ay içinde şirket fabrikalarında üretilen pamuk ipliğin uluslar arası düzeyde yüksek kalitesiyle bilindiğine dikkat çekerken, son dokuz ay içinde bu fabrikalarda 1621 ton iplik üretildiğini açıkladı.

Halebi 950 işçinin çalıştığı fabrikalarda şu an Hama İlindeki çırçır fabrikalarından temin edilen 5851 ton pamuğu işleme sürecinde olduğunu belirtti.

ABD Koalisyonunun Yeni Katliamında 45 Şehit

IŞİD’e karşı savaş bahanesi altında masum sivil vatandaşları bombalamaya devam eden ABD komutasındaki uluslar arası koalisyon güçlerinin Rakka Kentinin Tevessüiye Semtinde sivil yerleşim alanlarını bombalamaları sonucunda geneli kadın ve çocuk 45 sivil vatandaş şehit düştü.

Rakka Kentinde yerel kaynaklar; ABD koalisyonunun Rakka Kentinin Tevessüiye Semtinde sivil vatandaşların bulunduğu iki binayı bombaladığını belirtti. Kaynaklar düşman saldırı sonucunda geneli çocuk ve kadın 45’ten fazla sivil vatandaşın şehit düştüğünü, bir kısmı ağır olmak üzere çok sayıda vatandaşın da yaralandığını ifade etti.

 Haber Merkezi

afdah.info

voir films