ÜST REKLAM

logo

reklam
21 Eylül 2017

SURİYE’DEN HABERLER

 

“ABD Suriye’de Kanunlara Aykırı Olarak Bulunuyor”

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov; ABD’nin, Suriye’de meşru olan hükümetin onay ve izni olmaksızın müdahalede bulunduğunu, bunun uluslar arası kanun ve kararlara tamamen aykırı olduğunu bir kez daha vurguladı.

ABD’li mevkidaşı Rez Tillerson ile New York’ta BM genel kurul toplantıları kapsamında dün bir araya gelmesi ardından basına açıklama yapan Lavrov; “Tillerson’a, ABD’nin Suriye’de istenmeyen bir konuk olduğunu bir kez daha hatırlattım. Fakat ABD’nin Suriye’de bulunmasıyla bunun Suriye ordusunun teröre karşı savaşına destek amaçlı olarak kullanılabileceğini düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Lavrov Rusya ve ABD’nin, Suriye’de iki taraf arasında istenmeyen bir durum yaşamamak amacıyla ikili askeri iletişimi sürdürdüklerini kaydetti.

“Meclis Eğitim Bakanlığının Çalışmalarını Mercek Altına Aldı”

Halk Meclisi bugün meclis başkan yardımcısı Necdet Anzur başkanlığında düzenlediği oturumda Eğitim Bakanlığının performans ve çalışmalarını gündemine getirip tartışıyor.

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla meclis, genel olarak yurt genelinde eğitim sürecinin gereksinimleri eksikliklerini tartışıp mevcut sorun ve eksikliklerin kaldırılmasına çaba harcıyor.

Meclis dün düzenlediği oturumda ziraat mühendisliği mesleğine ilişkin kanun düzenlemelerini tartışmıştı.

“Suriye Ordusu Tüm Bölge Halklarını Savunuyor”

Dışişleri ve Gurbetçiler Bakan Yardımcısı Eyman Sosan bugün; Muhammed Vild Fal başkanlığında Suriye’ye iş gezisinde bulunan Moritanyalı parlamenter bir heyetle görüşmesinde Suriye ve tüm bölgenin maruz kaldığı bu olayların bölge devletlerinin zayıflatılıp zenginliklerinin sömürülmesini amaçladığını belirtti. Sosan tüm bu savaşın İsrail’in bölgede güçlenmesini ve bölge halklarına karşı hegemonyasını pekiştirmek olduğunun altını çizerken, dolayısıyla düşmancı planlara karşı tüm bölge halkının el ele, omuz omuza vermeleri gerektiğini kaydetti.

Bakan Yardımcısı Sosan Suriye’de son durum ve gelişmelere ışık tutarken; Suriye’nin yönetimi, halkı ve ordusuyla vatan topraklarının her karışında güvenlik ve egemenliği sağlama kararlılığının bir kez daha altını çizdi. Konuk heyet üyeleri; Suriye ordusunun bu savaşta sadece Suriye ve Suriye halkını değil, tüm bölge ve halklarını savunduğunu ifade ederken, kaydettikleri zaferlerin gurur kaynağı olduğuna dikkat çekti. Heyet üyeleri Suriye’nin tarih boyunca bölgenin kalbini ve yaşam kaynağını oluşturduğunu, Suriye ile dayanışmanın hak ve adalet ile dayanışma niteliğinde olduğunu ifade etti.

“Ordu İnsani Koridorlar Açtı”

Deyrezzor’da IŞİD’e karşı başarılarını sürdüren ordu birliklerinin, bu radikal çetelerin bulundukları bölgelerden çıkmak isteyen sivil vatandaşlara yardım ve destek amaçlı insani koridorlar temin etti.

Deyrezzor Valiliğinde bir yetkili, Suriye ordusunun yaklaştığı bölgelerde çok sayıda vatandaşın IŞİD’ten kaçıp ordu birliklerinin sığındıklarını belirtti. Kaynak bunun üzerine Valiliğin IŞİD’ten kaçan vatandaşların ikamet, sağlık ve gıda gibi temel gereksinimlerini temin etmek üzere gerekli icraatları aldığını aktardı.

Ordu birliklerinin dün IŞİD’ten kaçarak kendilerine sığınan ve aralarında çocuk ve kadınların bulunduğu 21 vatandaşı Deyrezzor Kentine güvenli bir şekilde aktararak, onlara gerekli yardımların sunulmasını temin etmişlerdi.

 

 

Sistem, Hastanelere müracaat eden hastaların sağlık kayıtlarının dijital ortamda bulunması, tüm hekimlerin bu kayıtlara hasta güvenliği açısından kolay ulaşmasının sağlanması, hastanelerde kullanılan tüm tıbbi cihazların ürettiği verilerin bu sisteme aktarılarak, sistem üzerinden kullanıcılara, gerekirse hastaya ulaşılmasını sağlamaktır. Toplantı; Genel Sekreterliğimize bağlı hastanelerin Seviye 6 için eksiklerinin belirlenmesi ve yapılacak olan çalışmaların takvime bağlanması ile sona erdi.

Haber Merkezi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share
620 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?