ÜST REKLAM

logo

reklam
21 Aralık 2016

SURİYE’DE SON GÜNDEM

15555015_1579780238702676_1079625749_n

SURİYE’DE SON GÜNDEM

Halep’in %99’u kurtarıldı.

Suriye ordusu ve halk güçlerinin Halep’in %99 kadarını kurtardığı bildirildi.

Suriye ordusu ve halk güçlerinin Halep’in %99 kadarını kurtardığı bildirildi.

Haberde, hali hazırda kentin %99 kadarı Suriye ordusu ve halk güçlerinin kontrolünde bulunduğu ve teröristlerin çok dar bir alana sıkışarak direnmeye çalıştığı belirtildi.

—–

Lazkiye Kırsalında Çok Sayıda Terörist Öldürüldü.

Sana ajansına açıklamada bulunan Askeri kaynak ordu birliklerinin Lazkiye kırsalının kuzeydoğusu Tuffahiye Ekseninde gözetleme ve takip operasyonu ardından teröristlerin mevkilerini yoğun ateşe tuttuklarını belirtti. Kaynak operasyonda cephane ve terörist taşıyan zırhlı bir aracın imha edildiğini söyledi.

Hava güçlerinin öğlen saatlerinde Lazkiye kırsalının kuzeyi Kebbani ve Terdin beldeleri civarında Nusra Cephesinin mevki ve hareketlenmelerini imha ettiklerini belirten kaynak, burada da teröristlerin ciddi kayıplara uğratıldıklarını sözlerine ekledi.

—-

Suriye Ordusu Belde ve Civarındaki Mezraları Kontrolüne Geçirdi.

Dera kırsalın kuzeyinde İsrail’den destek alan Nusra Cephesi ve çatısı altındaki diğer terör örgütleri büyük kayıplara uğratan suriye ordu birliklerinin Faki Beldesi ve civarındaki tüm mezraları kontrolüne alarak ahalisinin can güvenliğini temin etti.

—-

Suriye Enformasyon Bakanı: Türkiye, Suriye savaşının en büyük kaybeden tarafı.

Suriye Enformasyon Bakanı Ramiz Tercüman, Suriye savaşının en büyük kaybeden tarafı Türkiye olduğunu belirtti.

Bakan Tercüman, Erdoğan Suriye krizine bulaşmadan önce komşuları ile hiç bir sorunu olmadığını, fakat şimdi sorunlar bataklığına saplandığını ve kendini içinden çıkamayacağı bir çıkmaza sürüklediğini belirtti.

Tercüman, Türkiye halkının ülkelerinden hoşnutsuzluğu, TL’nin değer kaybetmesi, işsizlik oranının yükselmesi vesairi sosyal sorunlar, Erdoğan iktidarının temelini sarstığını vurguladı.

Tercüman, işte bu yüzden Erdoğan şaşkına döndüğünü ve kurtulmak için hangi ülkeye sarılacağını şaşırdığını ve bazen Rusya ve İran’a sarılırken, bazen de Amerika ve Batı’ya yalvardığını ifade etti.

Share
692 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?