ÜST REKLAM

logo

reklam
26 Aralık 2016

SURİYE’DE SON GEŞİŞMELER

suriye-2

Hasan Nasrallah: Halep Zaferi Esad’ı Devirme Umutlarını Sona Erdirdi.

Lübnan Hizbullah hareketi lideri, Nasrallah, Halep’te kazanılan zaferin Suriye için politik çözümün önünü açacağını söyledi.

Hasan Nasrallah, Suriye ordusunun Halep’teki militanları püskürterek kentte kontrolü yeniden sağlamasının Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın devrilmesine yönelik umutları sona erdirdiğini söyledi.

Nasrallah, Halep’te kazanılan zaferin Suriye için politik çözümün önünü açacağını da sözlerine ekledi.

Televizyonda yaptığı konuşmada, Suriye ordusunun 4 yıl süren mücadelenin ardından Halep’i teröristlerden geri almasının ülkedeki çatışma sürecinde yeni bir etabın başlangıcı olduğunu ifade eden Nasrallah, “Bugün, Halep’ten sonra, yönetimi değiştirme planlarının başarısız olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

“Halep zaferi politik çözüm için yeni ufuklar açacak” ifadelerini kullanan Nasrallah, son gelişmelerin diğer ülkeleri daha gerçekçi bir noktaya taşıyabileceğini ve yeni bakış açıları kazandırabileceğini söyledi.

Halep için bir sonraki görevin ‘güçlendirme ve güvenlik’ olduğunu kaydeden Hizbullah lideri, silahlı grupların kenti ve bölgeyi hedef almaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

—-

Dera Kırsalında Tekfircilere Darbe İndirildi.

Suriye Ordu birliklerinin Dera’da İsrail’e tabi olan teröristlere yönelik operasyonları kapsamında Dera Beled ve il kırsalının Nuayme Beldesinde siper ve karargahlarını yoğun top ateşine tuttu.

Askeri kaynak operasyonlarda birçok terörist etkisiz hale getirilirken, karargah ve araçlarının da imha edildiğini kaydetti.

—-

Hums Kırsalında 20 Terörist Öldürüldü.

Sana ajansına açıklamada bulunan Askeri kaynak; Suriye ordu birliklerinin Halk Savunma Güçleriyle işbirliği içinde Hums Kentinin yaklaşık 75 km doğusuna düşen Cub el-Cerrah Bölgesinde askeri noktalara saldırmaya çalışan IŞİD’li terör gruplarla şiddetli çatışmalara girdiklerini ifade etti.

Kaynak; çatışmalarda terörist çetelerin tüm saldırılarının çökertildiğini ve birkaç noktanın ordu kontrolüne geçtiğini aktardı. Çatışmalarda aralarında tehlikeli isimlerin bulunduğu 20 teröristin öldürüldüğünü belirten kaynak; saldırganların havzalarında bulunan silah ve mühimmatlarının yok edildiğine dikkat çekti.

Ordu birliklerimiz dün Hums kırsalının kuzeyi İzzettin Köyü yakınlarında Ahrar el-Şam İslami Hareketi adıyla bilinen terörist çetelere ait 3’ü ağır silahlarla donatılmış 7 aracı taşıdıkları terörist ve cephaneyle birlikte imha etmişlerdi.

—-

Lazkiye Kırsalındaki Teröristlere Kaçırılan Uyuşturucu Yakalandı.

Suriye Güvenlik birimleri soruşturma ve takip operasyonları sonucunda Homs’ta çevrilen bir kamyonda 175 kg uyuşturucu hapları ele geçirdi.

SANA’ya açıklama yapan güvenlik kaynakları; elde edilen istihbarat bilgileri üzerinde harekete geçen güvenlik birimlerinin uluslar arası otoban üzerinde kamyona pusu kurduklarını belirtti. Kaynaklar kamyonun teftiş edilmesiyle 175 kg uyuşturucu hapları bulunduğunu kaydetti.

Şoförün gözaltına alındığını ifade eden kaynaklar ön soruşturmada şoförün, taşıdığı bu uyuşturucu haplarını Lazkiye kırsalında bulunan radikal ve hain teröristlere aktaracağını itiraf etti.

 

 

Share
615 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?