ÜST REKLAM

logo

reklam
29 Aralık 2016

SURİYE’DE SON GELİŞMELER

 

15731461_1608670315813668_1092033805_n

IŞİD’in Palmira Yakınlarındaki Havaalanında Büyük Kaybı.

IŞİD teröristleri El-Teyfur askeri havaalanına girmek için çok uğraş veriyorlar çünkü bu alanın stratejik önemi büyüktür. Suriye hiçbir zaman IŞİD’in bu alana sahip olmasına izin vermeyecektir ve havaalanının muhafızları IŞİD’lilerin tüm saldırılarını hava kuvvetlerinin de desteğiyle engellemektedir.

Humus dolaylarındaki El-Teyfur askeri havaalanında bulunan Suriye Ordusu komutanlarından biri , IŞİD terör örgütünün bu alana ve dördüncü istasyona yaptığı onlarca saldırıyı geri püskürttüklerini ve örgüte ağır darbe vurduklarını açıkladı.

Röportaj veren bu komutan şu açıklamalarda bulundu: IŞİD teröristleri El-Teyfur askeri havaalanına girmek için çok uğraş veriyorlar çünkü bu alanın stratejik önemi büyüktür. Suriye hiçbir zaman IŞİD’in bu alana sahip olmasına izin vermeyecektir ve havaalanının muhafızları IŞİD’lilerin tüm saldırılarını hava kuvvetlerinin de desteğiyle engellemektedir. Ordu birlikleri geçtiğimiz gün IŞİD’e ait 2 aracı El-Teyfur havaalanının Kuzeydoğusunda bulunan tepede imha etti ve olayda 25 terörist de öldürüldü. Humus’un Doğu dolaylarında bulunan cephede gelecek günlerde olumlu gelişmelere şahit olacağız.

—-

Suudi rejiminden, Suriye’deki teröristlere para yardımı.

Suudi Arabistan, Suriye halkını katliam eden teröristlere, 100 milyon Suudi Riyali ayırdı.

Suriye Acil haber sitesinde yer alan habere göre, Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdul-Aziz, Suudi Arabistan’ın genelinde, Suriye halkına sözde yardım olarak nitelendirdiği durum için kampanya başlatılması talimatı verdi.

Acil ayrıca, Suudi Arabistan’ın teröristlere askeri silah ve teçhizat alımı için 100 milyon Suudi Riyali ayırdığını duyurdu.

Suudi Arabistan, Suriye’deki krizin başından beri farklı şekillerde teröristlere askeri yardımda bulunmuştur.

—-

Dera Beled Kırsalında Çok Sayıda Terörist Öldürüldü.

Suriye Ordu birliklerinin Dera Beled’in muhtelif bölgelerinde işgalci İsrail’den destek alan Nusra Cephesinin toplanma yerleri ve mevkilerini yoğun ateşe tutmaları sonucunda çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürüp havzalarındaki silah ve mühimmatlarını da yok ettiklerini kaydetti.

—-

Um El Mera Köyündeki IŞİD Teröristlerine Darbe.

Sana ajansına açıklamada bulunan Askeri kaynak; ordu birliklerinin Halep kırsalının doğusu Um el Mera Köyünde IŞİD’in toplanma merkezini yoğun ateşe tutmalarıyla çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürüp ağır makineli silahla donatılmış 6 aracını da yükleriyle birlikte tamamen imha ettiklerini belirtti.

—-

Süveyda Kırsalındaki IŞİD Teröristlerine Darbe!

SANA’ya açıklama yapan askeri kaynak; Suriye ordu birliklerinin Süveyda kırsalının kuzeydoğusu Kasr Köyünde IŞİD terör örgütüne ait toplanma yerlerini hedef almalarıyla tekfircileri sayı ve teçhizatlarıyla birlikte ağır kayıplara uğrattıklarını kaydetti

Suriye ordusunun Süveyda kırsalı Saud ve Kasr köyleri arasındaki bölgeden Süveyda Kentinin yaklaşık 45 km kuzeydoğusuna düşen Banat Bayir Tepesine sızmaya çalışan IŞİD’li bir terör grubuyla şiddetli çatışmalara girdiklerini ifade etti. Kaynak; çatışmalarda terör grubu üyelerinin ölü ve yaralı düşürülerek sızma girişimlerinin çökertildiğine dikkat çekti.

 

 

 

Share
1536 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?