ÜST REKLAM

logo

reklam
24 Mart 2017

SURİYE’DE SON GELİŞMELER

 

 

Deyrezzor Kırsalındaki Operasyonlar Sürüyor

Askeri kaynak; Suriye hava güçlerinin ve topçu birliklerinin Deyrezzor’un Makabir Bölgesinin civarında IŞİD’in mevkileri ve hareket eksenlerini hedef almalarıyla tekfircileri sayı ve teçhizatlarıyla birlikte ağır kayıplara uğrattıklarını açıkladı.

—-

Silah Taşıyan Teröristlere Pusu Kuruldu

Güvenlik birimleri bugün teröristlerin Süveyda kırsalının batına silah ve mühimmat kaçırma girişimlerini çökertti.

Güvenlik kaynakları SANA’ya açıklamalarında; soruşturma ve takip operasyonları ardından Süveyda kırsalının batısı Sale – Asliha yolu üzerinde Dera kırsalından gelen plakasız bir araca pusu kurulduğunu belirtti. Araçta bulunan teröristlerle girilen çatışmada teröristlerin ölü ve yaralı ele geçirildiklerini ifade eden kaynak, araçta bulunan muhtelif tür silah ve mühimmata da el konulduğunu aktardı.

—-

Suriye Ordusunun Dera Beled Kırsalındaki Operasyonları Genişleyerek Sürüyor

Suriye ordu birliklerinin Dera Beled’in muhtelif bölgelerinde İsrail’den destek alan Nusra Cephesine ait toplanma yerleri ve komuta karargahlarını yoğun ateşe tutuklarını beyan etti. Kaynak; operasyonlarda aralarında tehlikeli isimlerinin bulunduğu birçok teröristin ölü ve yaralı düşürülüp havzalarında bulunan silah ve mühimmatlarının yok edildiğine dikkat çekti.

—-

Cobar Kırsalındaki Teröristlere Darbe İndirildi.

Askeri kaynak Suriye ordu birliklerinin Cobar Cephesinde saldırgan teröristlere karşı operasyonları sırasında tekfircilere ait 3 tank, 4 zırhlı araç, 5 havan rampası, 3 top ve muhtelif tür ağır silahlarla donatılmış 15 aracı ekipleriyle birlikte imha ettiklerini belirtti.

—-

Suriye Ordusu Tleyle Sıradağlarını Kontrolüne Geçirdi

Suriye ordusu Homs İlinin doğusu Tedmur kentinin güneydoğu yönünde yer alan Tleyle Sıradağlarını IŞİD’ten kurtardı.

Askeri kaynak aralarında saha komutanları ve yabancıların bulunduğu onlarca teröristin öldürüldüğü operasyonlarda, tekfircilere ait birçok aracın da imha edildiğini belirtti.

—-

Suriye Ordusu Cober Bölgesinde 150’den Fazla Teröristi Öldürdü.

Askeri kaynak; Şam’ın doğu kenarları Cobar Cephesinin kuzey ekseninden askeri ve sivil bölgelere saldıran tekfirci teröristlere başarıyla karşı koyan ordu birliklerimizin, saldırganlardan 150’den fazla teröristi öldürdüğünü belirtti. Yüzlerce teröristin de yaralı düşürüldüğünü kaydeden kaynak, ölü ve yaralı düşen teröristlerin arasında yabancı ve azılı terör elebaşlarının bulunduğuna vurgu yaptı. Kaynak çok sayıda teröristin de canlı olarak yakalandığını ifade ederken, intihar eylemcisi 7 teröristlerin kullandıkları bombalı 3 aracın yanı sıra 7 canlı bombanın hedefe ulaşmadan önce imha edildiklerini söyledi.

Bölgede şiddetli çatışmaların yaşandığına dikkat çeken kaynak; hava güçlerimiz ve topçu birliklerimizin de Covbar’ın derinlikleri ve civar bölgelerde bu teröristlerin hareket eksenleri, cephane depoları ve komuta karargahlarını da yoğun ateşe tuttuklarını kaydetti.

Günün erken saatlerinde ise askeri kaynak hava güçlerimizin Doğu Ğuta’nın muhtelif bölgelerinden saldırganlara destek amaçlı olarak hareket eden teröristlerin araçlarıyla hedef alıp yüksek sayıda tekfirciyi ekipmanlarıyla birlikte imha ettiklerini söyledi.

—-

Suriye Ordusunun Hama Kırsalındaki Operasyoları Sürüyor.

Askeri kaynak SANA’ya açıklamasında; Suriye ordu birliklerinin Hama kırsalının kuzeyi Suran Kenti ve Hattab Beldesine yüksek sayılarla saldıran Nusra Cephesi tekfircileriyle şiddetli çatışmalara girdiklerini aktardı.

Destekçi güçlerle işbirliği içinde tekfirci teröristlerin saldırılarına başarıyla karşı koyulduğunu belirten askeri kaynak; saldırganların sayı ve araçlarıyla oldukça büyük kayıplara uğratıldıklarının altını çizdi.

Haber Merkezi

 

 

Share
575 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?