ÜST REKLAM

logo

reklam
21 Şubat 2017

SURİYE’DE SON GELİŞMELER

 

Deyrezzor Kırsalındaki Terörist Hedefler İmha Edildi.

Askeri kaynak; Suriye ordu birliklerinin Deyrezzor Kentinin güney girişi Panorama Bölgesine sızan IŞİD’li bir terör grubuyla şiddetli çatışmalara girdiklerini ifade etti. Kaynak; çatışmalarda saldırgan terör grubu üyelerinin büyük kısmının ölü veya yaralı düşürülmeleri ardından sağ kalanların silahlarını yerlerde bırakarak kaçtıklarını aktardı.

Deyrezzor Kentinde de hava güçlerimizin IŞİD terör örgütünün toplanma yerleri ve mevkilerine karşı hava operasyonları sürdürdüklerini belirten askeri kaynak; Makabir Bölgesine ek olarak Sanayi, Hamidiye ve Eski Havaalanı semtlerinde tekfircileri sayı ve teçhizatlarıyla birlikte ağır kayıplara uğrattıklarını söyledi.

—-

Tekfirci Teröristlerin İdlib Kırsalındaki Mevzileri Vuruldu.

İdlib kırsalının güneyi Temania Beldesinde Suriye hava kuvvetlerinin Kaide Örgütünün Suriye kolu Nusra Cephesine tabi bir komuta karargahını hedef aldıklarını beyan eden askeri kaynak; karargahta bulunan terör elebaşı Abdürrezzak el Eşhab’ın aralarında bulunduğu birçok teröristin öldürüldüğünü sözlerine ekledi.

—-

Homs Kırsalında Onlarca Terörist Öldürüldü.

Askeri kaynak Suriye ordu birliklerinin Homs İlinin doğusu Tedmur Üçgenini tamamen ateş kontrolüne aldığını belirtirken, Tedmur Taşocakları ve Duvva Tarım arazileri yönünde hızla ilerlediklerini ifade etti.

Kaynak aralarında yabancı ve saha komutanlarının bulunduğu IŞİD’li çok sayıda teröristin öldürüldüğü operasyonlarda, tekfircilere ait araçların da imha edildiğini aktardı.

—-

Hama Kırsalında Liva-i Aksa Teröristleri Ceyşun Nasr Teröristlerine Üye Onlarca Kişiyi İdam Etti

Suriye’nin Hama Kırsalında Ceyşun Nasr Teröristlerine Üye 11 Sözde Komutanla Birlikte 56 Terörist, Liva-i Aksa Tekfircilerince Tutuklandıktan Sonra İdam Edildi.

—-

Suriye ordusundan Golan’da teröristlerin mevzilerine topçu saldırısı.

Suriye ordusu, Kunaytara eyaletinin kuzeyinde ve işgal altındaki Golan sınırlarında bulunan teröristlerin mevzilerine topçu saldırısı düzenledi.

İran haber ajansına göre, Suriye ordu birliklerinin sözkonusu bölgede bulunan üç terör örgütünün mevzilerini füze ve topçu saldırısıyla yerle bir ettiği bildiriliyor.Teröristlerin sözkonusu saldırıda ağır kayıp ve hasar gördükleri anlaşılıyor. En az 35 teröristin öldüğü ve yaralandığı bildiriliyor.

Bilindiği gibi terör rejimi İsrail’in işgalinde bulunan Golan toprakları, siyonist İsrail rejimi tarafından Suriye yönetimi karşıtı terörist silahlı gruplara destek amaçlı kullanılıyor.

Bu arada Suriye ordusunun muhtelif bölgelerde IŞİD ve Nusra Cephesinden teröristleri sayı ve teçhizatlarıyla ağır kayıplara uğratmaya devam ederken aralarında yabancı ve elebaşların bulunduğu onlarca teröristi ekipmanlarıyla birlikte etkisiz hale getirdiği bildiriliyor. SANA’ya açıklama yapan askeri bir kaynak; ordu birliklerinin İdlib kırsalının güneyi Habit ve Rekaya Secne köylerinde Kaide Örgütünün Suriye kolu Nusra Cephesinin toplanma yerleri ve mevkilerine yönelik nitelikli operasyonlar gerçekleştirdiklerini ifade etti. Kaynak; operasyonlarda en az 13 teröristin öldürülüp silah ve mühimmat taşıyan 2 aracının da yükleriyle birlikte tamamen imha edildiğine dikkat çekti.

Bu arada SANA muhabiri; Hama kırsalının kuzeyi Atşan Köyünde Nusra Cephesinin komutanlarından ‘Ebu Ömer’ kod adıyla bilinen terör elebaşını öldüren ordu birliklerimizin, Sayyad Bölgesinde tekfircilere ait ağır makineli silahla donatılmış bir aracı da yüküyle birlikte tamamen yok ettiklerini aktardı.

Diğer yandan SANA’nın Deyrezzor muhabiri; ordu birliklerinin takip operasyonu ardından IŞİD’e ait bombalı insansız bir hava aracını Ravad Tepesi üzerinde düşürdüklerini belirtti.

Akşam saatlerinde açıklama yapan askeri kaynak ordu birliklerinin Homs İlinin doğusu Tedmur Bölgesi Bayyarat ekseninde Batı Turfa Beldesinde IŞİD’li çok sayıda teröristi öldürmeleri ardından beldeyi kontrollerine geçirip halkının güvenliğini temin ettiklerini belirtti.

 

Share
830 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?