ÜST REKLAM

logo

reklam
03 Şubat 2017

SURİYE’DE SON GELİŞMELER

 Şam Kırsalının Kuzeydoğusunda Çok Sayıda Terörist Öldürüldü.

Askeri kaynak; Suriye ordu birliklerinin Şam kırsalının kuzeydoğusu Sin Havaalanın doğusunda IŞİD’li terör grupların hareket ve sızma eksenlerini yoğun ateşe tutmalarıyla çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürüp bir tank ve ağır makineli silahla donatılmış bir aracı yüküyle birlikte tamamen imha ettiklerini beyan etti.

—-

Deyrezzor Kırsalındaki Teröristlere Darbe İndirildi.

Askeri kaynak; Suriye ordu birliklerinin Te’min Tümeni civarında IŞİD’in ağır makineli silahla donatılmış bir aracını güdümlü bir füzeyle imha ettiklerini kaydetti.

Hava güçlerinin son saatlerde Deyrezzor’un Makabir Bölgesi, Cünit Bölüğü ve Te’min Tümeni civarlarında IŞİD terör örgütünün toplanma yerleri ve mevkilerine yönelik hava operasyonları gerçekleştirdiklerini aktaran kaynak; tekfircileri sayı ve teçhizatlarıyla birlikte ağır kayıplara uğrattıklarını söyledi.

16441312_1665424560138243_1074634716_n

—-

Suriye ordusu, Humus’un çevresinde başarılara imza attı.

Suriye ordu ve halk güçleri, Humus’un doğusundaki Teyfur havaalanının etrafında geniş bir alanda kontrol sağladı.

SANA’nın verdiği habere göre, Suriye ordu birlikleri, IŞİD başta olmak terörist gruplarla girdikleri çatışmaların ardından bazılarını etkisiz hale getirmeyi ve Teyfur askeri havaalanının güneyinde yer alan onlarca kilometrelik bir alanı teröristlerden temizlemeyi başardılar.

Bu arada bir askeri kaynak ordu birliklerinin Humus Kentinin yaklaşık 20 km kuzeyinde yer alan Resten ve Deyr Ful bölgelerinde Kaide Örgütünün Suriye kolu Nusra Cephesine tabi teröristlerin karargah ve hareketlenmelerini top ateşine tuttuklarını belirtti. Kaynak operasyonlarda ağır silahların monte edildiği 3 aracın aralarında Suudi elebaşların bulunduğu birçok teröristle birlikte etkisiz hale getirildiklerini aktardı.

Dün akşam saatlerinde SANA’ya açıklama yapan askeri bir kaynak; hava güçlerinin Humus İlinin doğusu Beyyarat ekseni Dördüncü İstasyonun doğusunda IŞİD’li onlarca teröristle birlikte ağır silahla donatılmış 4×4 çeker 6 aracı yükleriyle birlikte imha ettiklerini belirtti.

IŞİD teröristleri ile Suriye güçleri arasında başkent Şam’ın doğusundaki es-Sin askeri havaalanının çevresinde çatışmalar sürüyor.

—-

Lübnan Cumhurbaşkanı: Esad’ın varlığı, Suriye hükümeti ve halkı için bir güç kaynağıdır.

Lübnan Cumhurbaşkanı Michel Avn; Suriye Arap Ordusu’nun Halep’te teröre karşı zaferlerinin, siyasi çözüme ulaşılması için görüşme sürecinin önünü açtığını ifade etti.

Dün Fransız LCI Televizyonuna bir röportaj veren Avn; Suriye Arap Ordusu’nun Halep zaferinin, Suriye’de dengeyi Hükümetin lehine değiştirerek siyasi çözüm için görüşmelerin yolunu açtığını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Beşşar el Esad’ın halkının desteği ve iradesiyle yerinde kalmaya devam edeceğini ve bunun aksini isteyenlerin Suriye ve halkını hala tanımadığını ifade eden Avn; “… Cumhurbaşkanı el Esad olmasaydı Libya’da yaşananlar Suriye’de de yaşanırdı. El Esad’ın varlığı Suriye hükümeti ve halkı için bir güç kaynağıdır ve bu güç sayesinde Suriye’nin tamamında güvenlik ve istikrar yeniden sağlanacaktır…” şeklinde konuştu.

 

 

Share
884 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?