ÜST REKLAM

logo

reklam
18 Ocak 2017

SURİYE’DE SON GELİŞMELER

Suriye Ordusu Humus doğusunda ilerliyor.

IŞİD teröristlerinin Tiyas hava üssüne yaptığı onlarca başarısız saldırının ardından bölgedeki birlikler karşı saldırıya geçti.

2 gün önce Palmira’nın batısında yer alan Cihar kavşağına kadar ilerleyen Suriye birlikleri, önceki gün kuzeye yönelerek cephe hattını genişletmeye başladı ve Cihar gaz tesisleri önlerine kadar ilerlemeyi başardı.

Suriye Ordusu’nun batıdan Palmira’ya yaklaşması ve Tiyas üssünü güvene almasının ardından bir sonraki hedefinin kuzeydeki petrol, gaz yatakları ve Tedmur(Palmira) beldesi olduğu biliniyor.

SURİYE (2)

—-

Suriye Ordusu teröristlerin son ikmal yolunu kesti.

Yaklaşık 1 haftadır Doğu Guta’da operasyonlarına devam eden Suriye Ordusu, Duma şehrinden Neşhabiye ve Ataya kasabalarına giden son ikmal yolunu kesti.

Neşhabiye kasabası yakınlarında 200 metre kadar derine ilerleyen birlikler, Doğu Guta kırsalını Duma’ya bağlayan son ikmal yoluna ulaştı.Askeri kaynak, çatışmalarda en az 20 teröristin öldürüldüğünü de belirtti.

Son ilerleyişin ardından kuşatmaya giren Neşhabiye ve Ataya kasabalarının kısa bir süre sonra ordu kontrolüne geçeceği ve savaşın Duma’da devam edeceği tahmin ediliyor.

—-

Suriye Ordusunun Deyrezzor Kırsalındaki İlerleyişi Sürüyor.

Sana ajansına açıklamada bulunan Askeri kaynak, Suriye ordu birliklerinin Deyrezzor Kentinin 45 km güneydoğusuna düşen Meyadin Kentinde IŞİD’in bir komuta karargahına yönelik düzenledikleri nitelikli operasyonunda aralarında Suudi Arabistanlı ‘Ebu Abdullah’ kod adıyla bilenin ve daha başka yabancı uyrukluların bulunduğu 18 teröristi öldürdüklerini ifade etti.

Kaynak; Deyrezzor kırsalının doğusu Mohasan Kentinin Labid Semtinde de IŞİD terör örgütüne tabi Hısbe’nın bir komuta karargahını yoğun ateşe tutan ordu birliklerimizin; aralarında Tunus uyruklularının bulunduğu birçok teröristi ölü düşürdüklerini belirtti.

Buna eş zamanlı olarak Deyrezzor Askeri Havaalanı ve Serda Dağı civarlarında IŞİD’in 3 mevzisini imha ettiklerini aktaran kaynak; 2 terör grubunun tüm üyelerinin ölü ve yaralı düşürerek havzalarında bulunan silah ve mühimmatı da yok ettiklerini sözlerine ekledi.

Kaynak; Deyrezzor’da ise ordu birliklerimizin Panorama civarı, Rakka Köprüsü ve Teym Sahasına ilaveten Kebacip, Hüseyiniye, Cnayne ve Bğayliye köylerinin yanı sıra Serda Dağı ve Havaalanı civarlarında tekfircilerin toplanma yerleri ve hareket eksenlerine karşı askeri operasyonlar gerçekleştirdiklerini söyledi. Kaynak; operasyonlarda onlarca teröristin ölü ve yaralı düşürülüp ağır makineli silahla donatılmış bir araç konvoyunun yükleriyle birlikte tamamen imha edildiğine dikkat çekti.

Bu arada Deyrezzor kırsalının kuzeyi Hatla Köyünden yerel kaynaklar; IŞİD’li teröristlerin ölülerinin cesetlerini Fırat Nehri üzerinden teknelerle köye aktardıklarını söyledi.

—-

Halep Kırsalındaki IŞİD Teröristlerine Ağır Darbe.

Sana ajansına açıklamada bulunan Askeri kaynak; Suriye ordu birliklerinin Halep Kentinin yaklaşık 52 km doğusuna düşen Hava Akademisi Civarındaki Resm el Hırmel el İmam ve Tel Ahmar bölgelerinde IŞİD’in hareket eksenlerini hedef aldıklarını kaydetti.

Kaynak; operasyonlarda onlarca teröristin ölü ve yaralı düşürülüp ağır makineli silahlarla donatılmış 5 aracın da ekipleriyle birlikte tamamen yok edildiklerini aktardı.

Haber-Foto:Haber Merkezi

 

 

 

 

 

 

Share
776 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?