ÜST REKLAM

logo

reklam
17 Ocak 2017

SURİYE’DE SON GELİŞMELER

Suriye ordusu, Deyrezzor’da IŞİD teröristlerini büyük kayıp ve verdirdi

Suriye ordu birlikleri, Deyrezzor’da IŞİD teröristlerini büyük kayıp ve zayiat verdirdi.

Teröre karşı kararlılıkla operasyonlarını sürdüren Suriye ordu birlikleri bugün sivillere saldırılarda bulunan bu teröristlerin araç ve ekipmanlarıyla büyük kayıplara uğratmaya devam etti.

Suriyeli bir askeri kaynak SANA’ya açıklamasında ordu birliklerinin Deyrezzor’da askeri havalimanının güney ve kuzeybatı yönlerine ilaveten Serda Dağı ve Deyrezzor Kentinin Rüşdiye, Huveyka, Sanayi semtleri, il kırsalının da Bğayliye Beldesi ve civarlarında askeri noktalara saldıran IŞİD’li teröristlerle şiddetli çatışmalara girdiklerini belirtti.

16129587_1642842762396423_1112270464_o

Söz konusu tüm bölgelerde teröristlerin saldırılarının başarıyla çökertildiğini belirten askeri kaynak; teröristlere ait 1 tank ve ağır silahlarla donatılmış 3 aracın imha edildiği şiddetli çatışmalarda yüksek sayıda teröristin de öldürüldüğünü vurguladı.

—-

El Bab’taki ÖSO Teröristlerinin Karargahına İntihar Saldırısı ! 16 Ölü.

IŞİD teröristleri El Bab’da ÖSO teröristlerine bağlı birliklerin toplandığı alana bomba yüklü araçla saldırı düzenledi. Saldırıda 16 kişinin yaşamını yitirdiği, 30 kişinin yaralandığı bildirildi.

Terör örgütü IŞİD mensupları Halep’in kuzeydoğusundaki El Bab ilçesinin doğusunda yer alan Cub el Barazi köyünde ÖSO teröristlerinin toplandığı alana bomba yüklü araçla saldırdı.

Bombalı saldırıda ÖSO mensubu 16 terörist hayatını kaybetti, 30 terörist’te yaralandı. Durumu ciddi olan bazı yararlılar Türkiye’deki hastanelere sevk edildi.

—-

Suriye Ordusu Şam Kırsalında İlerliyor. Ayn El Hadra Beldesi İşgalden Kurtarıldı.

Sana ajansına açıklamada bulunan Askeri kaynak Suriye ordu birliklerinin Şam kırsalının batısı Berada Vadisinde geneli yabancı olan Nusra Cephesinden teröristlerin dış güçlerin talimatlarıyla uzlaşma çabalarını aksatmaları ardından operasyonlarını başarıyla sürdürdüklerini söyledi.

Kaynak Suriye ordu birliklerinin iki gün önce Bseyme Beldesini kontrollerine almaları ardından bugün Ras el Sayra Tepesini kontrollerine alarak Ayn el Hadra Beldesine de girdiklerini belirtti.

—-

Homs Kırsalının Doğusunda IŞİD Teröristlerine Yönelik Geniş Kapsamlı Operasyon Başlatıldı.

Sana ajansına açıklamada bulunan Askeri kaynak Suriye ordu birliklerinin Homs kırsalının doğusunda IŞİD’li terör çetelerine karşı geniş kapsamlı operasyonlar başlattıklarını belirtti. Kaynak operasyonlarda şu ana dek terörist çetelere ait 2 tank ve çok sayıda ağır makineli silahla donatılmış 4X4 çeker araçların yanı sıra aralarında saha komutanlarının bulunduğu yüksek sayıda teröristin öldürüldüğünü aktardı.

—-

Nusra Teröristlerinin Kunaytra Kırsalına Saldırısı Geri Püskürtüldü. 45 Ölü.

Suriye’nin Kunaytra Kırsalında Yer Alan Hadar Beldesindeki Ordu Güçlerine Ait Merkezlere Saldırı Başlatan Nusra Teröristlerinin Saldırısını Geri Püskürten Suriye Ordusu Çıkan Çatışmalarda, 45 Teröristi Öldürdü, Çok Sayıda Teröristi de Yaraladı.

—-

Suriye ordusu IŞİD’in operasyon odasını vurdu.

Suriye ordusu tekfirci IŞİD terör örgütünün Sevida eyaletindeki operasyon odasını imha etti.

Suriye ordusu istihbarat birimleri ülkenin güneyinde yer alan Sevida eyaletinde IŞİD’in operasyon odalarından ve üslerinden birini rasat ederek tespit etti.

IŞİD’in bazı komutanlarının bulunduğu operasyon odası ile ilgili bilgileri alan Suriye ordusu topçu birlikleri söz konusu üssü hedef alarak imha etti.

Operasyonda IŞİD’e ait 6 zırhlı araç, intihar eyleminde kullanılan araçlar ve silah deposu imha edilirken, 45 terörist de etkisiz hale getirildi.

—-

Suriye Ordusu, Doğu Guta’da bir bölgeyi daha kontrol altına aldı.

Son 1 yıl içerisinde Guta’nın kırsal bölgelerini çok büyük oranda ele geçiren Suriye ordusu, dün yeni bir taarruz başlattı.Cumhuriyet Muhafızları’ndan 105. Tugay önderliğinde operasyona başlayan birlikler, Havş el Zekeriya köyünü dün akşam saatlerinde kontrol altına aldı.

Bu küçük köyün ordu kontrolüne geçmesiyle birlikte Hazrama ve Naşhabiye kasabaları büyük oranda kuşatılmış oldu.Bu ilerleyişin ardından Tel Ferzat’ı hedefleyen birlikler ile Ceyş-ül İslam teröristler arasındaki çatışmalar devam ediyor.

Tel Ferzat bölgesinin de Suriye ordusunun kontrolüne geçmesi halinde, terörist grupların kuşatmaya düşmemek için kuzeydeki Tel Kurdi bölgesinde olduğu gibi Naşhabiye ve Hazrama kasabalarından çekilmesi bekleniyor.

Haber-Foto:Haber Merkezi

 

 

 

 

 

 

Share
779 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?