ÜST REKLAM

logo

reklam
16 Ocak 2017

SURİYE’DE SON GELİŞMELER

SURİYE (2) SURİYE (3)

Suriye ordusu, el Bab’a giden IŞİD konvoyunu vurdu, çok sayıda ölü var.

Suriye ordusu, Bab kırsalına gönderilen IŞİD teröristlerinin konvoyunu vurdu. Çok sayıda ölü ve yaralı var.

Suriye ordusu, Halep’in doğu kırsalında IŞİD’i hazırlıksız yakaladı. Saldırıda çok sayıda IŞİD teröristinin öldürüldüğü belirtiliyor.

Deyr Hafer’den el Bab kırsalındaki mevzilerini güçlendirmek isteyen IŞİD konvoyu, Suriye ordusu tarafından füzelerle vuruldu.

5 aracın vurulduğu, çok sayıda terörist ölü ve yaralı olduğu bildirildi.

—-

Suudi Yapımı Kimyasal Maddeler, Halep’te Ele Geçirildi.

Suriye ordusu söz konusu bölgeleri temizleme esnasında Halep El-Kadime’de bulunan teröristlerin deposunda, Suudi Arabistan yapımı kimyasal maddeler keşfetti. Söz konusu haberin devamında, teröristlerin keşfedildiği deposunda sivillere saldırmak hedefi ile patlayıcı maddeler hazırlamak için yüksek miktarda Klor ve diğer farklı kimyasal maddeler bulunuyordu.

Öte yandan Rus savaş uzmanları Halep’in doğusunda teröristlerin mayınlarını etkisiz hale getirme operasyonlarına devam ediyor.

Söz konusu bölgede, mahalleyi tamamen yok etmeye yetecek kadar bir çok el yapımı bomba keşfedildi.

Rusya El-Yevm ajansının haberine göre, teröristler söz konusu depoya geri Fars ajansının uluslararası grubunun haberine göre, Suriye ordusunun Mühendislik üsleri Halep’in doğusundaki bölgeleri temizlemeye devam ediyor.

El-Mesder ajansının yayımladığı habere göre Suriye ordusu söz konusu bölgeleri temizleme esnasında Halep El-Kadime’de bulunan teröristlerin deposunda, Suudi Arabistan yapımı kimyasal maddeler keşfetti. Söz konusu haberin devamında, teröristlerin keşfettiği depoda sivillere saldırmak hedefi ile patlayıcı maddeler hazırlamak için yüksek miktarda Klor ve diğer farklı kimyasal maddeler bulunuyordu.

Öte yandan Rus savaş uzmanları Halep’in doğusunda teröristlerin mayınlarını etkisiz hale getirme operasyonlarına devam ediyor.

Söz konusu bölgede, mahalleyi tamamen yok etmeye yetecek kadar bir çok el yapımı bomba keşfedildi.

—-

Lübnan Hizbullah hareketinin Suriye’de varlığı devam edecek.

Lübnan Hizbullah hareketi siyasi yardımcısı Seyyid İbrahim Emin, Hizbullah güçlerinin Suriye’de varlıklarının teröristlerin yok oluncaya kadar süreceğini söyledi.

İbrahim Emin, dün Tahran’da el’Menar tv kanalının ofisinde verdiği demeçte, Hİzbullah’ın Suriye’deki varlığından hedefinin, batılı ve bazı bölge ve arap ülkelerinin desteğindeki tekfirci teröristlerin yenilgiye uğratılması olduğunu söyledi.

Hizbullah yetkilisi, Hizbullah’ın Suriye’deki faaliyetlerinin Lübnan ve Filistin İslami direnişini destekleme çerçevesinde gerçekleştiğini belirterek; ‘teröristler ve hamilerinin siyonist İsrail rejimi ile direkt ilişkisi içindedirler ve bunun için de onların Suriye’deki varlıklarına son verildikten sonra Hizbullah’ın Suriye’de varlığına gerek kalmayacak’ dedi.

İbrahim Emin, siyonistlerin Filistin topraklarındaki işgal ve saldırıları ile Amerika’nın bölgede sultaya dayalı siyasetleri ve bölgenin servetlerini yağmalama siyasetlerinin devam ettiğini belirterek, bölge milletlerinin elele vermesiyle bu ülkelerin Amerika’nın sultasından kurtarılması ve özgürlüklerine ve bağımsızlıklarına kavuşturulmasının Hizbullah’ın önemli hedeflerinden olduğunu söyledi.

Hizbullah yetkilisi, merhum Ayetullah Rafsancani’nin Filistin direnişine verdiği desteğe de işaretle, ”İran İslam Cumhuriyeti neredeyse Filistin’e destek veren tek ülkedir ve Ayetullah Rafsancani de, Filistin’e destek veren büyük bir insandı” dedi.

—-

Suriye Ordusu Doğu Ğuta Bölgesinde İlerliyor.

Sana Ajansına açıklamada bulunan Askeri bir kaynak Suriye ordu birliklerinin Şam kırsalının Doğu Ğuta Bölgesinde Hazrema Beldesinin kuzeydoğu ekseninden önemli ilerlemeler kaydettiğini belirtti.

Kaynak Cobar ve Kabun bölgelerinde teröristlerin açtıkları ateşe karşılık verildiğini ifade ederken, ateşlerin açıldığı terör mevkilerinin muhtevalarıyla imha edildiğini kaydetti.

Suriye uçaklarının ve topçu birliklerinin yine Doğu Ğuta’da Ayn Terma Vadisi, Otaya ve Havş el Salihiye bölgelerinde radikal teröristlerin karargah ve toplanma yerlerini imha ettiklerini aktaran kaynak; operasyonlarda terör çetelerini sayı ve ekipmanlarıyla ciddi kayıplara uğratıldıklarını söyledi.

Share
744 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?