ÜST REKLAM

logo

reklam
27 Aralık 2016

SURİYE’DE SON DELİŞMELER

suriye

Dera Kırsalındaki Teröristlerden Bir Bölümü Teslim Olmaya Hazırlanıyor.

Sana ajansına açıklamada bulunan Saha kaynakları başkent Şam’ın güneybatı kırsalında Kunaytra ve Dera il idari sınırlarına yakın düşen Beyt Tiyma ve Beyt Cin beldelerinde bariz şahsiyetlerin, ordu birlikleri ile temasa geçerek ulusal uzlaşmalara girme arzularını ifade ettiklerini aktardı.

Kaynaklar şahsiyetlerin beldelerinde bulunan silahlı grupların büyük çoğunluğunun silahlarını teslim etmek ve af kararından faydalanmak istediklerini, geriye kalanların ise İdlib’e gitmeyi kabul ettiklerini vurguladı.

Beyt Time ve Beyt Cin beldelerinde geneli Nusra Cephesi ve ‘ÖSO’ olarak bilinen silahlı terör örgütlere tabi olan ve İsrail’den muhtelif tür destek alan terör çeteleri bulunuyor.

—–

Doğu Guta Bölgesinde Çok Sayıda Terörist Öldürüldü.

Sana ajansına açıklamada bulunan Askeri kaynak Suriye ordu birliklerinin Şam kırsalı Doğu Ğuta’nın Şiyfoniye Beldesi yakınlarında, Vahhabi Suudi Arabistan rejimine tabi ‘Ceyşul İslam’ adlı teröristlerin askeri noktaya saldırılarını başarıyla çökerttiklerini belirtti.

Kaynak birçok teröristin ekipmanlarıyla etkisiz hale getirilmesi ardından sağ kalan teröristlerin kaçtıklarını ifade etti.

—–

Hums Kırsalında Teröristlere Darbe!

Sana ajansına açıklamada bulunan Askeri kaynak Suriye topçu birliklerinin, Hums Kentinin yaklaşık 13 km kuzeyinde yer alan Telbise Kentinin doğu kenarlarında Al Suud rejimine tabi olan Ahrar el Şam İslami Hareketinin siper ve karargahlarını ateşe tuttuklarını aktardı.

Kaynak bir füze rampası ve bir ağır makineli silahın imha edildiği operasyonda terör hareketinin bariz saha komutanlarından Salih Süleyman’ın yanı sıra daha başka tehlikeli isimlerin aralarında bulunduğu çok sayıda teröristin de öldürüldüğünü belirtti.

—–

Suriye Ordusu Halep’te operasyon başlattı.

Kent çevresindeki teröristler zaman zaman kent merkezine roket atıyor. Son saldırıda 1 kişinin ölmesi üzerine, Suriye Ordusu teröristleri roket menzili dışına çıkarmak için operasyon başlattı.

Halep’in içinde ise halk teröristler’den alınan mahallelere dönmeye başladı.

Bomba ve bubi tuzaklarının imhası da sürüyor.

Teröristlerin silah deposu olarak kullandıkları bir okulda patlama oldu, 2 kişi öldü, 33 kişi yaralandı.

—–

Halep’te IŞİD’e ait silah deposunda patlama meydana geldi.

Halep’de terör örgütü IŞİD’e ait olduğu bildirilen mühimmat deposunda yaşanan patlamada bir çok kişinin öldüğü ve yaralandığı bildiriliyor.

Presstv’nin haberine göre, Halep’in özgürlüğüne kavuşmasından önce Halep’te Sukkari bölgesinde IŞİD tarafından mühimmat deposu olarak kullanılan bir okulda meydana gelen patlamada, iki kişi öldü ve 33 kişi de yaralandı.

Bu arada alınan başka bir habere göre, Hums bölgesinde Suriye ordusu ve teröristler arasında yaşanan çatışmalarda onlarca terörist öldürüldü ve yaralandı. Suriye ordusu basın işlerinin sözkonusu çatışmalarla ilgili görüntüleri paylaştığı ve öldürülenlerin terör örgütü IŞİD mensubu olduğu anlaşılıyor.

Diğer yandan Suriye kaynakları, Halep’in doğusunda bazı bölgelerde teröristlerde çıkan yer yer çatışmalarda çok sayıda teröristin öldürüldüğü bildiriliyor.

 

 

Share
727 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?