ÜST REKLAM

logo

reklam
01 Nisan 2017

SURİYE’DE NELER OLUYOR

 

El-Nusra Teröristlerinin Dera’da Karargahı İmha Edildi.

Suriye Savaş Uçakları Az Önce Nusra Tekfirci Teröristlerin Dera Şehrindeki Bihar Mahallesindeki Karargahını Vurması Neticesinde 45 Terörist Ölü Ve Yaralı Düştü.

—-

Şeyh Naim Kasım: Suriye’nin bölünme ihtimali hâla ortada

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, Suriye’nin bölünme ihtimali konusunda uyarıda bulundu.

El-Meyadin kanalına konuşan Şeyh Kasım, Suriye’de taraflar henüz Suriye ile ilgili seçeneklerini kesinleştirmediği anlaşıldığını, Amerika yönetimi siyasi seçeneklerini belirlemediği sürece Suriye’de durumun ne olacağı belirsizliğini sürdüreceğini kaydetti.

Arabistan’ın cinayetlerine de değinen Şeyh Kasım, buna karşın Hizbullah Arabistan’ı İsrail ile aynı kefeye koymadığını, fakat Arabistan İslam dünyasından uzaklaşmaya başladığını ve yok olmaya yüz tuttuğunu vurguladı.

—-

Suriye Ordusu Saldırgan Tekfircilere Darbe İndirmeye Devam Ediyor

Suriye ordusu Hama kırsalının kuzeyinde belli başlı rejimlere hizmet olarak sivil yerleşim alanları ve askeri mevkilere saldırıda bulunan tekfirci teröristlerin haddini bildirmeye devam ediyor.

Askeri kaynak ordu birliklerimizin operasyonlarda Nusra Cephesi ve müttefikleri diğer terör örgütlerin saldırılarını çökertmekle birlikte birçok bölgeyi yeniden kontrollerine aldıklarının altını çizdi.

—-

Suriye Ordusu, IŞİD’in kalesi Deyr Hafir’i tamamen kontrol altına aldı!

Yaklaşık 2.5 ay önce Halep’in doğu kırsalında büyük bir taarruza başlayan ve şuana kadar 200’den fazla köy ve belde de kontrolü sağlayan Suriye Ordusu, dün Deyr Hafir’in tamamen kontrol altına alındığını duyurdu.

Suriye Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada; IŞİD’in bölgedeki son kalesi sayılan Deyr Hafir beldesi ve çevresindeki 27 köyün IŞİD’den temizlenerek kontrol altına alındığını duyurdu.

—-

Suriye Ordusu, yıllar sonra tekrar Meskene bölgesine girdi!

Halep doğusundan şehrin güneydoğusuna doğru ilerleyişini sürdüren Suriye Ordusu, bu gece saatlerinde 2 köyü ve Cirah hava üssüne doğrudan bakan bir tepeyi kontrol altına aldı.

Bu akşam saatlerinde Kaysum ve Müsrifah köyleri ile birlikte Mahdum tepesini IŞİD’den temizleyen Suriye Ordusu, 2013 yılında geri çekilmek zorunda kaldığı Meskene bölgesine tekrar girmeyi başardı.

Askeri kaynaklar, Mahdum kasabasındaki çatışmaların devam ettiğini ve gecenin ilerleyen saatlerinde öncü birliklerin Cirah hava üssüne girebileceğini aktardı.

—-

Irak Ve Suriye Askeri İstihbaratı Terörizme Karşı Birlikte Direniyor.

Suriye ve Irak’ın askeri istihbarat kuruluşları, Deyrizor’da bulunan IŞİD üssünü imha etmek için birlikte hareket ediyor.

Al Masdar‘ın haberine göre, Irak istihbaratı, Suriye istihbaratına Deyrizor’da bulunan üssün konumunu bildirdi.

Iraklı müttefiklerinin verdiği bilgiyi kullanan Suriye ordusu, çok sayıda cihatçıyı öldürerek üssü imha etti.

Suriye Hava Kuvvetleri’nin imha edilen üssün yanısıra, Deyrizor’da büyük oranda Irak istihbaratından gelen bilgilerle 39 IŞİD hedefini daha imha ettiği açıklandı

Haber Merkezi

 

Share
664 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?