ÜST REKLAM

logo

reklam
31 Mart 2017

SURİYE’DE NELER OLUYOR

 

Nuceba Hareketi Başkan Yardımcısı: Golan’ı kurtarma ordusunu kurduk, Şam’ın iznini bekliyoruz.

Irak’ın Nuceba Hareketi Başkan Yardımcısı Nasr Şimri, Golan’ı kurtarma ordusunu kurduklarını ve şimdi Şam’ın iznini beklediklerini açıkladı.

Irak’ın Nuceba Hareketi Başkan Yardımcısı Nasr Şimri, Golan’ı kurtarma ordusunu kurduklarını ve şimdi Şam’ın iznini beklediklerini açıkladı.

Şimri, bugün bölgede artık inisiyatif İsrail ve Amerika’nın elinde olmadığını ve tekfirci teröristler ve uzantıları ile mücadele etmek yerine doğrudan korsan İsrail ile mücadele etmek istediklerini kaydetti.

Şimri, bu çerçevede Golan Tepeleri’ni kurtarmak için bir ordu kurulmasını kararlaştırdıklarını, bu ordu Suriye ordusuna yardım için kurulduğunu ve Şam yönetiminin izni ile işine başlayacağını vurguladı.

—-

Suriye’de terör saldırısı: 5 Ölü

Suriye’nin Humus kentinde bugün öğlen saatlerinde meydana gelen terör saldırısı sonucu 5 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi de yaralandı.

Suriye haber ajansı SANA’da yer alan habare göre, bugün öğlen saatlerinde Humus kentinin El Zehra bölgesinde bir otobüse yönelik düzenlenen terör saldırısında 5 kişi yaşamını yitirdi, 6 kişi de yaralandı.

Suriye’deki terör örgütlerinin uğradığı ağır yenilgilerden sonra bu ülkenin farklı bölgelerinde meydana gelen terör saldırılarında artış vardır. Teröristler yenilgilerini sivilleri katletmekle telafi etmeye çalışıyor.

—-

Suriye ordusu Halep’te militanların gizli sığınaklarını buldu.

Suriye ordusu, geçtiğimiz aralık ayında tamamının kontrolünü sağladığı Halep kentinin yakınlarında, militanların silah depoladığı ve kaçırdıkları kadınları zorla tuttukları gizli sığınaklar buldu.

Suriyeli askeri kaynak, Sputnik’e demecinde, Halep yakınlarında militanların cephanelerini sakladıkları ve kaçırdıkları kadınları tuttukları üç sığınak bulduklarını söyledi.

Kaynağa göre, bu sığınaklardan birinde tutulan kadınlardan biri, militanların kendilerine tecavüz ettiğini ve yemek yapmaya zorlandıklarını anlattı.

Kaynak ayrıca, sığınaklarda çok sayıda ABD yapımı silah bulduklarını belirtti.

—-

Suriye Ordusundan Teröristlere Ağır Hava Saldırısı.

Askeri kaynaklar Suriye ordusunun Başkent Şam’ın kuzeyinde bulunan Cuber Mahallesinde terör örgütlerinin hücre evi ve mevzilerine operasyon başlattığını bildirdi.

Ordunun Cuber mahallesinde gerçekleştirdiği operasyonda Suriye savaş uçakları 12 kez hava saldırısı düzenlerken, teröristlere ait birçok mevzi ve cephaneliğin imha edildiği belirtildi.

Gerçekleşen hava saldırıları sonrasında Suriye kara birliklerinin Cuber Mahallesinde bulunan Tura Nehrinde önemli ilerleme kaydettikleri belirtilirken el Muallim Kulesinde onlarca teröristin yaşanan şiddetli çatışmalarda öldürüldüğü ifade edildi.

Ayrıca Suriye ordusunun Şam kırsalından Herasta karayoluna uzanan teröristlere ait tünelleri keşfettiği ve söz konusu tünellerin ordu tarafından imha edildiği açıklandı.

Suriye ordusunun Humus kentinde de terör örgütlerine karşı operasyonlarının devam ettiği belirtilirken ordunun stratejik öneme sahip olan Mahrede Kentini ele geçirmek için el Mucdel Köyüne doğru ilerlediği kaydedildi.

Son olarak Suriye ordusunun Halep kırsalında teröristler ile girdiği şiddetli çatışmalar sonucunda Resm el-Hamis köylerinin doğu ve batı bölgelerini teröristlerden temizlediği bildirilirken Suriye savaş uçaklarının İdlip ve Lazkiye Kentlerinde el-Nusra ve el-Türkistan terör örgütlerine ait mevzilere 15 hava saldırısı düzenlediği belirtildi.

 Haber Merkezi

Share
722 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?