ÜST REKLAM

logo

reklam
25 Şubat 2017

SURİYE’DE NELER OLUYOR?

 

Tekfirci Teröristler Şam Kırsalını Füzelerle Vurdu.

Şam Çevre Kent Emniyet müdürlüğünde bir kaynak; Al Suud rejiminin Doğu Şuta’da desteklediği teröristlerin Şam kırsalının Haresta Banliyösünü füzelerle hedef almaları sonucunda 2 vatandaşın şehit, 10 vatandaşın yaralı düştüklerini belirtti

—-

Dera Kırsalındaki Nusra Teröristlerine Ağır Darbe !

Askeri kaynak Suriye ordu birliklerinin Dera Beled’in Menşiye Semtinde İsrail’e tabi Nusra Cephesinin bombalı bir araçla askeri bir noktaya saldırı girişimini çökerttiklerini belirtti.

Kaynak Suriye ordu birliklerinin Nusracı intihar eylemcisi bir teröristin şiddetli etkiye sahip büyük miktarda patlayıcı ile hazırlanmış bombalı bir aracı askeri noktaya ulaşmadan önce roketle imha ettiklerini kaydetti.

Suriye Ordu birliklerinin son birkaç gün içinde Nusra Cephesinin Menşiye Semtinde askeri ve sivil bölgelere şiddetli saldırı girişimlerini çökertirlerken, bir kısmı ağır silahlarla donatılmış, bir kısmı da bombalı olan çok sayıda aracı imha ettiklerini ifade eden askeri kaynak; ayrıca aralarında saha komutanlarının bulunduğu yüzlerce teröristin top ve diğer ağır silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildiklerini söyledi.

—-

Moşe Yelon: Suriye’deki Silahlı Örgütlerle İşbirliğimiz Var.

Siyonist Rejim Savaş Bakanı Moşe Yelon yaptığı açıklamada; İsrail ile Suriye’deki silahlı gruplar arasında özellikle de işgal altındaki bölge olan Golan’ın yakınlarındaki bölgelerde olanlarla işbirliği olduğunu ifade etti.

Bu açıklama Siyonist Rejim tarafından konuyla ilgili yapılan ilk resmi açıklamadır. Bugüne kadar verilen haberlerin çoğu Siyonist Rejim’in El-Nusra başta olmak üzere bu gruplara askeri ve istihbarat verdiği yönündeydi.

Daha önce de Siyonist Rejim Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Siyonist Rejim hastanelerinde tedavi edilen silahlı örgüt mensuplarına yaptığı ziyaretin görüntüleri yayımlanmıştı.

Sana Siyonist Rejim medyasından naklederek şunları yazdı: Yelon bu terörist gruplara hitaben, biz sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacağız siz kimsenin sınırlara yaklaşmasına izin vermeyin, ifadelerini kullandı.

Yelon daha sonra şu ifadeleri kullandı: Onlar (bu silahlı örgütler) vefalıdırlar ve kontrollerinde olan bölgelerde bizim aleyhimize herhangi bir eylemde bulunmayacaklar.

Askeri analist Emir Bar Şalum da Siyonist Rejim kanalına yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: Bu İsrail tarafından silahlı gruplara verdiği desteğe ve işbirliğine yönelik ilk açıklamadır.

—-

Halep’e yardım taşıyan konvoya saldırı.

Suriye’nin abluka altındaki bölgelerine gitmekte olan yardım konvoyunun yolunu kesen silahlı kişiler, yardım konvoyundaki tüm malzemeleri çaldılar.

İRNA’nın bugün verdiği habere göre içinde bulunduğumuz haftada halen teröristlerce muhasara altında olan Homs’un el-V’ar bölgesine iki yardım konvoyunun gitmesi gerekmekteydi.

Bugün Cenevre’de Suriye barış görüşmelerinin başlayacağı bir ortamda silahlı kişiler yardım konvoyuna saldırmakta.

Son iki ay içinde silahlı grupların ablukası altında bulunan bölgelere BM tarafından gönderilen 3 yardım konvoyu bölgeye girmeyi başarmıştı.

BM sözcüsü daha önce yaptığı açıklamada, 78 bin kişinin ihtiyacını karşılayacak gıda, erzak ve tıbbi malzeme taşıyan 31 TIR’dan 18’inin hava saldırısında vurulduğunu duyurdu. Yardım konvoyuna 5 roket fırlatıldığı ifade ediliyor.

Saldırıda yaşamını yitirenler arasında Suriye Kızılayı’nda gönüllü çalışanlar ile TIR şoförlerinin bulunduğu belirtiliyor.

 Haber merkezi

Share
673 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?