logo

reklam
04 Ağustos 2017

SURİYE’DE NELER OLUYOR

Genelkurmay Başkanı Korgeneral Ali Abdullah Eyüp Süveyda ve Kunaytra kırsallarında vatan ve vatandaşları dış güçlere tabi teröre karşı savunan ordu birliklerinin ziyaret ederek Ordu Bayramlarını kutladı.

Cumhurbaşkanı Beşşar el Esad’ın yönlendirmeleri doğrultusunda gerçekleştirdiği saha ziyaretinde Genelkurmay Başkanı; İsrail, Suudi Arabistan ve batılı devletlerden destek alan radikal teröre karşı vatan ve vatandaşları koruma görevleri konusunda saha komutanlarından bilgi aldı. Eyüp radikal teröre karşı savaşın azim ve kararlılıkla devam edeceğini vurgularken, bu bağlamda gerekli yönlendirmelerde bulundu.

Ordu birliklerinin saha ziyareti sırasında Genelkurmay Başkanı Korgeneral Eyüp, Ordu Bayramı münasebetiyle düzenlenen faaliyetlere de katıldı.

Elde edilen bilgiye göre Badiye Bölgesinin derinlikleri Rakka ekseninde IŞİD’e karşı başarılı operasyonlarını sürdüren ordu birliklerinin Huveyca, Şnan, Rahbi, Sabha, Cebeli, Rabiye, Ziyyabiye, Mıstaha, Şamra ve İslam beldelerinin yanı sıra Cerayih Petrol Kuyularını radikal terör örgütünden kurtardıkları belirtildi.

Operasyonlarda aralarında yabancı ve azılı elebaşların bulunduğu yüzlerce teröristin ölü, yüzlercesinin de yaralı düşürüldüğüne dikkat çekildi. Elde edilen bilgiye göre bir kısmı zırhlı bir kısmı ağır silahlarla donatılmış muhtelif 330 araç, 12 komuta karargâhı, 3 tank, 2 panzer, 3 cephane ve donanım deposu, 11 top ve 5 ağır makineli silahın tamamen etkisiz hale getirildikleri ifade edildi. Badiye Bölgesinin derinlikleri Rakka ekseninde IŞİD’e karşı başarılı operasyonlarını sürdüren ordu birlikleri Huveyca, Şnan, Rahbi, Sabha, Cebeli, Rabiye, Ziyyabiye, Mıstaha, Şamra ve İslam beldelerinin yanı sıra Cerayih Petrol Kuyularını radikal terör örgütünden kurtardıklarını belirtti.

Öldürülen yabancı terör elebaşları arasında ‘Meidan Bölgesi Hisbe Emiri’ Tunuslu ‘Ebu İshak’, Libyalı ‘Ebu Sekkam’, Faslı Süfyan Abdürrauf, Suudili Abdullah Abdülmelik Sarir, Çeçenistanlı Rekan Nuri ve daha başka elebaşların kimliklerinin tespit edildiği açıklandı.

Suriye Ordusu IŞİD’in En Büyük Karargahı Suhne’ye Giriyor

Askeri bir kaynak hava güçlerinin desteği ile Homs İlinin doğusu Badiye Bölgesinde IŞİD’e karşı operasyonlarını başarıyla sürdüren ordu birliklerinin, IŞİD’in Badiye’de en büyük ikmal ve destek karargâhı sayılan Suhne Kenti civarın stratejik tepe ve noktaları kontrolüne geçirdiklerini belirtti.

Kaynak yüzlerce teröristin araç ve donanımlarıyla yok edilmeleri ardından ordu birliklerinin güneybatı yönünden Suhne Kentine girdiklerini, kent kenarlarında bir dizi bölgeyi kontrollerine geçirdiklerini ifade etti. Homs İlinin doğusunda yer alan Suhne Kenti, Deyrezzor, Rakka, Hama, Homs, Şam, Süveyda ve Dera kırsallarına kadar uzanan Badiye Bölgesinde radikal terör örgütü IŞİD’in en önemli ikmal, destek ve komuta karargâhlarından biri sayıldığı ifade edildi.

 Haber Merkezi

 

 

Share
509 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?