SURİYE’DE NELER OLUYOR? « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

SURİYE’DE NELER OLUYOR?

Bu haber 01 Ağustos 2017 - 10:21 'de eklendi ve 266 kez görüntülendi.

Suriye’yi Savunmak Tüm Bölge Ve Halklarını Savunmaktır

Cumhurbaşkanı Beşşar el Esad bugün Tunus İşçi Federasyonu Başkan Yardımcısı Buali el Mübareki başkanlığında Suriye’yi ziyaret eden Tunus İşçi Federasyonundan bir heyeti kabul etti.

Görüşmede el Esad Tunuslu işçi heyetinin bu ziyaretinin Suriye’yi ziyaret eden daha başka halkçı ve emekçi heyetlerin ziyareti gibi Suriye halkı ve tüm dünyaya açık bir mesaj taşıdığını belirtti. El Esad bu ziyaretlerin Arap kamuoyunun nabzını ve yönelimlerini yansıttığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı el Esad; Arap devletleri ve halklarının maruz kaldıkları bu koşulların en önemli sebeplerinden birinin kimlik ve bağlılık çatışması olduğunu belirtti. El Esad buna rağmen bölge halklarının yaşananlar konusunda ileri düzey bir bilinç sergilediklerine dikkat çekti.

Bunun bölge halklarının çıkarlarını koruma ve savunmada işçi sendikaları ve tüm sivil toplum örgüt ve kurumlarına teşvik ve dayanak teşkil etmesi gerektiğini ifade eden el Esad; halkların çıkarlarını korumada ve vatanlarımızı hedef alan düşmancı planlara karşı mücadelede daha fazla işbirliği ve ortak çalışmaların olması önemini belirtti. Cumhurbaşkanı el Esad aynı zamanda kavram birliği ve birleştirici ortak görüş sağlanması hedefiyle halk tabanlarıyla muhtelif konu ve meselelerde diyalogun önemine vurgu yaptı.

Suriye ve halkını hedef alan savaş konusunda ise el Esad; Suriye halkının yaşam iradesi ve tüm bileşenleriyle günlük yaşamları ve işlerini sürdürme azminin savaşta en zor sürecin aşılmasına en büyük katkıyı sağladığını belirtti. El Esad Suriye halkının bu irade ve azimlerinin yanı sıra Suriye ordusunun teröre karşı zaferlerinin terör örgütleri ve destekçileri dış güçlere karşı büyük bir zafer kaydettiğine işaret ederken Suriye’de kahramanlıkların artık eminönü escort ferdi değil, toplu bir hal aldığını kaydetti.

Tunuslu konuk heyet başkanı ve üyeleri ise Suriye’ye ziyaretlerinden temel amacın terör ve destekçilerine karşı eşi benzeri görülmemiş onurlu bir mücadele veren Suriye ve halkıyla dayanışma amaçlı olduğunu ifade ettiler. Konuk heyet Suriye halkının, sadece Suriye’yi değil tüm bölge ve halklarını savunan, milli onur ve kerameti koruyan Suriye ordusu ve yönetimiyle omuz omuza verip dünyada benzeri az görülmüş destansı bir mücadele verdiğini kaydetti.

Batılıların Suriye ve halkını hedef almalarından temel hedefin bölge davalarında adil bir tutum takınan bu kaleyi sabote etmek olduğunu belirten heyet üyeleri; dolayısıyla Suriye’yi savunmanın tüm bölge ve halklarını savunma niteliği taşıdığını vurguladılar.

Haber Merkezi