ÜST REKLAM

logo

reklam
08 Nisan 2017

SURİYE’DE NELER OLUYOR?

 

 

Humus Valisi Berazi: ABD saldırısı, teröristlere hizmetti

Amerika’nın Suriye’de askeri hava üssüne füze saldırısı düzenlemesine tepki gösteren Humus Valisi Berazi, bu saldırı IŞİD gibi tekfirci terör örgütlerinin hizmetine yönelik yapılan bir saldırı olduğunu belirtti.

Vali Berazi, ancak bu saldırı Suriye yönetiminin teröristlere karşı tutumunu asla değiştirmeyeceğini vurguladı.

Pentagon, bu sabah Amerika’ya ait iki savaş gemisinden Suriye’de Şayrat askeri hava üssünü 59 füze ile vurduklarını açıklamıştı.

—-

Suriye: Büyük Şeytan Amerikan’ın Hums’taki Askeri Üssü Vurmasının Ardından IŞİD Ve Nusra Teröristleri Suriye Ordusuna Saldırdı. 50 Terörist Ölü

Suriye Ordusu Yaptığı Açıklamada, Büyük Şeytan Amerika’nın Hums’taki Şeyrat Askeri Üssünü Vurmasının Ardından Tekfirci IŞİD Ve Nusra Teröristleri Tedmur’un Doğusu İle Batı Bölgesindeki Suriye Ordusunun Mevzilerine Saldırması Üzerine Yaşanan Şiddetli Çatışmalarda 50 Teröristi Öldürüp Çok Sayıda Teröristi de Yaraladılar. Çatışmalarda 5 Asker de Şehid Oldu. Teröristler Ağır Kayıp Verdikten Sonra Geri Çekilmek Zorunda Kaldılar.

—-

Terörist Grupların Can Simidi Amerika Ve Müttefikleri Suriye Ordusuna Ait Askeri Bir Hedefi Füzelerle Vurdu. Amerika Ve Müttefikleri Yok Oluşlarının Fitilini Çekti.

Suriye Ordusu, Amerikaya Bağlı Savaş Uçaklarının Hums Şehrindeki El Şairat Askeri Üssünü Onlarca Füzeyle Vurduğunu Bildirdi.

—-

Suriye Ordusunun Lazkiye Kırsalındaki Mevzilerine Saldıran Teröristler Ağır Kayıp Vererek Kaçtılar.

Lazkiye kırsalının kuzeyinde Filla, Şahra ve Şemmas köyleri eksenlerinden askeri noktalara saldıran Nusra Cephesinden teröristler ile Suriye ordu birlikleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını belirten askeri bir kaynak; saldırganların büyük çoğunluğunun ölü yaralı düşürüldüklerini belirtti.

Kaynak, sağ kalanların ise silahlarını ve arkadaşlarının cesetlerini arkalarında bırakıp kaçtıklarını ifade etti.

—-

Nusra Teröristlerinin Dera Kırsalındaki Mevzileri Vuruldu.

Sana ajansına açıklamada bulunan Askeri kaynak, Suriye ordu birliklerinin Dera Kentinin yaklaşık 65 km kuzeybatısında yer alan Ceddiye Beldesinde askeri bir mevkie saldırı girişiminde bulunan Nusracı teröristlerle çatışmaya girdiklerini aktarırken, saldırganların büyük çoğunluğunun etkisiz hale getirilmeleri ardından geriye kalan teröristlerin kaçtıklarını söyledi.

Kaynak Lüca Bölgesinde ise Süveyda il idari sınırlarına sızmaya çalışan Nusracı bir terör grubunun tüm üyelerinin ekipmanlarıyla birlikte yok edildiğini belirtti.

Dera Beled’in muhtelif bölgelerinde İsrail bağlantılı Nusra Çetelerine karşı operasyonların devam ettiğini ifade eden kaynak; aralarında azılı isimlerin bulunduğu 8 teröristle birlikte kullandıkları 2 top ve 2 ağır makineli silahın imha edildiğini aktardı.

—-

Kuzey Kore İle Suriye Arasında Elektrik Alanında Ortak Çalışma Yürütecek

Elektrik Bakanı Muhammed Züheyr Harbutlu bugün Demokratik Kore’nin Şam Büyükelçisi Jang Myong Ho ile Suriye’de elektrik enerjisi projelerinde ortak çalışmalar ve yatırımlarda bulunma olanaklarını masaya yatırdı.

Belli başlı devletlerin destek ve talimatlarıyla Suriye genelinde elektrik şebekesi ve altyapısına yapılan sabotaj saldırılarının yol açtığı hasara ışık tutan Bakan Harbutlu, bakanlığın bu sabotajları onarmak için yoğun çabalar harcadığını kaydetti. Harbutlu bakanlığın yoğun çabaları sonucunda Suriye’nin tümünün elektrik ihtiyacının karşılanmasında en büyük sorunun istasyonlar için akaryakıt olduğunu ifade etti.

Demokratik Kore Büyükelçisi Jang ise ülkesinin, Suriye’nin maruz kaldığı bu koşullara benzer koşullar yaşadığını ve 70 yıldan fazla bir süredir yaptırımlara karşı mücadele ettiğini söyledi. Jang Suriye’de elektrik alanında ortak çalışma ve yatırımlar için ülkesinin hazır odluğunu ifade etti.

Haber Merkezi

 

 

Share
675 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?