ÜST REKLAM

logo

reklam
05 Nisan 2017

SURİYE’DE NELER OLUYOR?

 

Hama Şehri’nin Kuzeyindeki İskenderiye Köyü İşgalden Kurtarıldı.

Suriye Ordusu Hama Şehri’nin Kuzeyindeki İskenderiye Köyünü Tekfirci Nusra Teröristlerinin İşgalinden Kurtardı. Bu Köy Civarında Yaşanan Çatışmalarda Çok Sayıda Teröristin Öldüğü Bildirildi.

—-

Suriye Ordusunun Deyrezzor Kırsalındaki Operasyonları Sürüyor.

Sana ajansına açıklamada bulunan Askeri kaynak Suriye ordu birliklerinin Deyrezzor Kentinin Rşeydiye ekseninden, kentin güvenli bölgeleri ve halkını savunan askeri bir noktaya sızmaya çalışan IŞİD’li çetelerle çatışmaya girdiklerini belirtti. Kaynak çatışmada saldırgan teröristlerin tümünün ölü yaralı düşürüldüğünü belirtti.

Deyrezzor kırsalının Cafra Beldesi, Havalimanı, Panorama ve 137. Tümen civarlarında ordu birliklerimiz ile tekfirci terör grupları arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını belirten askeri kaynak; topçu birliklerinin desteğinde yaşanan çatışmalarda yüksek sayıda teröristle birlikte ağır silahlarla donatılmış bir dizi aracın imha edildiğini aktardı.

—-

Suriye Ordusu Dera Kırsalındaki Teröristlere Darbe İndirdi.

Suriye Ordu birliklerinin Dera ve kırsalında İsrail’den komuta alan Nusra Cephesi ve çatısı altındaki terör örgütlerine karşı operasyonların devam ettiğini ifade eden askeri kaynak, Dera Beledi’in muhtelif bölgelerinde bir komuta karargahına ilaveten bir dizi siper noktaları ve ağır makineli silah rampalarını imha ettiklerini belirtti. Kaynak operasyonlarda aralarında saha komutanlarının bulunduğu en az 20 teröristin ölü, birçok teröristin de yaralı düşürüldüğünü sözlerine ekledi.

Suriye Ordu birliklerinin Dera Kentinin kuzeyi Ibta ve doğusu Nuayme beldeleri yakınlarında teröristlerin araçlarını top ateşine tuttuklarını belirten kaynak, burada da ağır silahlarla donatılmış 3 araçla birlikte birçok teröristin etkisiz hale getirildiğini aktardı.

—-

Suriye ordu birlikleri, Nusra Cephesi teröristlerini etkisiz hale getirdi.

Suriye birlikleri sivil yerleşim alanları ve askeri mevkilere saldıran tekfirci ve hain teröristlere karşı koyarak, saldırgan teröristleri sayı ve ekipmanlarıyla ciddi kayıplara uğrattı.

Dera’da işgalci İsrail’e tabi olarak faaliyet gösteren Nusra Cephesi ve müttefikleri terörist gruplara karşı operasyonlar konusunda askeri bir kaynak, ordu birliklerinin Dera Kentinin yaklaşık 4 km doğusunda yer alan Nuayme Beldesinde Nusra Cephesinin bir komuta karargahını top ateşine tuttuklarını belirtti. Kaynak operasyonda karargahta bulunan ve bir kısmı elebaşları olan teröristlerin cephaneleriyle birlikte etkisiz hale getirildiklerini söyledi.

Ordu birliklerinin Dera kırsalının kuzeyi Tıyha Beldesinin yanı sıra Ibta Beldesinin doğusundaki mezralarda teröristlerin karargahları, siperleri ve toplanma yerlerini top ateşine tuttuklarını aktaran kaynak, bir tank ve iki ağır makineli silahla birlikte çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiklerini sözlerine ekledi.

Kaynak ordu birliklerimizin Dera Beled ve Kerk bölgelerinde de teröristlerin mevki ve hareketlenmelerini ateşe tutarak onları sayı ve ekipmanlarıyla kayıplara uğrattıklarını kaydetti.

Bu arada Suriyeli askeri kaynak ordu birliklerinin Deyrezzor Kentinin Urfi Semtine ilaveten kentin güneybatı civarları 137. Tümen yakınlarında IŞİD’li tekfirci teröristlerin hareket ve mevkilerini yoğun ateşe tuttuklarını aktardı.

Kaynak operasyonlarda iki makineli silah siperi ve bir aracın terör ekipleriyle birlikte 10 teröristin imha edildiğini belirtti.

Bu arada askeri kaynak Suriye ordu birliklerinin Humus kırsalının kuzeyi Gacar Emir ve Kefarnan eksenlerine ilaveten Kınniyet el Asi Köyü ekseninde askeri mevkilere saldırı girişiminde bulunan Nusra Cephesinden teröristlerle şiddetli çatışmalara girdiklerini belirtti.

Kaynak çatışmaların, yüksek sayıda teröristin öldürülmesi ve kullandıkları birçok aracın imha edilip terör saldırılarının çökertilmesiyle son bulduğunu aktardı.

Başka bir habere göre, el-Tabaka kentinin etrafındaki Demokratik Suriye Güçleri’nin mevzilerini terör örgütü IŞİD İHA ile bombaladı.

IŞİD, yayınladığı bir videoda, Raka’nın batısındaki Tabaka kentine bağlı Ebu Horire köyündeki Demokratik Suriye Güçleri’nin mevzilerini bomba taşıyan İHA ile hedef aldığını, saldırıda 4 kişinin öldüğünü ileri sürdü.

Demokratik Suriye Güçleri Sözcüsü de, IŞİD’in dün Tabaka kentine düzenlediği saldırının geri püskürtüldüğünü duyurdu.

Demokratik Suriye Güçleri, Rakka’yı kuşatma altına aldığı bildiriliyor.

—-

Şam’ın doğusunda teröristlere ait tüneller ele geçirildi.

Suriye ordusu başkent Şam’ın doğusunda teröristlere ait araç ve tankların geçmesine el verişli tünelleri ele geçirdiği bildirildi.

İRNA’nın verdiği habere göre Suriye ordusu dün yaptığı açıklamada teröristlere ait ele geçirilmiş tüneller Şam’ın Gabon mahallesi ile doğu Guta bölgesinde yer alan “Arabeyn” bölgesini birbirine bağlamaktaydı.

Gabon bölgesinin Suriye ordusunca ele geçirilmesi, teröristlerce başkent Şam’ın havantoplarınca hedef alınma tehlikesini büyük ölçüde azaltmıştır.

Öte yandan Şam Çevre Kent Valisi Ala İbrahim; ordu birliklerinin bir süre önce Şam kırsalının Berada Vadisinde Nusra Cephesi ve müttefikleri diğer terörist gruplardan kurtardığı belde ve köylerde tüm hizmetlerin yavaş yavaş normal seyrine dönmekte olduğunu belirtti.

Berada Vadisindeki Deyr Kanun Beldesinde düzenlenen kitlesel etkinlikte Vali İbrahim; bölgedeki yerleşim alanları ve vatandaşların ordu birliklerimizin fedakarlıklarıyla birlikte bölge ahalisinin orduyla dayanışması ve işbirliği sayesinde güvenlik ve istikrara kavuştuğuna dikkat çekti. Vali İbrahim bölgede teröristlerin sabote ettikleri altyapı ve hizmet kurumlarının tamamını onarma ve yeniden hizmete geçirme çalışmalarının aralıksız devam ettiğini kaydetti.

Bu arada askeri bir kaynak ordu birliklerinin Homs kırsalının kuzeyi Gacar Emir ve Kefarnan eksenlerine ilaveten Kınniyet el Asi Köyü ekseninde askeri mevkilere saldırı girişiminde bulunan Nusra Cephesinden teröristlerle şiddetli çatışmalara girdiklerini belirtti.

Kaynak çatışmaların, yüksek sayıda teröristin öldürülmesi ve kullandıkları birçok aracın imha edilip terör saldırılarının çökertilmesiyle son bulduğunu aktardı.

Haber Merkezi

Share
642 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?