ÜST REKLAM

logo

reklam
04 Nisan 2017

SURİYE’DE NELER OLUYOR?

 

 

Suriye’de 12 terör örgütü ittifak kurdu.

Suriye’nin kuzeyinde 12 terör örgütü ortak operasyon odası kurduklarını ilan etti.

Söz konusu terör örgütleri ortak operasyon odası çerçevesinde Suriye ordusu ve tekfirci IŞİD terör örgütü ile savaşacaklarını açıkladı.

Gözlemciler, Amerika ve Türkiye yönetimleri İdlib eyaletini işgal edebilmek için söz konusu terör örgütlerine birlik olmaları yönünde baskı uyguladığını belirtiyor.

—-

Suriye Ordusunun Şam Kırsalındaki Operasyonları Sürüyor.

Sana ajansına açıklamada bulunan Askeri kaynak Suriye ordu birliklerinin Şam’ın kuzeydoğu kenarları Kabun Bölgesinde Nusra Cephesi ve müttefikleri terör örgütlere karşı dün önemli ve stratejik noktaları kontrolüne geçirmeleri ardından birçok eksenden kara operasyonu başlattıklarını belirtti.

Kaynak Kabun Bölgesinde bulunan teröristlerin sıkı bir şekilde kuşatılmaları, kullandıkları tüneller ve ana siperlerinin imha edilmesi ardından teslim olma ya da ölmelerinden başka hiçbir seçenekleri kalmadığına dikkat çekti.

Kabun Bölgesinin Doğu Ğuta ile bağlantılarına dikkat çeken kaynak; tekfirci teröristlerin bölge içinde ve civar bölgeler arasında geniş tünel şebekeleri nedeniyle kara operasyonlarının zaman alabileceğine işaret etti.

Kaynak başkent Şam ve civarında sivil yerleşim alanlarına gelişigüzel füze ve havan saldırılarının sınırlandırılması açısından Kabun Bölgesinin en kısa süre içinde terörden temizlenmesi öneminin bir kez daha altını çizdi.

—-

Deyrezzor Kırsalında 37 Terörist Öldürüldü.

Sana ajansına açıklamada bulunan Askeri kaynak Suriye ordu birliklerinin Deyrezzor Kentinin Urfi Semtine ilaveten kentin güneybatı civarları 137. Tümen yakınlarında IŞİD’li tekfirci teröristlerin hareket ve mevkilerini yoğun ateşe tuttuklarını aktardı.

Kaynak operasyonlarda iki makineli silah siperi ve bir aracın terör ekipleriyle birlikte 37 teröristin imha edildiğini belirtti.

—-

Suriye Ordusunun Homs Kırsalındaki Operasyonları Sürüyor.

Sana ajansına açıklamada bulunan Askeri kaynak Suriye ordu birliklerinin Homs kırsalının kuzeyi Gacar Emir ve Kefarnan eksenlerine ilaveten Kınniyet el Asi Köyü ekseninde askeri mevkilere saldırı girişiminde bulunan Nusra Cephesinden teröristlerle şiddetli çatışmalara girdiklerini belirtti.

Kaynak çatışmaların, yüksek sayıda teröristin öldürülmesi ve kullandıkları birçok aracın imha edilip terör saldırılarının çökertilmesiyle son bulduğunu aktardı.

—-

Suriye ordusu, Hama’nın Halfaya kasabasını kurtarmak için harekete geçti.

Suriye ordusunun Hama’nın Halfaya kasabasını kurtarmak için operasyon başlattığı belirtildi.

Sputnik muhabirinin bölgeden aktardığına göre, müttefik güçlerin ve topçu birliklerinin desteğini alan Suriye ordusu bu sabah erken saatlerde Halfaya’ya bir operasyon başlattı.

Teröristlerin oluşturduğu savunma hattını püskürtmeyi ve geçmeyi başaran birlikler, kente doğru ilerliyor. Halfaya’ya yaklaşık 1.5 kilometre uzaklıkta çatışmalar devam ediyor.

Halfaya kasabası, Teröristlerin Hama kentindeki son önemli kalesi durumunda.

Suriye ordusu, Teröristlerin İdlib sınırına doğru itmeye devam ediyor.

—-

Suriye Uçakları Tekfirci Teröristlerin Türkiye Sınırına Yakın Babiska Köyündeki Karargahını Vurdu.

Suriye’nin kuzeyindeki İdlib ili kırsalında, Türkiye sınırının 3 kilometre yakınındaki Teröritlerin karargahları gece saatlerde savaş uçakları tarafından vuruldu.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, İdlib’in kuzey kırsalındaki Babiska köyünde, aralarında Ceyşu’l İslam, Tecemmu Festakim ve Liva Şüheda el-İslam adlı terör gruplarının bulunduğu karargahlara gece geç saatlerde hava saldırısı düzenlendi.

Babiska köyü, Türkiye sınırına yaklaşık 3 kilometre mesefade yer alıyor.

Haber Merkezi

Share
640 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?