SURİYE’DE HAFTA SONU « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

SURİYE’DE HAFTA SONU

Bu haber 24 Temmuz 2017 - 9:39 'de eklendi ve 274 kez görüntülendi.

 

 

Kudüs’te Gerginlik Tırmanıyor

İşgalci İsrail otoritelerinin Aksa Mescidi ve diğer kutsallıklara karşı barbar icraatları ve dayatmalarına ısrar etmesi gölgesinde Kudüs’te gerginlik ve Filistinlilere karşı şiddet tırmanıyor.

Bir kısım Arap ülkeleri ile koordinasyon içinde İsrail’in Aksa Mescidi kapılarına yerleştirdiği metal dedektörlerden girmeyi reddeden Filistinliler mescit dışında namazlarını kılarak protestolarını sürdürüyor.

Aksa Mescidi Müdürü Şeyh Ömer Kesvani protestocuların metal dedektörlerin kaldırılması ve İsrail’in Aksa Mescidine işgalinin sonlanmasına kararlı olduklarını ifade etti.

Öte yandan işgal güçleri Kudüs Kentinde geniş çaplı bir tutuklama hamlesi başlatarak, protestocuların kıldıkları Cuma namazına katıldıkları gerekçesi ile aralarında çocukların bulunduğu birçok Filistinliyi tutukladı.

Diğer yandan işgal güçleri; dün gece Halmiş Yerleşim Kolonisinde 3 yerleşimciyi bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesi altında Batı Yaka’nın Ramallah Bölgesinde yer alan Küber Köyünde bir gencin evini bastı. Filistinli medya araçları işgal güçlerinin gencin ailesini insanlık dışı koşullarla sorguya alarak evde bulunan her şeyi sabote ettiklerini aktardı.

Direniş Güçleri Teröristleri Ezip İlerliyor

Lübnan’ın kuzeydoğusu Ersal Dağlarını radikal teröristlerden temizleme operasyonlarını ikinci gününde başarıyla sürdüren Lübnan Ulusal Direniş Güçleri, bu teröristleri ezip ilerlemeye devam ediyor.

Lübnan’ın resmi haber ajansı Ulusal Enformasyon Ajansı aktardığı haberde direniş güçlerinin Ersal Bölgesinin Civar el Şeyh, Kreydi Vadisi, Dlayl el Abyad ve Serc Kvays bölgelerinde radikal teröristleri sayı ve ekipmanlarıyla ağır kayıplara uğratmaları ardından bu bölgeleri kurtarıp kontrollerine geçirdiklerini belirtti.

Haberde direniş güçleri ile Kaide Örgütünün Suriye kolu Nusra Cephesi arasında bölgenin bir dizi ekseninde şiddetli çatışmaların devam ettiğine dikkat çekildi.

Menar Televizyonu ise direniş güçlerinde füze birimlerinin Ersal Dağları, Hayl Vadisi ve Uveyni Vadisi üçgeninde Nusra Cephesinin ikmal ve destek hatlarını imha ettiklerini aktardı.

Direniş güçleri gece boyunca süren şiddetli çatışmalar ardından stratejik gaziosmanpaşa escort öneme sahip bir dizi tepe ve vadiyi Nusra Cephesine tabi radikal teröristlerden kurtardı.

Askeri bir kaynak hava güçlerinin Deyrezzor Kentinin Kennamat ve Panorama bölgelerinde IŞİD mevkilerini muhtevalarıyla imha ederek radikal çeteleri ağır kayıplara uğrattıklarını belirtti.

Ordu birliklerinin Panorama, Makabir, havalanı yakınları, Rüşdiye ve Huveyka bölgelerinde IŞİD’li teröristlerle kesintili çatışmalara girdiklerini ifade eden askeri kaynak, bu çatışmalarda birçok teröristin ölü yaralı düşüldüklerini kaydetti.

Diğer yandan askeri kaynak hava güçlerinin Deyrezzor kırsalının doğusu Bukros Bölgesinde radikal terör örgütün çaldığı petrolü ilkel yollarla arıttığı bir kısım mevkileri imha ettiklerini belirtti.

Deyrezzor ilinin doğu ve batı kırsallarında yerel kaynaklar ordu birliklerimizin başarıları karşısında IŞİD saflarında korku, panik ve elebaşların firarlarının devam ettiğini aktardı.

Kaynaklar son olarak son olarak IŞİD’in sözde elektrik emiri olarak bilinen ‘Ebu Biys el Haburi’nin yanı sıra Bsayra Beldesinde su sorumlusu Ahmet el Ali ve iki güvenlik sorumlusunun örgüt saflarından kaçtıklarını belirtti.

IŞİD’in Deyrezzor kentinin doğusunda bulunan Heccin Kentinde yine panik içinde hareket ettiğine dikkat çeken kaynaklar; bu panikle örgüte tabi iki teröristi kurşuna dizerek tasfiye ettiğini aktardılar.

Rakka kırsalında IŞİD’e karşı operasyonların başarıyla devam ettiğini belirten askeri bir kaynak, hava güçlerimizin il kırsalının güneyi Meaddan Kenti ve Biir Sebhavi Beldesinde IŞİD karargahları, araçları ve ikmal-destek hatlarını imha ettiklerini belirtti.

Askeri bir kaynak hava güçlerinin Homs İlinin doğu kırsalı Um el Riyş ve Şindahiye Ğnaymat beldelerinde IŞİD’e ait bir dizi karargah ve bir kısmı ağır silahlarla donatılmış çok sayıda aracı imha ettiklerini belirtti.

Rakka’da Terörden Kaçan Sivillere İnsani Geçitler Açıldı

Askeri bir kaynak ordu birliklerinin Rakka Kentinde terörden kaçan sivil vatandaşların güvenli çıkışını temin etmek amacıyla son iki gün içinde 4 insani geçit açtığını belirtti.

Kaynak Rakka’da radikal terör örgütü IŞİD’in sivil vatandaşları canlı kalkan olarak kullandığını, kentten ordu birliklerimizin kontrolü altındaki bölgelere çıkışlarını engellemek için yollara bomba düzenekleri ve mayınlar döşediğini ifade etti.

Son günler içinde Rakka Kentinden yüksek sayıda vatandaşın terör saldırılarından kaçarak ordu birlikleri kontrolü altındaki bölgelere sığındıklarına dikkat çeken askeri kaynak; geneli çocuk, kadın ve yaşlılardan oluşan bu vatandaşlara gereken tıbbi ve temel yardımların sunulduğunu belirtti.

Kürt medya araçları aktardıkları haberlerde Marei Beldesinde bulunan Türk askerleri ve Türkiye rejiminin desteklediği ‘ÖSO’lu teröristlerin ‘Demokratik Suriye Ordusu’ adıyla bilinen grupların bulundukları Sammuka, Tel Madik, Kol Suruc, Şeyh isa, Herbel ve Hısya köylerini füzelerle hedef aldıklarını aktardı.

Haberlerde ‘Demokratik Suriye Güçleri’nin füze saldırılarına karşılık vererek direk isabetler gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Haber Merkezi