SURİYE'DE GÜNDEM - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

SURİYE’DE GÜNDEM

Bu haber 22 Aralık 2018 - 9:06 'de eklendi ve 153 kez görüntülendi.

ABD Suriye’deki Güçlerinin Tamamını Çekeceğini İlan Etti

ABD idaresi Suriye’de gayrı meşru bir şekilde bulunan güçlerini aşamalı bir şekilde çekmeye başladığını ilan etti. Beyaz Saray sözcüsü Sarah Sanders Reuters Ajansının aktardığı açıklamalarında; ABD’nin Suriye’deki güçlerini çekmeye başladığını ve IŞİD’e karşı sözde savaşında ikinci sürece geçtiğini öne sürdü.

Sanders kendi değimiyle Suriye’de IŞİD’e karşı sağlanan zaferlerin, ABD komutasındaki koalisyonun sonu anlamına gelmediğini söyledi.

Diğer yandan ABD Savunma Baklanlığı Pentagon Sözcüsü Dana White yayınladığı beyanda; Suriye’de bulunan ABD güçlerinin aşamalı bir şekilde ABD’ye çekileceklerini açıkladı.

Amerikalı bir yetkili ise Frans Pres Ajansının aktardığı açıklamalarında; ABD’nin Suriye’deki güçlerinin tamamını en kısa süre içinde çekeceğini belirtti.

“Dera Kırsalında İnsani Yardım Çalışmaları Devam Ediyor”

Suriye’nin istisnasız tüm bölgelerde tüm vatandaşların temel gereksinimlerinin temin edilmesi ve yaşam koşullarının iyileştirilmesi özeni kapsamında Kızılay Örgütü Dera kırsalının Kuzeybatısı Hara Kasabası ahalisine insani yardım konvoyu gönderdi.

Kızılay Örgütünün Dera İl Müdürü Ahmet Mesalima 34 kamyondan ibaret yardım konvoyunun Hara Kasabasına girdiğini ve insani yardımların kasaba ahalisine dağıtılmaya başlandığını söyledi.

Mesalime Dera kırsalının farklı bölgelerinde vatandaşlara muhtelif tür insani yardım aktarımı ve dağıtımının aralıksız ve yoğun bir şekilde devam ettiğine vurgu yaptı.

İşverenlerinin Talimatlarıyla Bulundukları Saldırılarda Kayıpları Artıyor

Vatan koruyucuları ordu birlikleri bugün Hama kırsalının kuzeyinde sivil yerleşim alanları ve askeri noktalara saldırılarını sürekli olarak tekrarlayan kiralık teröristlerin hareket eksenleri, siper ve karargahlarını nitelikli operasyonlarla yoğun ateşe tuttular.

Askeri bir kaynak; ordu birliklerinin Hama kırsalının kuzeyinde İdlib ilinin güney il idari sınırlarına yakın düşen bölgede Nusra Cephesi, Türkistan İslami Partisi ve İzze Taburları adıyla bilinen radikal teröristlerin silahsız bölge anlaşmasına ihlallerine ve civardaki bölgelere saldırılarına yine başarıyla karşı koyduklarını aktardı.

Kaynak birçok eksende saldırganların ağır kayıplara uğratılıp geri püskürtüldüklerine dikkat çekerken; geldikleri bölgelerde de siper, karargah ve hareket eksenlerinin yoğun ateşe tutulduğunu ifade etti.

Öldürülen teröristlerin arasında tehlikeli isimlerin bulunduğuna dikkat çeken askeri kaynak; teröristlerin her gün ağır kayıplarına rağmen işverenleri dış güçlerin talimat ve yönlendirmeleriyle saldırılarını tekrarladıklarına işaret etti.

Gördüklerimiz Birçok Şeyi Deşifre Ediyor

Fransız eski bakan ve milletvekili Thierry Mariani başkanlığında Suriye’yi ziyaret eden Fransız heyet bugün Şam kırsalı Duma Kentini ziyaret ederek teröristlerin kentten yok edilmeden bıraktıkları kalıntılar ve verdikleri hasarları inceledi.

Konuk Fransız heyet belli başlı dış güçlerin edat olarak kullanıp yönlendirdikleri ve destekledikleri teröristlerin yerin altında kazıdıkları tünellerin yanı sıra kullandıklar sahra hastaneleri, tutukevleri ve vatandaşlara insanlık dışı işkencelerde bulundukları işkence odalarını incelediler. Heyet başkanı Mariani saha turu sırasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada; Duma Kentinde gördüğü terör kalıntıları, yıkım ve sabotajın radikal teröristlerin dış güçlerden ne derecede destek aldıklarını net bir şekilde kanıtladığını ifade etti.

Mariani gördükleri zindanlar, işkence odaları ve tutukevlerinin teröristlerin hiçbir insani hak, hukuk, din, kural ya da ilke tanımadıklarını kanıtladığını vurguladı. Tünel kazımada kullanılan edat ve makinelerin yanı sıra diğer başka eylemlerinde kullandıkları edat ve makinelerin gayet gelişmiş teknolojide olduklarına dikkat çeken Mariani; tüm bunların yabancı güç ve devletlerden aldıkları muazzam desteği ortaya serdiğine dikkat çekti.

Mariani Duma’da devletin bölge halkı ile işbirliği içinde bulunduğu yeniden yapılandırma çalışmalarının takdire şayan olduğunu, özellikle okullar olmak üzere diğer hizmet kurumları ve altyapının onarımında önemli ilerlemelerin sağlandığına tanık olduklarını ifade etti.

Haber Merkezi