SURİYE'DE GÜNDEM - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

SURİYE’DE GÜNDEM

Bu haber 14 Aralık 2018 - 9:23 'de eklendi ve 152 kez görüntülendi.

Teröristlerin Silah Depolarında Yine İsrail Silahları Bulundu

Güvenlik birimleri Dera kırsalında ordu birliklerinin kiralık ve radikal teröristlerden kurtardıkları bölgelerde teröristlerin yok olmadan önce özel ve kamu mülklere yerleştirdikleri mayın ve bomba düzeneklerini temizleyip vatandaşların güvenliğini sağlama amaçlı arama tarama operasyonlarını sürdürüyor.

Güvenlik birimlerinde bir yetkili Dera İlinin kuzeybatısı Neva Kentinin batısında yürüttükleri arama tarama operasyonları sırasında kiralık teröristlere ait silah ve mühimmat deposu ele geçirdiklerini belirtti. Depoda teröristlere ait büyük miktarda ve muhtelif türlerde silah ve mühimmatın ele geçirildiğine dikkat çeken yetkili; ele geçirilen roketlerin bir kısmının İsrail menşeli anti zırh roketleri olduğuna vurgu yaptı.

Ele geçirilen silahların arasında muhtelif kalibrelerde ağır silah ve mühimmatın bulunduğunu ifade eden yetkili; aynı zamanda bomba düzenekleri imalatında kullanılan patlayıcı türlerinin de ele geçirildiğini sözlerine ekledi.

Yetkili cephane deposunda teröristlerin kullandıkları farklı tür ekipmanlarla birlikte termik kameralar da bulunduğuna dikkat çekti.

Neva Kenti içinde de teröristlere ait bir deponun bulunduğunu belirten yetkili; bu depoda ise Arap Körfez ülkeleri ve Batılı devletlerin menşei olan ilaçlar ve tıbbi gereçlerin bulunduğunu ifade etti. Yetkili kiralık ve radikal teröristlerin tu bu silah ve tıbbi gereçleri Ürdün ve işgal altındaki Filistin toprakları üzerinden geçirdiklerine işaret etti.

Güvenlik birimleri bugün Deyrezzor İlinin güneydoğusu Albukemal Bölgesinde teröristlerin daha önce katledip gömdükleri kimlikleri belirsiz yüzlerce kişiye ait cesedin yer aldığı 7 toplu mezar buldu.

Bir muhabir güvenlik birimlerinin Albukemal Kentinin yaklaşık 2 km batısında sürdürdükleri arama tarama operasyonları sırasında 7 toplu mezar bulduklarını aktardı. Muhabir toplu mezarlarda radikal terör örgütü IŞİD’in ordu birlikleri tarafından bölgeden yok edilmeden önce infaz edip gömdüğü yüzlerce kişiye ait cesetlerin bulunduğunu ifade ederken, cesetlerin kimliklerinin belirsiz olduğuna dikkat çekti.

Kızılay ekipleri ve sivil savunma ekiplerinin şu ana dek toplu mezarlardan 101 ceset çıkardıklarını ifade eden muhabir, cesetleri toplu mezarlardan çıkarma çalışmalarının hala devam ettiğini söyledi. Muhabir şu ana dek çıkarılan cesetlerde yapılan incelemelerde infaz edilmeleri öncesinde işkence ve tenkile maruz kaldıklarının tespit edildiğini kaydetti.

“Ağır Kayıplarına Rağmen Saldırı ve İhlallerini Sürdürüyorlar”

Hama kırsalının kuzeyinde dış güçlerin talimat ve desteği ile silahsız bölge anlaşmasını ihlal edip askeri noktalar ve sivil yerleşim alanlarına saldırılarını sürdüren kiralık teröristler bir kez daha ordu birlikleri tarafından ciddi kayıplara uğratılıp geri püskürtüldüler.

Askeri bir kaynak; gece saatleri Latamina Kentinin güneyindeki tarım arazilerinden sızmaya ve Zellin Beldesi civarındaki askeri noktalara saldırmaya çalışan “Izze Taburları” adlı terör örgütünden bir terör grubunun tespit edildiğini aktardı. Kaynak ordu birliklerinin saldırgan kiralık teröristleri yoğun ateşe tutup saflarında ciddi kayıplara yol açmalarıyla sağ kalanların geri kaçtıklarını söyledi.

Yine “İzze Taburları” adlı radikal terör örgütünden bir terör grubunun Mharde kırsalı Şalyut Beldesi ekseninden sızıp belde civarındaki askeri noktalara saldırmaya çalıştıklarını belirten askeri kaynak; saldırganların uygun silahlarla ateşe tutulup etkisiz hale getirildiklerini ifade etti. Askeri kaynak buna eş zamanlı olarak ordu birliklerinin Zekka Beldesinde “İzze Taburları” adlı radikal teröristlerin saldırılarında kullandıkları ağır silah ve top rampalarının yanı sıra siperlerini içerdikleri silah ve teröristlerle birlikte imha ettiklerini kaydetti.

İdlib İlinin güney idari sınırlarına yakın düşen Hama kırsalının kuzeyinde kiralık teröristler günübirlik olarak civarda bulunan sivil yerleşim alanları ve askeri noktalara saldırı girişimlerinde bulunmalarıyla bölgede vatan ve vatandaşların güvenliğini savunup onur ve selametlerini koruyan ordu birliklerinin bu kiralık çetelere başarıyla karşı koyuyor.

Haseke’de Mayın Patlamasından Dolayı Bir Vatandaş Şehit Düştü

Haseke kırsalının doğusu Neffaşa Köyünde IŞİD terör örgütünden kalma bir mayının patlamasıyla bir sivil vatandaş şehit düştü.

Haseke Valiliğinde bir yetkili; Haseke kırsalının doğusunda bulunan Neffaşe Köyünde 20 yaşındaki bir genç çiftçinin kendi arazisini ekmek için traktörle sürmeye çalıştığı sırada radikal terör örgütü IŞİD’in ordu birliklerimiz tarafından bölgeden yok edilmeden önce araziye yerleştirdiği bir mayının patladığını aktardı. Yetkili çiftçinin ağır yaralı durumda hastaneye kaldırıldığı sırada şehit düştüğünü söyledi.

IŞİD ve Nusra Cephesi gibi radikal terör örgütleri bulundukları bölgelerde ordu birlikleri tarafından defedilmeden önce sivil vatandaşlara mümkün olduğunca hasar vermek için evlere ve tarım arazilerine bomba düzenekleri ve mayınlar döşüyor.