SURİYE'DE GÜNDEM - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

SURİYE’DE GÜNDEM

Bu haber 13 Aralık 2018 - 9:12 'de eklendi ve 140 kez görüntülendi.

“Yüzerce Cesedi İçeren Toplu Mezarlar Bulundu”

Deyrezzor Güvenlik birimleri bugün Deyrezzor İlinin güneydoğusu Albukemal Bölgesinde teröristlerin daha önce katledip gömdükleri kimlikleri belirsiz yüzlerce kişiye ait cesedin yer aldığı 7 toplu mezar buldu.

Sana muhabiri güvenlik birimlerinin Albukemal Kentinin yaklaşık 2 km batısında sürdürdükleri arama tarama operasyonları sırasında 7 toplu mezar bulduklarını aktardı. Muhabir toplu mezarlarda radikal terör örgütü IŞİD’in ordu birliklerimiz tarafından bölgeden yok edilmeden önce infaz edip gömdüğü yüzlerce kişiye ait cesetlerin bulunduğunu ifade ederken, cesetlerin kimliklerinin belirsiz olduğuna dikkat çekti.

Kızılay ekipleri ve sivil savunma ekiplerinin şu ana dek toplu mezarlardan 101 ceset çıkardıklarını ifade eden muhabir, cesetleri toplu mezarlardan çıkarma çalışmalarının hala devam ettiğini söyledi. Muhabir şu ana dek çıkarılan cesetlerde yapılan incelemelerde infaz edilmeleri öncesinde işkence ve tenkile maruz kaldıklarının tespit edildiğini kaydetti.

“Barga: Tüm Dünya Suriye’ye Teşekkür Etmelidir”

Şam  Halk Meclisi Başkanı Hammuda Sabbağ bugün Küba Cumhuriyetinin Şam Büyükelçisi Miguel Porto Barga ile görüşmesinde iki dost ülke arasındaki ilişkiler ve ortak çalışmaları muhtelif alanlarda geliştirme önemini belirtti.

İki ülke parlamentoları arasındaki ilişkileri pekiştirme çağrısında bulunan Sabbağ, dünya emperyalizmi ve sömürü güçlerinin planlarına karşı ortak mücadele veren iki ülke halklarının çıkarlarına hizmet edecek ortak çalışmalarda bulunma davetinde bulundu.

Görüşmede Büyükelçi Barga Suriye’nin yıllardır terörün edat olarak kullanıldığı bu muhtelif yönlü savaşta verdiği onurlu mücadeleyi övdü. Suriye’nin dünyanın yüzden fazla devletinin desteklediği zalim bir savaşa maruz kaldığına dikkat çeken Barga; tüm dünya halklarını tehdit eden teröre karşı savaşı ve bu terörü büyük bir hezimete uğratmasından dolayı tüm dünyanın Suriye’ye teşekkür etmesi gerektiğini vurguladı.

Barga ülkesinin egemen devleler ve halkları hedef alan planlara karşı mücadele ve Suriye’ye desteğini sürdürme kararlılığını ifade etti.

Homs kırsalının kuzeybatısında teröristlerden kalma bir mayının patlaması sonucunda 14 yaşındaki bir çocuk ağır yaralı düştü.

Homs İl Emniyet Müdürlüğünde bir yetkili; 14 yaşındaki çocuğun, Selim Köyü civarlarında ailesine ait bir arazide dolaşırken teröristlerin ordu tarafından yok edilmeden önce araziye yerleştirdikleri bir mayına bastığını aktardı. Yetkili mayının patlamasıyla ağır yaralanan çocuğun hastaneye kaldırıldığını belirtti.

Aralık ayın başında Homs kırsalın batısı yer alan Gassaniye ve Şomariye köyleri civarlarında IŞID terör örgütünden kalma mayınının patlaması sonucunda bir çocuk şehit düşmüş, iki kişi de yaralanmıştı.

Teröristler bulundukları bölgelerde özel ve kamu mülklere mayın ve bomba düzenekleri yerleştirmeleriyle daha sonra birçok masum sivil vatandaşın şehit ve yaralı düşmelerine yol açıyorlar.

“Suriyeli Cambaz Yedinci Sırayı Kazandı”

Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenmekte olan Dünya Kupasında Suriyeli Cambaz Yezan Süleyman 7. sırayı kazandı.

Yer hareketlerinde üstün performans kaydedip 12,35 derece alan Süleyman; ABD, Japonya, Rusya, Kanada, İngiltere ve Almanya başta olmak üzere dünyanın farklı devletlerinden katılan 30 cambazı geride bırakmayı başardı.

Suriye Cambazlar Birliği Başkanı Fayiz el Hatip demecinde; Süleyman’ın Suriye’nin en başarılı cambazlardan biri olduğuna dikkat çekerken, yerel ve bölgesel düzeyde önemli başarılara imza atmış olduğunu kaydetti.

“Teröristlerden Kalma Silah Ve Cephane Ele Geçirildi”

Dera kırsalında kiralık ve radikal teröristlerden kurtarılan bölgelerde terör kalıntılarını yok etme ve halkın güvenliğini temin etme amaçlı arama tarama operasyonları devam ederken, teröristlerden kalma silah ve cephane ele geçirildi.

Güvenlik kaynağı Dera kırsalının güneyinde Ürdün sınırlarına yakın düşen Nasib Beldesinin güneydoğu civarında teröristlerden kalma silah ve mühimmatıne ele geçirildiğini belirtti.

Ele geçirilen silahların arasında füze ve roketlerin yanı sıra ağır makineli silahların bulunduğuna dikkat çeken kaynak; aynı zamanda teröristlerin dış güçlerle bağlantılarına ışık tutan önemli dokümanların da ele geçirildiğini kaydetti.

Haber Merkezi