ÜST REKLAM

logo

reklam

SURİYE’DE GÜNDEM

 

“Teröristler Sivilleri Gaddar Füzelerle Hedef Almaya Devam Ediyor”

Suriye’nin kuzeyinde belli başlı dış güçlere hizmet eden kiralık teröristlerin masum sivilleri gaddarca füzelerle hedef almaları devam ediyor.

Bir muhabir il kırsalının kuzeyi Latamina Bölgesinde konumlanan teröristlerin bugün erken saatlerde Sıfsafiye Beldesinde masum vatandaşların evlerini ve mülklerini bir dizi füzeyle gaddar bir şekilde hedef aldıklarını belirtti.

Muhabir terör saldırıları sonucunda şans eseri beşeri isabetlerin olmadığını, sadece vatandaşların evleri ve diğer mülklerinde maddi hasar meydana geldiğini aktardı.

“İsrail Gazze’yi Bombaladı”

İsrail’in savaş uçakları bugün Filistin’in Gazze Kesiminde bir dizi bölgeyi bombaladı.

Gazze Kesiminde bulunan bir muhabir gaspçı İsrailli savaş uçakların Gazze Kesiminin kuzeyinde yer alan Cebalya’nın doğusu ve güneyinde yer alan Han Yunus’u bombaladıklarını aktardı.

Muhabir Siyonist saldırılar sonucunda Filistinlilerin mülklerinde büyük maddi hasarların meydana geldiğine dikkat çekti.

Bu arada İsrail’in yıllardır Gazze Kesimine uyguladığı insanlık dışı katı kuşatmanın kırılması amacıyla geçen Mart ayının sonundan beri başlatılan gösteri ve yürüyüşlere işgal güçlerinin aşırı güç ile karşı koyması sonucunda şehit düşen Filistinlilerin sayısı 212’ye, yaralıların sayısı 23 binden fazlaya ulaştı.

Kızılay Deyrezzor’da İnsani Yardım Dağıttı

Kızılay Örgütünün Deyrezzor il şubesi Deyrezzor Kentinde ihtiyaç sahibi ailelere insani yardım dağıtma çalışmaları başlattı.

Kızılay Örgütünde bir kaynak örgüt çalışanlarının Deyrezzor Kentinin tüm semt ve bölgelerinde ihtiyaç sahibi ailelere sıvı yağ, baklagiller, pirinç, çay ve makarna paketleri içeren 15 bin yardım paketi dağıtımına başladıklarını aktardı.

Suriye hükümeti istisnasız yurdun her yerinde vatandaşların temel gereksinimlerinin temin edilmesi ve insani durumların iyileştirilmesi için yoğun çabalar harcarken, bu yönde çaba harcayan yerel ve uluslar arası örgütlere gereken tüm kolaylık ve desteği de temin ediyor.

“Golanlı Yurttaşlarımız İsrail Dayatmalarını Protesto Etmeye Devam Ediyorlar”

İsrail işgali altındaki Golan topraklarında yaşayan yurttaşlarımız İsrail’in plan ve dayatmalarına karşı mücadele etme ve son olarak ‘yerel meclis seçimleri’ adı altında icra etmeye çalıştığı dayatmaları protesto etmeye devam ediyorlar. Golan topraklarının farklı belde ve köylerinde düzenlenen halk gösterilerinde yurttaşlarımız İsrail’in bu ayın sonlarında icra etmeye çalıştığı yerel idare meclisleri seçimlerini mutlak bir şekilde reddettiklerini haykırdı. Golanlı yurttaşlarımız İsrail’in Golan ve halkını asimile etme ve sömürme amaçlı tüm planlarının Golan’da gömüldüğü gibi bu planının da gömüleceğinin altını çizdi. Anavatanları Suriye’ye destek ve bağlılıklarını bir kez daha haykıran Golanlılar, Golan’ın er ya da geç meşru anavatanı Suriye’ye döneceğini vurguladılar.

Kadirov: “Suriye’deki Tüm Teröristler Dışarıdan Kontrol Ediliyor”

Çeçenistan devlet başkanı Ramazan Kadirov; ABD ve İsrail’in yanı sıra Avrupalı ve Ortadoğulu bir kısım devletlerin hedeflerini gerçekleştirmeleri amacıyla Suriye’deki savaşı körükleme ve sürdürme çabalarına devam ettiklerini belirtti.

Çeçen başkenti Grozni’de bugün basın toplantısı düzenleyen Kadirov; söz konusu devletlerin Suriye’de teröre muhtelif tür desteklerini kesmeleri halinde Suriye’deki savaş ve Suriye halkının acılarının sona ereceğini vurguladı.

Suriye’de yüksek sayıda yabancı terörist ve elebaşının bulunduğuna dikkat çeken Kadirov; bu teröristlerin dışarıdan belli başlı devletlerden aldıkları destek sayesinde bu savaşı sürdürdüklerini ifade etti. Suriye’de bulunan tüm teröristlerin dışarıdan kontrol edilip yürütüldüklerini belirten Kadirov; bu teröristlere gerekli para, silah, ekipman, gıda ve her şeyin temin edildiğini kaydetti.

“Haseke’de Fakülte Binaları Onarım Çalışmaları Devam Ediyor”

Haseke’de teröristlerin daha önce bulundukları saldırılar sonucunda sabote edilip yağmalanan Fırat Üniversitesine tabi fakülte binalarının onarma ve yeniden hizmete açma çalışmalarının %75’i tamamlandı. Askeri İskan Kurumu tarafından yürütülen onarım çalışmalarında Fırat Üniversitesine tabi olarak Haseke İlinde bulunan fakülte binalarının yanı sıra üniversite öğretim kadrosunun binası ve öğrenci yurdu da onarılıyor.

Haber Merkezi

 

 

 

 

Share
167 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?