logo

reklam

SURİYE’DE GÜNDEM

Ordu birlikleri halkının ve vatana duydukları büyük bağlılıktan aldıkları azim ve güçle silahlı terör gruplarını ülke topraklarından tamamen yok edecekleri büyük zafere doğru kararlı ilerleyişlerini sürdürüyorlar.

Askeri bir kaynak; ordu birliklerinin Hama kırsalının kuzeyinde siperlenen terör örgütlerin hareketlenmelerini takip ederken, ‘İzze Taburları’ adıyla bilinen teröristlerden grupların Muarkebbe ve Lahaya köylerinin civarındaki askeri noktalara sızma girişimini çökerttiklerini ifade etti.

Kaynak; ordu birliklerinin tarafından yoğun ateşe tutulan teröristlerin bir kısmının ölü ve yaralı düşürülüp sağ kalanların geri kaçtıklarına dikkat çekti.

“Patlayan Mayında 1 Şehit 18 Yaralı”

Hama kırsalının kuzeyi Hafsin Beldesinde eli kanlı hain teröristlerden kalma bir mayının patlaması sonucunda 1 kadın şehit düşerken, 18 vatandaş da yaralandı.

Bir muhabir köy ahalisinin zeytin toplamaları sırasında teröristlerin daha önce zeytin ağaçları arasında yerleştirdikleri bir mayının patladığını aktardı.

Muhabir terör mayının patlaması sonucunda 1 kadının şehit düştüğünü, 18 vatandaşın da yaralandığını ifade ederken yaralıların Hama Devlet Hastanesine kaldırıldıklarını sözlerine ekledi.

ABD ve Koalisyonu IŞİD’li Azılı Teröristleri Helikopterlerle Aktardı

ABD komutasında uluslar arası kanun ve kararlara aykırı bir şekilde teşkil edilen ve IŞİD’e karşı savaşma yerine IŞİD’i destekleyip kolladığı tespit edilen uluslar arası koalisyon güçlerine tabi askeri helikopterler Deyrezzor İlinin güneydoğu kırsalında özel bir operasyonla IŞİD’li azılı teröristleri başka bir bölgeye aktardı.

Birbiriyle uyumlu medya kaynakları ve yerel kaynaklar; koalisyona ait askeri helikopterlerin Deyrezzor’un güneydoğu kırsalında IŞİD’ten arta kalan teröristlerin bulundukları Şefa Beldesi yakınlarında özel bir operasyon düzenlediklerini belirtti.

Kaynaklar özel operasyonda bölgede bulunan IŞİD’li muhtelif uyruklara tabi azılı teröristlerin başka bir bölgeye aktarıldıklarının altı çizildi.

ABD ve komutasındaki koalisyon güçleri daha önce de birçok kez IŞİD’li elebaşları başka bölgelere aktarma operasyonlarında bulunmuşlardı.

Ordu birlikleri Hama kırsalında işverenleri dış güçlerin talimatlarıyla askeri mevkilere saldıran radikal teröristlere karşı koyup, saldırganları ciddi kayıplara uğrattılar.

Askeri bir kaynak; ordu birliklerinin Hama kırsalının kuzeyi Gab Vadisinin kuzeyinde Tel Vasit ve Mansura Köyündeki askeri noktalara saldırmaya çalışan ‘Türkistanlı İslami Partisi’ne tabi terör gruplarının hareketlenmelerini hedef aldıklarını ifade etti.

Askeri kaynak; ordu birliklerinin saldırganları uygun silahlarla yoğun ateşe tuttuklarını aktarırken, saldırganların çoğunun araç ve silahlarıyla etkisiz hale getirilmeleri ardından sağ kalanların geldikleri bölgeleri içine geri kaçtıklarını söyledi.

“Dera Kırsalında İnsani Yardım Dağıtma Çalışmaları Devam Ediyor”

Yıllardır dış güçlere tabi radikal teröristlerin zulüm ve dayatmalarına maruz kalan vatandaşların temel gereksinimlerinin teminini amaçlayan insani çabaları yoğun bir şekilde devam ediyor.

Bu bağlamda Suriye Kızılay Örgütü Dera kırsalının batısında 6 beldeye muhtelif tür gıda ve tüketim maddeleri içeren 3 bin yardım paketi dağıtırken, aynı zamanda 3 bin un çuvalını da ailelere dağıttı.

Kızılay Örgütünün Dera İl Müdürü Ahmet Mesalime 18 kamyonun taşıdığı insani yardımların 6 bede içinde Kızılay çalışanları tarafından ailelerle dağıtıldığını belirtirken, her yardım paketi ile birlikte bir un çuvalının dağıtıldığını açıkladı.

Haber Merkezi

 

Share
195 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?