ÜST REKLAM

logo

reklam
31 Ağustos 2018

SURİYE’DE GÜNDEM

Askeri bir kaynak; topçu birliklerinin Hama kırsalının kuzeyinde Latamina Beldesinin batı kenarlarına ilaveten Ciysat, Cinabera, Hısraya ve Kefar Zeyta köylerinde Nusra Cephesinin mevkilerini yoğun ateşi tuttuklarını ifade etti. Kaynak; operasyonlarda çok sayıda teröristin ölü ve yaralı düşürülüp

orta ve ağır silahlarla donatılmış araçlarıyla birlikte motosikletlerinin yok edildiğini sözlerine ekledi.

Askeri kaynak; ordu birliklerinin Hama kırsalının kuzeyi Skylbiye Kentinin kenarlarında terör gruplarına ait bombalar taşıyan bir insansız hava aracını imha ettiklerini belirtti.

“Kamışlı Halkı ‘Asayiş’ Adı Verilen Grupları Protesto Etti”

Haseke İline tabi Kamışlı Kentinde; “Asayiş” adı verilen grupların okullara saldırıp ele geçirmeleri ve Eğitim Bakanlığının belirlediği ders programından farklı bir ders programı dayatmalarını protesto etmek amacıyla yüzlerce vatandaş gösteri düzenledi. Kamışlı Kenti ahalisinden göstericiler; “Asayişlerin” kent ahalisine karşı dayatamaya çalıştıkları eğitim sistemini mutlak bir şekilde protesto ettiklerini, bunu kabul etmenin mümkün olmadığını ifade etti.“Asayişlerin” eğitim-öğretime bulundukları dayatmaların çocukların geleceğini olumsuz etkilediğine dikkat çeken göstericiler; “asayişlerin” Kamışlı’da bulundukları dayatma ve sorumsuz davranışlarına sınır koyulması gereğini vurguladı.

Kamışlı’da sivil toplum faaliyetleri, din adamları, aşiret şeyhleri ve toplumun önde gelen şahsiyetlerinin katıldıkları gösteride; Eğitim Bakanlığının belirlediği eğitim-öğretim programı haricinde hiçbir programı kabul etmenin mümkün olmadığının altı çizildi.

Haseke İline tabi Kamışlı Kentinde; “Asayiş” adı verilen grupların okullara saldırıp ele geçirmeleri ve Eğitim Bakanlığının belirlediği ders programından farklı bir ders programı dayatmalarını

protesto etmek amacıyla yüzlerce vatandaş gösteri düzenledi. Kamışlı Kenti ahalisinden göstericiler; “Asayişlerin” kent ahalisine karşı dayatamaya çalıştıkları eğitim sistemini mutlak bir şekilde

protesto ettiklerini, bunu kabul etmenin mümkün olmadığını ifade etti.

“Asayişlerin” eğitim-öğretime bulundukları dayatmaların çocukların geleceğini olumsuz etkilediğine dikkat çeken göstericiler; “asayişlerin” Kamışlı’da bulundukları dayatma ve sorumsuz davranışlarına sınır koyulması gereğini vurguladı.

Kamışlı’da sivil toplum faaliyetleri, din adamları, aşiret şeyhleri ve toplumun önde gelen şahsiyetlerinin katıldıkları gösteride; Eğitim Bakanlığının belirlediği eğitim-öğretim programı haricinde hiçbir programı kabul etmenin mümkün olmadığının altı çizildi.

“ABD Kamışlı Kentinde Edatlarını Harekete Geçiriyor”

İdlib operasyonlarının yaklaşması ve ABD’nin Suriye’de kanunsuz bir şekilde güç bulundurulmasında sıkışması gölgesinde Haseke İline tabi Kamışlı bölgesinde ona hizmet eden edatları harekete geçiriyor. Suriye’ye baskı uygulama ve gayrı meşru kanunsuz askeri güç bulundurmasını örtbas etmek için ABD ve müttefikleri tüm olanaklarını seferber ediyor.

Güvenlik birimleri Kamışlı Kentinde ABD, İsrail, İngiltere ve Suudi Arabistan istihbarat birimlerine tabilikleriyle bilinen “Beyaz Miğferliler” adlı radikal oluşuma tabi bir grubu tutukladı.

Güvenlik kaynağı, Arap ve yabancı farklı devletlerden oluşan söz konusu grubun Kamışlı Kentinde kendilerine merkez açma çabasında oldukları sırada tutuklandıklarını vurguladı.

“Ordu Badiye’de Geniş Alanları IŞİD’ten Kurtardı”

Süveyda İlinin doğusu Badiye Bölgesi derinliklerinde IŞİD’ten kalma teröristleri yok etmeye devam eden ordu birlikleri, bu radikal teröristlerin bölgedeki son karargahları Tlul el Safa’nın kuzey yönünde

geniş alanları kurtarıp kontrollerine geçirdi. Askeri bir kaynak ordu birliklerinin bölgenin sarp kayalıklar ve mağaralardan ibaret zor coğrafyasına uygun silahlar ve nitelikli operasyonları sonucunda Tlul el Safa’nın yakınlarında düşen Um Merzah ekseninde geniş alanları kontrollerine geçirdiklerini belirtti.

Kaynak böylece ordu birliklerinin batı yönünden ilerleyen ordu birlikleri ile buluştuklarına dikkat çekerken, radikal teröristlerin ağır kayıplar altında büyük dağılmalar ve ciddi bir çöküş yaşadıklarını

aktardı. Şeyh Hüseyin Kabri ekseninde ilerleyen ordu birlikleri de sarp kayalıklar ve mağaralardan ibaret geniş alanları IŞİD’li teröristlerden temizleyip kontrollerine geçirdiklerini ifade eden askeri kaynak; bu bölgede bir kısmı keskin nişancılardan ibaret çok sayıda teröristin öldürüldüğünü söyledi.

Askeri kaynak Tlul el Safa’nın içinde radikal teröristlerin mevki, karargah, siper ve hareketlenmelerinin uygun silahlarla yoğun ateşe tutulmaya devam edildiğine dikkat çekti.

Haber Merkezi

Share
418 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?