logo

reklam

SURİYE’DE GÜNDEM

İştabrak Rehineleriyle Birlikte Fua ve Kefrayya Vatandaşları Kurtarılıyor

İdlib kırsalının kuzeyinde Fua ve Kefrayya beldelerinde yıllardır radikal teröristlerin kuşatması ve günübirlik saldırıları karşısında yaşam mücadelesi veren masum sivillerin yanı sıra teröristlerin İştebrak Beldesinden kaçırıp rehine aldıkları vatandaşları kurtarma icraatlerı devam ediyor.

Fua ve Kefrayya beldelerindeki masum vatandaşların terör kuşatması ve günübirlik gaddar saldırılardan kurtarılmaları için onlarca otobüs ve ambulans aracının bugün Halep İlinde Eys Tepesi geçidi üzerinden iki beldeye girdiklerini aktardı.

Sağlanan uzlaşmada teröristlerin 26 Nisan 2015 tarihinde İştebrak Beldesinde sivillere karşı dehşet verici bir katliamda bulunmaları ardından kaçırdıkları vatandaşların son bölümünün tamamının kurtarılacağını belirttildi..

Fuar Yerine Güzellik Katmak İçin Uzman Tasarımcılar Çalışıyor

Ortadoğu’nun en büyük ekonomi ve sosyal faaliyetlerinden biri sayılan Uluslararası Şam Fuarının 60. Dönem faaliyetlerinin bu yıl katılım ve ilgi açısından farklı olması beklenirken, fuar kentine farklı bir güzellik katmaları için uzman tasarımcılar çalışıyor.

Yeşil alanlar, binalar ve stantların renk, görünüm ve güzelliklerine özel bir önem ve çaba gösteren uzman tasarımcı ekipler; önümüzdeki Eylül ayının 6’sında başlayacak faaliyetlerde hem fuar katılımcıları hem de ziyaretçilerin zevkini memnun etmeyi amaçlıyorlar.

Sanayi Bölgesi Terör ve Destekçilerine Meydan Okuyup Yeniden Canlanıyor

Sanayi sektörünün muhtelif dallarında tüm bölgeye ün salan Halep sanayisinin önemli bölgelerinden Katırcı Bölgesinde sanayiciler bölgenin ordu birlikleri tarafından terörden kurtarılması ardından omuz omuza verip terör ve destekçilerine meydan okudu.

İşyerleri ve sanayi kurumlarını onarıp yeniden üretime başlayan sanayiciler, tekstil, gıda, mühendislik, kimya ve sanayinin diğer alanlarında nitelik ve nicelik açısından üretimlerini canlandırmayı başardı.

Yerel piyasa ihtiyaçlarının önemli bir bölümünü temin eden ve ihracata da önemli katkı sağlayan Katırcı Sanayi Bölgesi konusunda Halep Valiliğinde bir yetkili; teröristlerin Türkiye rejiminin destek ve talimatlarıyla yağmalayıp sabote ettikleri bölgenin kendini toparlama ve yeniden üretimini canlandırmayı başardığına dikkat çekti.

Yetkili kriz öncesinde 900 fabrikanın bulunduğu sanayi bölgesinde şu an 600 fabrikanın üretimde olduğunu, 100 fabrikanın da inşa sürecinde olduğunu açıkladı.

İştabrak Rehineleri ve İki Beldede Kuşatma Altındaki Vatandaşları Kurtarma İcraatları Devam Ediyor

Teröristlerin 2015 Nisan ayında İdlib kırsalı İştabrak Köyünde dehşet verici katliamları ardından kaçırıp rehine tuttukları vatandaşlardan arta kalanlarla birlikte Fua ve Kefrayya beldelerinde üç yıldan fazla süredir kuşatma ve günü birlik saldırılarda bulundukları sivil vatandaşları kurtarma icraatları yoğun bir şekilde devam ediyor.

Fua ve Kefrayya beldelerinden sivil vatandaşları taşıyan onlarca otobüsün birçok ambulans aracı ile birlikte Halep kırsalı Eys Tepesi Geçidine ulaştıklarını aktarırken, acil tıbbi ve diğer temel gereksinimleri karşılandıktan sonra geçici ikamet merkezlerine aktarılacaklarını belirtti.

Günün erken saatlerinde ise Fua ve Kefrayya’dan insani durumları kötü olan 13 vatandaşı refakatçileriyle birlikte ambulans araçları Eys Geçidine ulaşmalarıyla derhal Halep’teki hastanelerde tedaviye alındılar.

Fua ve Kefrayya beldelerinde masum sivil insanları terör kuşatması ve günübilrik gaddar saldırılarından kurtarmak için iki beldeye 121 otobüs geçmişti.

Haber Merkezi

 

 

 

Share
246 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?